Skocz do zawartości

Moje Subaru


jako

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mniaaammmm:) lubie swoje subaru:)

 

A ja lubię je jeszcze bardziej bo to STi "przejściówka" :)

Sesja+Zdj%C4%99ciowa+Subaru+Impreza+jesienne+(5).jpg

 

A Twój egzemplarz kolego Seiken jest od początku jak trafił do PL znany na forum i po dwóch fajnych forumowiczach B)

Gratki i fajnie jakbyś wątek w nielegalu kontynuował... ;)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielegal zaloze. dziekuje za pozytywne slowa koledzy. Auto jest dbane i serwisowane, wychuchane bardziej niz zona:) bardzo go lubie i jak o cos prosi, to natychmiast dostaje:)

Zeby bylo wszystko jasne - zdjecia bez fotoshopufff. Jest tak jak jest. Robilismy je o 7j z ranca. I to co jest zawdzieczamy dobremu sprzetowi (obiektywy i aparat) i sloneczku. No i sie udalo:) Polecam maniaka Konrada, ktory kocha auta i fotografie.

 

I tak p.s. macie tam w blogu jeszcze zdjecia mojej Hondy Integry - tez udane:)

http://konradjanicki.blogspot.com/2011/08/fotografia-motoryzacyjna-honda-integra.html

Edytowane przez seiken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, o moim aucie:

Przyszła pora na fajne auto do jazdy na co dzień dla mnie i wymyśliliśmy z mężem Subaru Imprezę GT, bo oboje "rajdujemy" i to by było coś, z czego byśmy się cieszyli. Celowaliśmy w niebieskiego sedana na złotych felgach ;). Szukaliśmy, szukaliśmy, ale znajdowaliśmy albo same chrupki, albo trupki i o dziwo nie było to zależne od ceny - nie spodziewaliśmy się ceny 15kpln za sedana, patrzyliśmy raczej na te powyżej 20kpln. W końcu w akcie desperacji spontanicznie udaliśmy się do Warki niedaleko Warszawy a tam przywitał nas bardzo klawy właściciel wraz ze swoim GT-kiem. No i samochód okazał się być bardzo zdrowy, jak na nasze laickie oczy, udało się go kupić za 17kpln.

Na liczniku ma napukane 240kkm.

Dostaliśmy do niego felgi OZ i oryginalne, kupę oryginalnych gratów, które zostały wybebeszone na rzecz tuningowych.

W tej chwili auto stoi na 16", srebrnych OZ-tach i chyba na maksa skręconym gwincie, bo twarde to to bardziej, niż moja rajdówka :). Oryginalne felgi Subaru nie były w najlepszym stanie, więc oddaliśmy je do regenracji i malowania. Trochę kontrowersyjnie, bo przecież felgi powinny byc złote, ale jako że auto jest srebrne, postanowiłam je pomalować na kolor soczystego różu, żeby z daleka było widać, że baba jedzie (wiem, dla niektórych to festyn ale podobno o gustach się nie dyskutuje ;)).

 

Wszystko jak na razie pracuje prawidłowo, nad chłodzeniem turbiny czuwa turbo timer, który już w aucie był. Wrażenia słuchowe zapewnia oczywiście boxer, gwizdek i układ wydechowy - na szczęście głośność jest bardzo zbliżona do serii.

 

Zaraz po kupnie wymieniliśmy chłodnicę i przepłukaliśmy układ chłodzenia, ponieważ w zbiorniczku wyrównawczym (a raczej w patyczku wyrównawczym) znaleźliśmy ślady uszczelniacza do chłodnic. Wymieniliśmy płyny, wg naklejki serwisowej z Holandii - bo stamtąd pochodzi moje Subaru - do wymiany rozrządu mam jeszcze około 60kkm. Po kupnie zawiozłam auto do zaufanego mechanika Subaru, który obejrzał pojazd po swojemu i powiedział, że trafia nam się bardzo zdrowa buda, z czego jestem bardzo zadowolona. Dzisiaj zamontowaliśmy czujniki: temperatury oleju, doładowania oraz temperatury spalin. Tego ostatniego nie udało nam się podłączyc na podwórku, więc poczeka na sposobność kanałową, pewnie w następny weekend :).

 

Jak na razie obserwowaliśmy temperaturę oleju i wygląda na to, że jest w normie (baliśmy się, że nie dogrzewa, ponieważ wskazówka na tablicy rozdzielczej nie podnosi się nawet do połowy skali). W taki zimny dzień jak dziś na 3 biegu doładowanie osiągnęło aż 0,9 bara i zastanawiamy się, czy to normalne, czy ktoś tam czyms kręcił, ale to wątek na inny temat. Skrzynia pracuje cichutko, płynnie i miękko, staram się nie strzelać ze sprzęgła i zmieniać biegi płynnie, dać mu chwilkę na "zakręcenie", bo tak kazał mechanik - powiedział, że w przeciwnym razie mogę ją rozwalić.

 

Testowałam juz auto na śniegu (oczywiście) i po przednionapędówce wrażenia są bardzo klawe, na początku kompletnie nie kumałam się z 4x4 ale jakoś udało się opanować powolutku :). Przemontowaliśmy też audio z mojego poprzedniego samochodu (bo ja z typu dresiar jestem) ale na razie z niego jeszcze nie korzystam - słucham melodii boxera i gwizdka :). Na razie jestem bardzo zadowolona.

 

Zdjęcia można obejrzeć tutaj (chyba nie są poblokowane):

Facebook

Facebook

 

A tutaj króciusieńki filmik z upalania:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomulus, a masz pomysl na jakiś darmowy portal, gdzie można wrzucić foty? Chętnine wrzucę, jeśli te z Facebooka się nie wyświetlają :)

 

Edit: Co do rozrządu to jak najbardziej - mam zamiar i tak oddać go na przegląd i wtedy mechanik sprawdzi stan wszystkiego - bo może i był zmieniany 40kkm temu, ale może to było np 7 lat temu i i tak jest do wymiany :).

Edytowane przez Zula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomulus, a masz pomysl na jakiś darmowy portal, gdzie można wrzucić foty? Chętnine wrzucę, jeśli te z Facebooka się nie wyświetlają :)

Zula masz cos takiego jak ''więcej pocji odpisywania''

Mozesz wybrac plik i dodać do posta.

Ja miałem na początku złote felgi a teraz ma czarny mat

 

Tomulus, a masz pomysl na jakiś darmowy portal, gdzie można wrzucić foty? Chętnine wrzucę, jeśli te z Facebooka się nie wyświetlają :)

Zula masz cos takiego jak ''więcej pocji odpisywania''

Mozesz wybrac plik i dodać do posta.

Ja miałem na początku złote felgi a teraz ma czarny mat

hhhmmm opcji odpisywania ;)

Na Fb widziałem -ładna sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa widzisz, zezowata jestem, proszę uprzejmie:

 

Dzięki ;) Oczojebność 10 a na fotkach są średnio wymyte ;)

 

No i te felgi właśnie to jest to, co ja chcę osiągnąć różowymi :D. Bardzo strasznie mi się podoba efekt u Ciebie :).

post-13151-0-62041900-1363548394_thumb.jpg

post-13151-0-38950900-1363548397_thumb.jpg

post-13151-0-62419500-1363548398_thumb.jpg

post-13151-0-87011200-1363548399_thumb.jpg

post-13151-0-06695800-1363548401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na mody :)

 

Modów raczej nie będzie, bo auto już jest pomodowane - twardy zawias i nie wiem jeszcze, co z tym doładowaniem. Może w przyszłości jak się skrzynia wysypie to wstawimy z STI albo na grubo, z dyfrem od WRX'a :D. Sądzę też, że trzeba zmienić klocki hamulcowe - chyba ktoś wstawił sportowe, bo słabo bardzo hamuje na zimno (nawet jak na Subru). Na razie zainstalowaliśmy tylko te czujki, no i kierownica (Momo chyba z STI, bo na Nardi polowałam i ni kuta :(, nie ma) do mnie leci. W tej chwili jest Sparco niczym z formuły 1 i nie dość, że ślizga się w rękach, to jeszcze płaskie na dole... No i jako że małą babą jestem, to ciężko mi się kręci tym maleńkim kółkiem ;). Raczej na razie pozostawię auto w takim stanie, jak jest :). No i różowe felgi z letnimi oponami, ale nie jakimiś z górnej półki - będą zapewne Markgumy, bo świetnie mi się sprawdziły na torze więc sądzę, że na ulicy też dadzą radę :). Jak tylko felgi się wypalą wrzucam foto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seiken: foty miazga :) świetnie udało się słonko zaprosić do współpracy :)

Zula: czekam na foteczki w oczojebliwym :)

 

Marekimpreza: awd w pełnej krasie:) trzeba było bardziej bokami polatać,troszkę szybciej to świniacz by pikne pióropusze śniegowe tworzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja impreza 2.0 L 150 koni automat śmiga że aż miło żaden śnieg się nie opiera 4x4 robi robotę .

 

Jak na automat i wolnegossaka daje radę w tym śniegu! Tylko brzmi gorzej niż mój odkurzacz :)

 

860292_439032166177115_211435995_o.jpg

 

Ładny GieTek. I jeden i drugi! A różowe koło będzie w sam raz do srebrnego :)

 

Zula, PW :P

Edytowane przez maciekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...