Skocz do zawartości

Xenony losowe włączanie


palmall

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, zmieniłem żarniki sobie, jeden kupiłem nowy, drugi miałem w zapasie. Obydwa takie same, ten sam producent, te same modele.

 

I po zmianie zauważyłem że światła zaczęły się włączać losowo jakby. Raz nie zaświeci lewa strona, raz nie zaświeci prawa, od czasu do czasu obydwie nie zaświecą, lub zaświecą obydwie.

 

Przed wymianą nie miałem takich problemów, wszystko było ok. Zauważyłem też że pomaga hmm wolniejsze włączanie świateł - najpierw przekręcam na pozycyjne, po dwóch sekundach na normalne i za każdym razem odpalają się normalnie obydwa żarniki.

 

I tak, potrafię wymienić żarówkę :) na pewno niczego nie popsułem przy wymianie...

 

Ktoś się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność lamp. Miałem podobne objawy z ksenonem w "parującej" lampie. Przetwornica była dobra ale jej lokalizacja w najniższej części obudowy lampy powoduje, że każda jej nieszczelność skutkuje spływaniem skraplającej się wody do przetwornicy i w konsekwencji jej wadliwym działaniem. W moim przypadku "wysuszenie" przetwornicy przywróciło normalne funkcjonowanie lampy (niestety tylko do do czasu ponownego zawilgocenia).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu podobną sytuację - prawy reflektor czasem się nie włącza. W zeszłym roku stłukłem reflektor i w ASO wymienili "obudowę" wraz z kloszem - a więc cały plastikowy reflektor ale bez przetwornicy i żarnika. 

Zakładałem, że "kończy" mi się żarnik zwłaszcza, że reflektory świecą teraz różnym kolorem (lewy bardziej różowo) ale po przeczytaniu powyższych wpisów zastanawiam sie czy ASO czegoś źle nie poskładało ;-(( i teraz gdzieś jest nieszczelność ... Jak to sprawdzić ?

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to dopiero w ciemnościach, ale żarnik który uważałem za nowy najprawdopodobniej był już używany i leżał jako ewentualny zapas. Świecił zdecydowanie słabiej i na lekko żółto w porównaniu z nowym żarnikiem. Kupiłem więc dzisiaj drugi nowy ze sklepu, wsadziłem, i problem zniknął. Odpalają dwie lampy.

To w sumie mam teraz trzy zapasowe :D

 

Możliwe że to od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...