Skocz do zawartości

Wymiana tulei wahaczy tylnych (2.0GL)


SebastianZ1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje, czy przy wymianie tulei tylnych wahaczy wzdłużnych (tuleja od strony podwozia nie od strony koła) może być dużo niespodzianek np. w postaci wypinania półosi itp.? Czy uda się wymienić rzeczoną tuleję po odpięciu wahacza tylko z jednej strony, czy jest ona tak zaprasowana, że konieczny jest jego całkowity demontaż?

 

No i sprawa kosztów. Nigdzie, poza ASO, nie można dorwać części do tylnego zawiasu. Ma ktoś namiary na jakąś alternatywę? W ASO chcą 95zł/szt.

 

Dla ułatwienia scan z serwisówki:

http://img234.imageshack.us/img234/7944 ... tylrt5.jpg

na zdjęciu jest to tuleja o numerze: 20254E (Oznaczenie OE: 20271-AA021)

 

Jakby się komuś jeszcze przód przydał, to proszę bardzo:

http://img144.imageshack.us/img144/2114 ... zodjj3.jpg

 

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś kiedyś na tym forum napisał, iż takowe tuleje są dostępne w JC, jest tylko problem - są nieskatalogowane, więc trzeba ze starymi w ręku robić zamówienie.Pogrzeb troche, może znajdziesz (tam sprawa dotyczyła bodajże legacy I,II, ale tuleje chyba te same).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kiedyś robiłem u siebie i większych niespodzianek nie ma, no chyba, że Ci się śruby nie będą chciały odkręcać.

Elementy tylnego zawieszenia szukałem w necie. Na allegro są ludzie, którzy to sprowadzą. Tyle, że to i tak będą oryginały, więc cena będzie zbliżona do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedź zatem ile Cię za robociznę skasowali i jak długo trwała wymiana? Babrali się z tym pół dnia, czy chwila moment?

PS. Czyli widać można gdzies dostać takie tuleje poza ASO i to o 1/3 taniej. Będę szukał dalej-może gdzieś w 3mieście upoluję.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...