Skocz do zawartości

Moje Subaru


jako

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przy czym ustawa nie reguluje co to jest droga kręta i jakie to znaki, więc jest to uznaniowe, a co za tym idzie, na mgielnych można jeździć wszędzie.

 

Oj barbie bladzisz, jak dziecko we mgle :mrgreen:

 

Droga kreta to droga oznaczona znakiem trojkatnym z zygzakiem i nakreslana dolna tabliczka dlugoscia jej wystepowania. Nie chce mis ie gmerac w przepisach ale jak znajde chwilke to Ci podam na tac przepis :)

 

Prosze Panstwa, nie wolno urzywac swiatel przeciwmgielnych zarowno w dzien jak i w nocy, chyba ze jest zmniejszona przejrzystosc powietrza, lyb jesli jestesmy noca w gorach. Tyle. A policja zawsze najdzie sposob by wlepic mandat.

 

Notabene jak mi ktos wali po oczach przeciwmgielnymi co mnie strasznie dzazni odwdzieczyc sie warto dlugimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ustawa nie reguluje co to jest droga kręta i jakie to znaki, więc jest to uznaniowe, a co za tym idzie, na mgielnych można jeździć wszędzie.

 

Oj barbie bladzisz, jak dziecko we mgle :mrgreen:

 

Droga kreta to droga oznaczona znakiem trojkatnym z zygzakiem i nakreslana dolna tabliczka dlugoscia jej wystepowania. Nie chce mis ie gmerac w przepisach ale jak znajde chwilke to Ci podam na tac przepis :)

 

Prosze Panstwa, nie wolno urzywac swiatel przeciwmgielnych zarowno w dzien jak i w nocy, chyba ze jest zmniejszona przejrzystosc powietrza, lyb jesli jestesmy noca w gorach. Tyle. A policja zawsze najdzie sposob by wlepic mandat.

 

Notabene jak mi ktos wali po oczach przeciwmgielnymi co mnie strasznie dzazni odwdzieczyc sie warto dlugimi ;)

Nie musisz mi nic podawać ;) Ja mgielnych nie używam. Ba, nawet nie posiadam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeden Sykstus sprostowal ta cala 'awanture' :D

złociuchny, jak na razie nikt mi nie udowodnił, że się mylę. chociaż zasadniczo nic mnie to nie obchodzi bo i tak nie mam mgielnych, tak se dyskutowałam :mrgreen:

Barbie..... takze jak widzisz JA mialem racje :mrgreen:

dzielny chopak. stroszysz piórka? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbie, wrzuc lepiej szybko jakas fajna fote swojego Subaraka bo podpadniemy u modow ;) Zreszta ja juz podpadlem, jakis czas temu Azrael chcial mnie nawet zbanowac :mrgreen:

nie martw się, ja Cię obronię :mrgreen:

 

Wlasna piersia? :mrgreen: :razz: :mrgreen:

Możebyć. Ale Ty chyba nie jesteś modem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ustawa nie reguluje co to jest droga kręta i jakie to znaki, więc jest to uznaniowe, a co za tym idzie, na mgielnych można jeździć wszędzie.

 

Oj barbie bladzisz, jak dziecko we mgle :mrgreen:

 

Droga kreta to droga oznaczona znakiem trojkatnym z zygzakiem i nakreslana dolna tabliczka dlugoscia jej wystepowania. Nie chce mis ie gmerac w przepisach ale jak znajde chwilke to Ci podam na tac przepis :)

Oj wydaje mi się, że oboje błądzicie :mrgreen: Z ciekawości poszperałem, i znaki z "zygzakiem" wcale nie oznaczają "drogi krętej".

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. (Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.)

 

§ 4. 1. Znaki:

1) A-1 "niebezpieczny zakręt w prawo",

2) A-2 "niebezpieczny zakręt w lewo"

ostrzegają o niebezpiecznym zakręcie w kierunku wskazanym na znaku.

2. Znaki:

1) A-3 "niebezpieczne zakręty - pierwszy w prawo",

2) A-4 "niebezpieczne zakręty - pierwszy w lewo"

ostrzegają o niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w kierunku wskazanym na znaku.

3. Umieszczona pod znakiem A-3 lub A-4 tabliczka T-4 wskazuje liczbę zakrętów większą niż dwa, natomiast tabliczka T-5 wskazuje początek drogi krętej.

 

Tabliczka T-5 wygląda tak:

t5.gif

 

Pytanie - czy ktoś ją gdzieś widział ??? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babroch, swietne auto!!! zwlaszcza kolorek przechuj :cool:

 

co do halogenow, to przeciez ich uzywanie w normalnych warunkach jest niedozwolone wiec w czym rzecz? W tamtym roku moj kumpel za jazde na nich dostal mandat. A jadac w ostrym deszczu itp. moga cie bardzo przydac. Ja zamowilem 'fogsy' glownie ze wzgledow estetycznych - wedlug mnie ladniej auto z nimi wyglada (ale nie kazde)

jak niedozwolone jak dozwolone? przednie sobie można zapalać kiedy się chce. tylne są dozwolone dopiero od widoczności poniżej 50m

 

jezeli zajrzycie do nie teges i popatrzycie na moj wczorajszy wpis to zauwazycie z wczoraj dostalem 100 PLN i 2 pkt za manie wlaczonych halogenow - teren zabudowany, noc, droga slabo oswietlona :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...