Skocz do zawartości

coolant


Grzesiek_67

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego dolej kazdy płyn chłodniczy oprócz borygo i volkswagenowskiego G8 ( poznasz je bo są czerwone) .

Nie zapomnij też sprawdzić w chłodnicy bo też raczej brakuje

PZDRE12

 

G8 :shock: chyba G12 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę nieco temat...

SI GT 97 rok. Jaki powinien być poziom płynu chłodzącego w tym metalowym zbiorniczku nieco po lewej stronie silnika? Instrukcja pisze aby zalać do pełna ale pytam ponieważ ostatnio tak zrobiłem i pękła mi chłodnica... nie wiem czy to nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy też poziom był za duży... w plastikowym po prawej stronie wiem co i jak.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli napełniać do pełna i się nie martwić niczym? Po rozgrzaniu wytwarza się ciśnienie, jeśli nie ma gdzie pójść to idzie w najsłabszy punkt, u mnie to była akurat chłodnica (prawdopodobnie jakieś mikropęknięcie przestało być mikro...). Dlatego wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie np. jak doleje do pomiedzy min a max i chwile pojezdze to mi plyn wycieka pod blotnikiem (przez dziurke w zbiorniku wyrownawczym, nie przez coolant). Czy to jest normalne i jest zwiazane z podnoszacym sie cisnieniem? Swoja droga jak troche szybko pojezdze to bardzo szybko mi plyn znika :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bergen, po drugiej stronie chłodnicy względem korka nie masz odpowietrznika? Przecież konstrukcja 1.8 podobna do 2.0 wolnossącego a nie turbo.

 

Po drugiej stronie względem jakiej osi symetrii ? U góry po prawej czy u dołu po lewej ?

U dołu po lewej jest korek spustowy. U góry po prawej nic nie ma. W 2.0 Sebastiana także nic nie widziałem takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...