Skocz do zawartości

Wycieczka 2015 na "Plejady" do Japonii, ojczyzny Subaraków


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

Aeroflot lata i latac bedzie bo to jedyne ich polaczenie z japonia. Rosjanie nie beda ganiac do Berlina by zawrocic i poleciec do Tokio. Przez Moskwe lecialem do Sajgonu. tak samo wygodnie. Dobre jest to ze te samoloty maja nie pelne obciazenie i zawsze sa wolne fotele na ktorych mozna sie uwalic i spac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darecki to tez jest opcja - ale 300 zet taniej a 4 godziny dluzej, ale mozna rozpatrywac


no wlasnie dojazd do Berlina - to caly dzien prawie. I zapewne ze 300 zet. Bilet na pociag - 8 godzin. Potem na lotnisko, jakis posilek. A tu wsiadasz w Warszawie i leeeeecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak daje to jako opcje, ja do Berlina mam 1,5 H drogi :) ale do Wawy nie problem mi dojechać :) Wiadomo koszta sa najważniejsze, ale panowie to jest lot praktycznie całodobowy czasami warto dopłacić a za qatar airlines ręczę ! :)

To jest cena dzisiaj za jakiś czas może być niższa, chociaż wątpię! Czyli co zostajemy przy Wawie? Tak z drugiej strony jak by się dostać np. na Nowogard do mnie to można zorganizować Busa po taniości tylko Nas by wiózł na lotnisko, to też opcja. Busów jest tutaj mnóstwo! i idzie się dogadać, transport zbiorowy jest dużo tańszy! 

To tylko taka opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie za bardzo pasuje mi opcja w pokojach więcej niż 2 osobowych i bez łazienki ale dostosuję się jak będę musiał :P 

Ale po co? mamy Hotel z dobrymi opiniami za dobrą cenę w pobliżu stacji metra itp.. zaznaczyłem tam 9 nocy ze względu na opcję spania przez 2 dni Nara,Kyoto aby nie trzeba było gonić specjalnie do Hotelu bo taka propozycja była przedstawiona. 

 

Jestem za :) Różnice w cenach nie są duże a spanie w dwójce z łazienką vs. pokój kilkuosobowy z prysznicem na korytarzu to duża różnica. Wiadomo że się nie siedzi w pokoju ale po powrocie z wycieczki nie chcę czekać godzinę do prysznica... ani słuchać w nocy zbiorowego chrapania :biglol:

 

Samolot z Berlina - dla mnie np. odpada bo do Berlina mam cały dzień drogi więc bez sensu. Najwyżej będą 2 grupy.

 

Wrzucam ponownie opis programu - dawajcie konkretne sugestie. Pchelek pisze o Osace i Kobe, można to dodać zamiast dni w Tokio tylko nie wiem jak to daleko, ile można w takim wielkim mieście obejrzeć w 1 dzień? Ja wstawiłem Nikko i Kamakura bo to znane, historyczne miejsca do ogarnięcia czasowo no i blisko Tokio

 

Dzień 1

Wylot z PL

 

Dzień 2

Przylot do JPN, „przetarcie” w TOKIO

 

Dzień 3

Tokio – Targ rybny, Akihabara, Ginza, Centrala Subaru itd.

 

Dzień 4

Tokio – Targ rybny, Akihabara, Ginza, Centrala Subaru itd.

 

Dzień 5

Tokio cd. – Targ rybny, Akihabara, Ginza, Centrala Subaru itd.

 

Dzień 6

Kioto / Nara

 

Dzień 7

Kioto / Nara

 

Dzień 8

Tokio cd. – Targ rybny, Akihabara, Ginza, Centrala Subaru itd.

 

Dzień 9

Fuji-Hakone-Izu

 

Dzień 10

Nikko

 

Dzień 11

Kamakura

 

Dzień 12

Fabryka Subaru (Gunma)

 

Dzień 13

Tokio – Motor Show

 

Dzień 14

Wylot do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot z Berlina - dla mnie np. odpada bo do Berlina mam cały dzień drogi więc bez sensu. Najwyżej będą 2 grupy.

 

To niech druga grupa sobie organizuje :) 

My jedziemy jedną grupą i szukamy po prostu tańszego połączenia ale faktycznie ja z Krakowa musiał bym do tego Berlina jechać 5-6 godzin i jeszcze zostawić tam samochód co mi się nie kalkuluje :P 

Jest jedna grupa, bez limitu osób a drugą grupę zorganizujemy po powrocie :) 

Mi najbardziej pasował by Lot z Krakowa :P 

ale mniejsza o to Pchelek mnie trochę uspokoił z tymi Hotelami :)

Co Do Hotelu i jego standardów mamy większość ? Czy ustalamy jako organizatorzy "za" większość?

Pchelek,Greg, JO - organizatorzy :P

Ja za to wklejam aktualna lista :) 

 

Lista Osób :

 

@Fortis,                -2

@leon,                   -1

@GREGG,             -1

@MichallD,            -1

@Pan Dziedzic,     -1 51/49

@zaj0nc                 -2 50/50

@pchelek,              -2 50/50

@przemekka          -1 30/70

@giepa,                  -2

@@darecki1981,       -2 50/50

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Samolot z Berlina - dla mnie np. odpada bo do Berlina mam cały dzień drogi więc bez sensu. Najwyżej będą 2 grupy.

 

Co Do Hotelu i jego standardów mamy większość ? Czy ustalamy jako organizatorzy "za" większość?

 

 

Myślę, że mamy większość, a jak nie mamy, to jako organizatorzy tak ustalamy :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis. Z Krakowa masz do Moskwy samolot bodajze.

 

Apropo hoteli to ostatnio we Wrocku zaplacilem za jedynke w 3-gw prawie 300 zet. Wychodzi na to ze te hotele w Japonii sa za darmo .

 

 

Hotele to zaklepiemy po Plejadach najwczesniej. Jak sie brac plejadowa dowie ze lecimy to caly samolot trza bedzie zabukowac.

 

Tego targu rybnego to za duzo jest. Wystarczy wieczorem wpasc do spozywczaka i jest fajne zarcie - rybki, kalmary, osmiornice, inne gady - na tackach i calkiem tanio. takoc suszi [10 kawalkow za 10 zet]. Sa tez potrawy europejskie. jak hotdogi, hameburgery, kurczaki, itp. jesli chodzi i snadanie to warto doplacic i miec pokoj ze sniabaniem czyli B&B. Te snadania sa tak obfite i smaczne ze mozna sie napchac na caly dzien. No i jest pyszna kawa, napitki. Pomyslcie o B7B.


Osaka, Kobe, Kioto, nara - musze sobie przypomniec - to prawie po drodze.

 

A tak, plan bardzo dobry. lepiej sie nie wymysli. Trzeba go klepac i juz. Zawsze mozna zmienic bo i tak bilety na przrjazdy kupuje sie w tym samym dniu. Ja tylko sobie przypomne co jest w tych miastach i jak tam dotzrec do atrakcji. ostatnio mam od za..... roboty i nie odchodze od kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tego targu rybnego to za duzo jest. 

 

OK to nieporozumienie, targ i inne tokijskie atrakcje wpisałem przy każdym dniu Tokio, raczej nie będziemy się zrywać codziennie o 5 rano na rybkę  :lol:

 

pchelek jak będziesz miał chwilę, pomyśl nad Osaką / Kobe czy coś jeszcze, jeżeli jest sens zamienić jakiś dzień w Tokio na wyjazd. Na razie w Tokio wypada 5 dni (nie liczę Motor Show bo to cały dzień na wystawie)

 

Aktualna wersja planu po wyczyszczeniu z ryb: :)  

 

Dzień 1

Wylot z PL

 

Dzień 2

Przylot do JPN (rano), Tokio

 

Dzień 3

Tokio 

 

Dzień 4

Tokio 

 

Dzień 5

Tokio 

 

Dzień 6

Kioto / Nara

 

Dzień 7

Kioto / Nara

 

Dzień 8

Tokio 

 

Dzień 9

Fuji-Hakone-Izu

 

Dzień 10

Nikko

 

Dzień 11

Kamakura

 

Dzień 12

Fabryka Subaru (Gunma)

 

Dzień 13

Tokio – Motor Show

 

Dzień 14

Wylot do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kase trzymaj. Zbieraj. Sprzedaj te dwie Mazdy. Bo to ze tam polecimy to pewnik.


http://www.airtickets24.com/pl/flights/searches/104c8088f0ea423aa0bb1620c38bf77d

 

nie wiem czy to wskoczy

 

Aeroflot na luty 1650 zet lub 1650 [dwie strony]

 

LOT 2200 przez Amsterdam [dwie strony]

KLM 2300 [dwie strony


na wrzesien - http://www.airtickets24.com/pl/flights/searches/5702e5b15fb642fe8af122af9d8db440

 

ja mam buiro podrozy, ktore zawsze mi wyszukuje fajne i tanie polaczenia - moge sie ich spytac o ceny biletow na ten nasz czas wylotu - biletow bedzie duzo wiec moze byc problem - ale oni zawsze maja dobre uklady i mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies dwa miesiace przed bo to nie jest linia obciazona. Ceny na luty sa takie same jak na pazdziernik. A rubel spada. Te 1600 moze byc za pol roku nieosiagalne byc moze ale 2000 to jest spokojnie. Z Warszawy przez Amsterdam jest chyba 2200. czyli ta linia nie jest obciazona i nie ma takiego popytu. tam nikt nie lata turystycznie. Tylko tacy wariaci jak my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek pisał że pogodowo najlepszy jest wrzesień... Mam nadzieję, że 2 połowa października też obleci. No a jak chcemy zobaczyć Motor Show, nie ma wyjścia i musi być ten okres. Ja się nie upieram, ale ten show to byłaby chyba fajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@leon, - Pogoda 18-23 C" Umiarkowanie w miarę bez deszczów ale tam Deszcz przychodzi jak sraczka i jest bardzo obfity często połączony z Burzą,

Jeśli chodzi o Hotele to rezerwujemy je wcześniej więc i cena zostanie stała - możemy je zarezerwować 3-4 miesiące przed i nie będziemy nadgorliwi a unikniemy problemów :) - pchelek informował że Hoteli tam jest od groma więc nie sądzę żeby były jakieś problemy.

Co do lotów proponuję zdecydować za większość :) i byłbym za Lotem Katarem i w drugiej kolejności Aeroflotem :)

Bilety możemy kupić zgodnie z propozycją pchelka ale tutaj bym się zastanowił ze względu na TKM i Zlot dystrybutorów ruch może być wzmożony na Lini Europa -> Japonia. Więc może faktycznie kupimy je trochę wcześniej np Marzec/Kwiecień ?

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotów proponuję zdecydować za większość :) i byłbym za Lotem Katarem i w drugiej kolejności Aeroflotem :)

Bilety możemy kupić zgodnie z propozycją pchelka ale tutaj bym się zastanowił ze względu na TKM i Zlot dystrybutorów ruch może być wzmożony na Lini Europa -> Japonia. Więc może faktycznie kupimy je trochę wcześniej np Marzec/Kwiecień ?

 

A ile ten Katar wychodził kasowo i czasowo gorzej niż Moskwa?

 

W sumie też byłbym za kupieniem biletów na wczesną wiosnę, do tego czasu trzeba już się i tak określić więc po co czekać... Tak samo z hotelem, zabukować w dobrej cenie a potem inni mogą sobie robić najazd na Tokio na wszelkie zloty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katar lot jest za drogi - kosztuje jakies 3200 - takie ceny znalazlem. Pogoda moze byc zmienna bo zaczynaja sie monsuny. Bedzie okazja poczuc co to jest dobry wiatr. Piz dzi wtedy jak cholera. Ale krotko. Moze i tzresionko sie nam uda przezyc. Bo jak ja bylem to bylo niewielki i tylko alarmy wyly wszedzie samochodowe. TKM i zlot dystrybutorow sa za male by zapelnic samoloty - Tokio ma milion hoteli. Bilety mozna kupowac w marcu, kwietniu. Spokojnie. Mozna sie zorientowac czy ten wybrany hotel nie bedzie tanszy bezposrednio. Mozna tez zasiegnac informacji jak beda oblozeni. Pazdziernik to taka pora ze praktycznie nie ma juz turystow a i Japonce juz nie podrozuja.

 

Bilety mozna kupic pzrez te moje biuro podrozy. Zabukujemy i kazdy powplaca czy to z karty czy przelewem. Wysle do nich maila czy jest taka mozliwosc - kilkanascie biletow. Od chyba 10-ciu lat korzystam z ich uslug i zawsze maja dobre okazje.

 

Potzrebny jest ktos z dobra znajomoascia angielskiego

 - do kontaktu z hotelem,

 

- do kontaktu z tamtejszym forum subaru - moze spot da sie zorganizowac i pojezdzawki oraz poogladac japonskie palenie gumy i drift skosnookich. Jak w Szybcy i Wsciekli.

Edytowane przez pchelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kontaktu z tamtejszym forum subaru - moze spot da sie zorganizowac i pojezdzawki oraz poogladac japonskie palenie gumy i drift skosnookich. Jak w Szybcy i Wsciekli.

Pisałem że to już ogarniam ale nie ukrywam idzie ciężkawo :) bariera językowa :P

 

 

 

Potzrebny jest ktos z dobra znajomoascia angielskiego  - do kontaktu z hotelem,

Powinienem sobie poradzić najwyżej będzie was to kosztować tysiak więcej jak coś chlapnę :)

 

Loty Katarem podrożały, nie wiedzieć czemu ... ale trzymam rękę na pulsie :)

Rucholi też kontroluję :P

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...