Skocz do zawartości

Problem ze skrzynia Forester 2.0 Turbo Automat 2004


RADEKSZOTT

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co to moze byc

 

A myślisz, że ktoś tu ma szklaną kulę?

Powodów trybu awaryjnego skrzyni może być sporo.

To nie miejsce na zgadywanki, musisz pojechać na diagnostykę.

 

Tak własnie liczylem na szklana kule .

Mysle ze po to jest to forum aby kazdy mogl wypowiedziec sie swobodnie i grzecznie zapytac  i posłuchać dobrych porad uzytkownikow subaru .Najlepiej serwis i diagnostyka i pol auta wymienic .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najlepiej serwis i diagnostyka i pol auta wymienic .

 

Nie wiem czy wiesz, ale po to właśnie robi się diagnostykę aby nie wymieniać dobrych elementów na dobre. Pozostaje kwestia diagnosty, do jakiego się udasz.

 

Oczywiście, możesz zacząć wymiany bez diagnostyki. Np. na podstawie pomysłów jakie tu dostaniesz. Ja rzucę pierwszy: awaria TCU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak mi sie wydaje bo skrzynia pracuje tylko do 3 biegu do 80km/h i na biegu wstecznym .

 

to nic nie znaczy; bez odczytu błędów się nie obejdzie. Ograniczenie równo do 80kph sugeruje tryb awaryjny, ale twierdzenie po tym że to skrzynia to szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to moze byc

 

A myślisz, że ktoś tu ma szklaną kulę?

Powodów trybu awaryjnego skrzyni może być sporo.

To nie miejsce na zgadywanki, musisz pojechać na diagnostykę.

 

Tak własnie liczylem na szklana kule .

Mysle ze po to jest to forum aby kazdy mogl wypowiedziec sie swobodnie i grzecznie zapytac  i posłuchać dobrych porad uzytkownikow subaru .Najlepiej serwis i diagnostyka i pol auta wymienic .

 

 

 

 

Racja!!!! Jestem na tym forum od niedawna i ciut widze tutaj paranoje

Rzecz jasna sa tu tez specjaliscie ktorzy wiedza co mowia, ale wiekszosc z uzytkownikow zamiast pomoc odsyla do serwisu, a nie na tym to polega.

Kolega zapytal, moze ktos ma/mial ten sam problem a (np. przetarl sie glupi przewod od czujnika wstecznego co powoduje jakies zwarcie) mowie np bo nie wiem czy jest to mozliwe ale daje przyklad. I moglby poradzic co zrobic, moze to byc jakas bolaczka lub wada fabryczna.

Osobiscie mam tez drugie auto (200sx'a) na tamtym forum panuje lad i porzadek, wszyscy sa wielka rodzina (fakt ze 200sx'ow jest znacznie mniej jak subaru co za tym idzie latwiej sie komunikowac w gronie) gdyby nie wlasnie forum polowa uzytkownikow byla by skazana na SERWISY I SPECJALISTOW za co by placili kokosy a nie robili tego zza milowania.

Przepraszam za OT ale juz dlugo mnie to trapilo a jest okazja to napisac.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...