Skocz do zawartości

Moje... drugie auto w życiu! :) Czyli spamu część druga.


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z Was pamięta mój pierwszy wątek, który po dość ostrym rozpoczęciu (dość kontrowersyjny tytuł i reakcja kilku forumowiczów :) ) zakończył się dobrze. Czyli kupiłem swoje pierwsze auto w życiu. Był to Fiat Seicento 1.1. Jeżdże nim do tej pory, ale po prawie dwóch latach przyszedł czas na coś troszkę większego, szybszego i bezpieczniejszego. 

Jako, że dzięki Bobkowi zakochałem się w włoskiej motoryzacji, poznałem wielu wspaniałych Alfisti, Centomaniaków i Fiatocholików chciałbym pozostać na półwyspie Apenińskim. Ale to, że chciałbym nie musi oznaczać, że zostanę :) 

Do wydania będę miał maksymalnie 7-7,500 zł, czyli na auto chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 7 000 zł. Nie chcę słyszeć tekstów typu "dołóż 3 koła i kup coś lepsze", bo jakbym miał wolne 3 koła, to bym szukał auta za 10k, a nie za 7k. To chyba logiczne? :) 

Auta na które obecnie zwracam szczególną uwagę to Bravo/Brava (1.6 16v 103 KM), Alfa 145/146 (1.4 TS lub 1.6 TS) i Punto Sporting (1.2 16v 80KM). Wiem, że nie będą to demony prędkości, ale znam też swoje możliwości finansowe. Marzeniem jest Punto HGT (1.8 131 KM) i Bravo HGT (2.0 20V 154 KM), ale wiem, że dostać te auta w kwocie do 6-7k zł w stanie przyzwoitym, graniczy wręcz z cudem. 

Oczywiście... chciałbym Subaru Impreze. Ale jeździć Imprezą 1.6 90 KM jakoś średnio mi się widzi... to już wolę Punto. A na fajną Imprezkę 1.8/2.0 trzeba mieć już nieco więcej "zielonych". Jakie auta brać jeszcze pod uwagę? Auto dla mnie nie może być za duże (nie lubię wozić powietrza), względnie szybkie 10-11 sekund jest powiedzmy "OK", musi być dość tanie w utrzymaniu (części + spalanie - mile widziany gaz LPG). Poza "włoszczyzną" lubie też auto Japońskie. Ewenutalnie Francuzy, ale to już musi być na prawdę jakiś fajny Saxo VTS, albo Clio Sport. 

Może ktoś z Was, albo Waszych znajomych ma coś fajnego na sprzedaż w tej kwocie? Na razie mi się nie pali, ale Sejol nie długo będzie szukał nowego domu, a do końca września chciałbym mieć nowe auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Może ktoś z Was, albo Waszych znajomych ma coś fajnego na sprzedaż w tej kwocie?

 

No ba ! Duże Subaru, solidne i tanio. Z niezbędnym naprawami się zmieścisz w 7kPLN. ;)

 

Albo AR bierz, będziesz się z mechaniki mógł doktoryzować. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś z Was, albo Waszych znajomych ma coś fajnego na sprzedaż w tej kwocie?

 

No ba ! Duże Subaru, solidne i tanio. Z niezbędnym naprawami się zmieścisz w 7kPLN. ;)

 

Albo AR bierz, będziesz się z mechaniki mógł doktoryzować. :biglol:

 

 

Domyślam się, że tekstów o AR to się sporo nasłucham... ale powiem Wam, że w ogole się tego nie boję. Na prawdę znam sporo ludzi jeżdżących AR przeróżnymi od 1.6 TS, przez 1.9 JTD po 3.0 V6 i nikt, ale to nikt nie narzeka na zbyt dużą awaryjność tych aut. Jest po prostu normalnie :) 

 

Twojego Legaca nie chcę... bo... no powiedzmy, że jest za duży :P

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na fajną Imprezkę 1.8/2.0 trzeba mieć już nieco więcej "zielonych".

Bulllllshiiit.

 

Skoro ja 3 lata temu kupiłem w bdb stanie Imprezę 2.0 z 1997 z klimą, Forumową, za 7200...

 

... to skoro chcesz Imprezę - to szukaj Imprezę, dostaniesz spokojnie w tych pieniądzach. Ze swojej strony polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Role się odwróciły :P Nie będę się może wypowiadał, że ci "polecam" civica bo trochę za krótko nim jeźdżę (miesiąc), żeby tak gadać (chociaż jestem bardzo zadowolony), ale za 7 tysi to już możesz kupować civica z D16Z6 (czyli VTEC), a to fajnie idzie i daje dużo frajdy (moim zdaniem najważniejsze żeby była radocha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale to nikt nie narzeka na zbyt dużą awaryjność tych aut.

 

No wiesz, znajomy też nie narzeka na 146. Od września nic się nie zepsuło.

 

 

Więcej.

 

 

Bo jak stanął, tak stoi. :biglol:


 

 

Ewenutalnie Francuzy,

 

Tak, tak, bierz Cytrynę. Też się nie będziesz nudził. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na fajną Imprezkę 1.8/2.0 trzeba mieć już nieco więcej "zielonych".

Bulllllshiiit.

 

Skoro ja 3 lata temu kupiłem w bdb stanie Imprezę 2.0 z 1997 z klimą, Forumową, za 7200...

 

... to skoro chcesz Imprezę - to szukaj Imprezę, dostaniesz spokojnie w tych pieniądzach. Ze swojej strony polecam ;)

 

 

Będę śledził forum :) Może coś się akurat trafi... :) 

 

 

Możesz popatrzeć tez na Civika VI

 

 

Civicy taaaakk.... podobają mi się. Ale 1.4 nie chce, a większe i mocniejsze już troszkę kosztują. Do tego dochodzi, że często te auta są mocno tyrane + rdza... Chociaż takie jajko (V Gen.) z jakimś 1.5... mmhhhmm... jak najbardziej tak.

 

 

 

 

Za Golfa podziękuje :) Chyba, że I, albo II GTI :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7K można kupić już całkiem sympatyczne autko. Co prawda zupełnie nie rozumiem preferencji w kierunku motoryzacji włoskiej, ale ok. Miałem fiata bravę -  u mnie zrobiła przebieg od 20kkm do...190 kkm. Upierdliwa elektryka, słaby lakier, nieocynkowana blacha, silnik - ten słynny 1.4 12v - średnio oszczędny i mało energiczny. 1.6 dużo lepszy, ale też d..y nie urywa. Auto dość spore w środku, wygodne a zadbane na ładnej feldze nie razi w oczy do dziś mimo wieku. Z włoskich wynalazków polecam właśnie to rozwiązanie - brava 1.6+LPG.  Ja swoją po remoncie silnika (wałek, popychacze, UPG, docieranie gniazd itp itp) po 15KKM na LPG, absolutnie bezwypadkową (!!!) sprzedałem za niecałe 3000zł.
Na alfy nie patrz - uwierz co mówię. Kuzyn na 146 - ożenił się z nią do końca jej życia, tyle $ w nią wpakował.  Kolejny miał 156 - któryś benzyniak - non stop problemy z silnikiem - pogonił jako uszkodzoną. Ostatni miał 147 2.0 z jakimś półautomatem. Niby fajne i mocne (150km i łopatki przy kierownicy).. ale jak się sypnął sterownik to płakał. Potem płakał jak auto zaczęło gubić olej w ilości litra na 100km. Niby simmeringi i inne uszczelnienia powymieniane, 3 mechaników odwiedzonych, kupa siana zostawiona a auto dalej znaczyło teren. Ostatni raz zapłakał jak sprzedał  za grosze. Ze szczęścia. Z alfami się poprawiło dopiero od 159tki. 

 

Jakie spalanie jesteś w stanie zaakceptować? Jakie pojemności wchodzą w grę? Jesteś w stanie potwierdzić, że za rok albo dwa dalej nie będziesz potrzebował normalnego auta, tylko jakiegoś miejskiego kurdupla?

Edytowane przez Avic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby interesował Cię Fiat Coupe, to odezwij się do mnie.

Kumpel z Lubicza, ma na sprzedaż czarną 16v 1999r. już z podtlenkiem gAZOTU w niegłupich pieniądzach. w budżecie się zmieścisz.

Jakbyś chciał więcej informacji to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz popatrzeć tez na Civika VI

 

 

Civicy taaaakk.... podobają mi się. Ale 1.4 nie chce, a większe i mocniejsze już troszkę kosztują. Do tego dochodzi, że często te auta są mocno tyrane + rdza... Chociaż takie jajko (V Gen.) z jakimś 1.5... mmhhhmm... jak najbardziej tak.

 

 

Moim zdaniem spokojnie możesz spojrzeć na D16Z6, jak powiedziałem. Mówię Ci, skoro ja kupiłem 1.4 za cztery tysie to ty za siedem to masz duże możliwości jeśli chodzi o Hondy. A tak poza tym to 1.4 (to na wtrysku w VIgen) ma 10,8 do 100 (w hatchbacku) więc twoje wymagania spełnia te które podałeś.

Ja bym proponował Celice jeszcze, jeśli ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiat coupe, volvina z turibną, bravo R5..grubo lecicie panowie  :lol: Uzgodnijmy z autorem pewne fakty - auto ma być małe bo ma być oszczędne, czy auto ma być małe bo ma być małe. To jest chyba podstawowe pytanie :)

Ja tutaj przewrotnie zaproponuję coś takiego: 

http://allegro.pl/peugeot-206-s16-gti-144km-i4370761469.html - faaajne auto. Jeździłem, polecam. Krótkie springi, ładna fela i jazda.

 

Albo 

http://allegro.pl/bmw-e46-1-8-benzyna-118ps-black-edition-i4392057178.html

 

albo http://allegro.pl/e46-320-disel-136-km-klimatronik-webasto-ring-i4378208137.html - kafelek do zbicia i kafelek do dozbierania. Przy tym przebiegu klapki kolektora juz pewnie zrobione.

 

Może niekoniecznie ten egzemplarz, ale za 8k widziałem już zarejestrowane w PL w niezłym stanie.

Tak jak pisałem - tej budżet daje już spore pole do szukania fajnej zabawki.

Edytowane przez Avic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiat coupe, volvina z turibną, bravo R5..grubo lecicie panowie

 

Phii, jakieś gówniane FWD.

 

Coś konkret.

http://otomoto.pl/bmw-318-1-9-benzyna-skora-klima-zareje-C32434619.html

 

Albo klasyczne E30 na wąskiej lampie

http://otomoto.pl/bmw-323-bmw-323i-oryginal-C33725069.html

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...