Skocz do zawartości

Jaka drukarka laserowa.


KWIATEK

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze.

Moja żona potrzebuje kupić drukarkę laserową. W związku z tym wysłała maila do jednego ze sprzedawców. Przeklejam go bo wszystko w nim wyjaśnia czego oczekuje i jakie ma wymagania. Jeżeli jesteście w stanie coś doradzić w kwestii dokonania najlepszego wyboru.

 

"Jestem zainteresowana kupnem drukarki laserowej. Moje wymagania: 1. wydajna, 2. wygodna w obsłudze, poręczna, nieduża (do 250 mm wysokości), 3. możliwość dwustronnego wydruku, wydruku kopert różnego formatu 4. w przystępnej cenie, 5. tania w użytkowaniu (cena tonera). Drukarka w 99% przypadków wykorzystywana jest do druku tekstu (tabel, ew. prezentacji). Potrzebuję drukarki, która ma niezłą jakość wydruku roboczego, ponieważ tego trybu najczęściej używam. Najchętniej wybrałabym drukarkę, do której papier się po prostu wkłada "hurtowo" i nie trzeba za każdym razem go dokładać."

 

Po wstępnym rozpoznaniu znaleźliśmy takie modele:

 

http://www.agito.pl/product/28847?cid=7 ... hnicalInfo

http://www.agito.pl/product/29448?cid=247

http://www.agito.pl/product/29454?cid=2 ... hnicalInfo

http://www.agito.pl/product/29455?cid=238

http://www.agito.pl/product/30926?cid=238

http://www.agito.pl/product/30867?cid=238

http://www.agito.pl/product/15906?cid=238

http://www.agito.pl/product/29448?cid=238

http://www.agito.pl/product/12380?cid=238

http://www.agito.pl/product/33355?cid=238

http://www.agito.pl/product/12382?cid=238

 

A może ktoś z Was ma możliwość sprzedarzy (faktura obowiązkowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe poplątanie z pomieszaniem, ale nie łam się wszyscy tak kupują drukarki, dopiero dobry sprzedawca naprowadza ich na właściwą drogę.

 

Podstawowa sprawa ILE BEDZIESZ DRUKOWAĆ KARTEK W SKALI MIESIĄCA?

 

Secundo, tania , mała, wytrzymała, wydajna, niedroga w eksploatacji , z duplexem....... tak to Panu tylko w Erze dobiorą.

 

 

jak drukujesz powyżej 3000 str na minute, zapomnij o tych tanich szitach , które wybrałeś.

 

kup sobie dowolną drukarkę z szufladowym podajnikiem na 500 str, najlepiej HP bo najtaniej regenerowac, i żeby toner był zintegrowany z bębnem , bo wbrew pozorom , na rynku podrób taniej jest wymieniac takie , a nie te z rozdzielonym bębnem i tonerem.

w opisówkach na stronach producentów sprawdz na ile starcza toner.

Takie drukarki oscylują już ok 1000 zł i nie jest to drogo.

 

Jak drukujesz poniżej 500 str/mies. kup najtanszego szita,

 

a zresztą i tak radzę ci kupić najtańszego szita, najmniej znanej marki , przynajmniej nie będzie bolało finansowo ..... jak zrozumiesz , ze lepsze jest droższe , zwłaszcza w komputerach.

 

 

p.s.

prowadze od 10 lat sklep komputerowy :) i co najmniej raz dziennie przychodzi do mnie klient z listą drukarek zbliżoną do twojej.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: 3000 stron na minutę to Panu też tylko w Erze dobiorą:)

 

Secundo: nie jestem zainteresowana drukarką za 1000 zł, prosiłam o poradę, która spośród wymienionych przeze mnie drukarek jest najlepsza pod kątem kryteriów, jakie wymieniłam (dwustronny druk mogę sobie w zasadzie sama "zrobić" podając ręcznie kartki papieru). Przeznaczyłam na to konkretną kwotę i nie zamierzam aż tak znacząco jej przekroczyć.

 

Tertio: moje wymagania nie są wzięte z czapki dla kaprysu, np. wymiary mają istotne znaczenie ze względu na ograniczoną przestrzeń na biurku.l

 

A tak w ogóle, to w mojej ocenie liczba stron oscyluje ok. 500 stron miesięcznie, a jeśli nawet przekracza, to jest to nie więcej niż 1000 stron (i to z duuuuużym marginesem błędu).

 

Pozdrawiam,

Żona Kwiatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Żono Kwiatka,

Nie odbieraj żle moich uwag, bo jako forumowicz chcę ci pomóc :).

 

Jeżeli już wiem , że najwazniejszy jest dla ciebie rozmiar drukarki i że nie drukujesz zbyt dużo moja rada to:

wariant 1: kup taką która , mam najmniejsze rozmiary, bo różnice jakościowe w drukarkach poniżej 400 zł, są minimalne, ale radzę zwrócic uwagę na podajnik w drukarce i mimo wszystko zastanowić się nad taką która ma podajnik szuladowy lub taki który jest na szywno zamocowany w sprzęcie, a nie można go sładac (ruchoma częśc) aby zaoszczędzić miejsce. Z doświadczenia wiem , ze podajniki ruchome są nieprecyzyjne i po pewnym czasie krzywo karti biorą.

 

wariant 2 : hmm.... proponuję inny tok rozumowania..... drukarka wcale nie musi stać na biurku, ważne żeby podajnik był w zasięgu ręki.

Obrazowo mówiąc większości klientów dobiera sobie sprzęt pod kontem istniejącego umeblowania w biurze lub domu, myślę że to umeblowanie powinno się dostosować do ciebie a nie ty do mebli :)

 

najważniejsza jest twoja wygoda pracy , bo w końcu spędzamy przed komputerem kilka godzin dziennie.

Ja trzymam drukarkę laserową na szafce którą mam za plecami, odwracam się aby sięgnąc po dokument, a biurko mam wolne, praca nad dokumentem trwa przeważnie kilka minut, a sięgnięcie po wydruk 3 sek...... ergonomia.

 

jeżeli wybierzesz wariant 2 sugeruję kupno drukarki z dużym podajnikiem na 500 str, bo to jest chyba najbardziej upierdliwe przy pbsłudze drukarki ( wymiana papieru), no i raczej HP, bo może są lespsze drukarki ale njłatwiej regenerujesz toner lub kupujesz zamienniki.

 

radzę zastanowić się nad zakupem drukarki urzywanej jeżeli nie zależy ci na maksymalnej prędkości polecam HP 6 P koszt ok 200-250 zł, 6str/min ale będzie działać wiele lat i ma podajnik szufladowy plus boczny na koperty + niska cena tonera ok 100zł/3000 str

 

pozdrawiam

Juras

 

[ Dodano: Nie Sie 27, 2006 10:44 am ]

p.s.

 

w nowych drukarkach , tonery dołączone do drukarki mają ograniczoną pojemnośc tonera o 50%, producent wymusza w ten sposób szybki zakup nowego tonera , 200 300 zł.

Koszt eksploatacji drukarki jest dużo istotniejszy niż sama cena urządzenia.

To tak jak byś kupiła samochód który pali 100l/100 km . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Forumowiczu Jurasie,

 

1. Nie odbieram źle Twoich uwag, zapewne zauważyłeś uśmiech :), niestety u nas nie chcą działać regularne emotikony.

 

2. Bardzo doceniam to, że chcesz pomóc i Twoje wskazówki są ciekawe. Kwestia jest jednak tego typu, że w zasadzie to potrzebuję zakupić tę drukarkę na fakturę VAT, a tu już sprawa z drukarką używaną się komplikuje, niestety.

 

3. Kwestia wymiarów ma zasadnicze znaczenie właśnie ze względów ergonomicznych, zapytaj mojego męża, jak szczegółowo planuję przestrzeń, w szczególności z uwagi na to, że dysponuję niewielką ilością miejsca i na pewno nie będę dostosowywać się do otoczenia, tym bardziej, że pracuję cały dzień przy komputerze i musi być mi wygodnie.

 

4. Teraz co do konkretów: czy i gdzie ewentualnie szukać takich używanych drukarek (czy są jakieś komisy, itp.)?

 

5. Jak wygląda sprawa z tonerami do innych marek, np. Brother czy Samsung? Naprawdę tak trudno kupić coś tańszego? Pytam, bo ten Samsung mi się podoba ze względu na wielkość, szufladę a nie składany podajnik, czytałam opinie paru użytkowników i generalnie dobrze się wypowiadali, a mąż ma taką w pracy i też jest zadowolony. Z kolei, wiem, że co HP to HP no i tu zaczyna się problem bo te drukarki spośród wszystkich rozważanych są najwyższe.

 

Czy masz jakieś doświadczenia lub znasz opinie co do wymienionych przeze mnie modeli? Bo jeśli się zdecyduję na używaną to już mniej więcej wiem, co polecasz.

 

Pozdrawiam,

Kasia

Żona Kwiatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety HP jest najłatwiej regenerować, z Samsungiiem i Brotherem jako że są to u nas mniej popularne drukarki, czasami jest problem z regeneracją. Jeżeli miałbym wybierac z tych tanioch to raczej Samsung. bo brother generalnie robi lepsze drukarki ale niestety są to droższe modele, a za 300-400 PLN to raczej nic lepszego się nie dostanie.

Przypominam ,że z uwagi na technologie wydruku ( termiczna ) drukarka laserowa powinna miec wolną przestrzęn , aby poprawnie funkcjonowała i nie przegrzewała się, ok 10 cm z góry i z tyłu.

 

radzę jednak zastanowić się nad drobnymi przeróbkami w pokoju ( pólka na ścianę , albo obniżenie półki w meblościance np.) wiem że to trochę się kłóci z wrodzonym zmysłem estetycznym jaki cechuje kobiety, ale ponieważ komputer to wasze narzedzie pracy, trzeba chyba pójśc na mały kompromis . :)

 

pozdrawiam

Juras

 

p.s.

większośc firm handlujących urzywanym sprzętem wystawia faktury na stare drukarki i daje 1-3 miesięczną gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Secundo: nie jestem zainteresowana drukarką za 1000 zł, prosiłam o poradę, która spośród wymienionych przeze mnie drukarek jest najlepsza pod kątem kryteriów, jakie wymieniłam (dwustronny druk mogę sobie w zasadzie sama "zrobić" podając ręcznie kartki papieru). Przeznaczyłam na to konkretną kwotę i nie zamierzam aż tak znacząco jej przekroczyć.

 

Juras, kobiety sa z Marsa. Jak mogles niezrozumiec o co jej sie rozchodzi! przeciez wyraznie bylo napisane, tak?! Prosila grzecznie o porade, bo NIE JEST ZAINTERESOWANA, a ty bydlaku, meska szownistyczna swinio wyjezdzasz z jakimis propozycjami!

 

Kwiatek, gdzie ty się chowasz w tej zaplanowanej przestrzeni, kiedy zle odgadniesz mysli?

Czy szafki w kuchni szanowna małżonka tez sama wiesza a do rozplanowania ich na scianie uzywa teodolitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że specjalistą od komputerodrukarek nie jestem, chciałem wypowiedziec się jako użytkownik laik. Otóż podobno trzeba uważać na drukarki Samsunga ponieważ producent ma przedziwną tendencję do likwidowania asortymentu akcesoriów razem ze starymi modelami. Znaczy - koniec produkcji drukarki = koniec dostęności tonerów czy jak to się tam nazywa. Chodzi oczywiście o akcesoria oryginalne, nie wiem jak jest z Samsungiem na rynku zamienników.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arno, Bilex dzieki chłopaki ze sprowadziliście mnie na ziemie :)

 

Pozdsumowując, Zona Kwiatka powinna kupić drukarkę, która jej się najbArdziej wizualnie podoba i najlepiej pasuje do wnętrza, przynajmniej Kwiatek będzie miał spokuj :)

 

KWIATEK, TRZYMAJ SIĘ CHŁOPIE !!!!

JESTEŚMY Z TOBĄ BRACHU :)

 

 

CHŁOPAKI SUBARAKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o takiej:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12266

 

- wysokość tylko 200 mm

- szybka

- stosunkowo niedroga - fakt, bywają tańsze, ale przeważnie odbywa się to poprzez rezygnację z procesora w drukarce i przerzucenie wszystkiego na CPU twojego komputera

- duży szufladowy podajnik papieru

- drukarka ma budowę zbliżoną do budowy cepa ;) co skutkuje bezawaryjnością i niewielką ilością zacięć papieru

- do tego modelu można kupić toner o dużej pojemności - wystarcza na 6.000 stron (nominalnie oczywiście)

 

Dostępność renegerowanych tonerów i bębnów musisz niestety zbadać sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem zainteresowana kupnem drukarki laserowej. Moje wymagania: 1. wydajna, 2. wygodna w obsłudze, poręczna, nieduża (do 250 mm wysokości), 3. możliwość dwustronnego wydruku, wydruku kopert różnego formatu 4. w przystępnej cenie, 5. tania w użytkowaniu (cena tonera). Drukarka w 99% przypadków wykorzystywana jest do druku tekstu (tabel, ew. prezentacji). Potrzebuję drukarki, która ma niezłą jakość wydruku roboczego, ponieważ tego trybu najczęściej używam. Najchętniej wybrałabym drukarkę, do której papier się po prostu wkłada "hurtowo" i nie trzeba za każdym razem go dokładać."

 

Tych potrzeb nie spełnia żadna z tych drukarek.... poniżej 1000 zł drukarki Laserowe to zabawki do drukowania listu do dziewczyny raz na tydzień... niestety chcąc zaoszczędzić w Polsce katuje się je w biurach i kiedy po roku padną mówi się że szmelc... Czasem jakaś więcej przetrwa to wtedy obrasta w legendę jako to super i tania i ile lat....

 

Więc póki nie zmniejszysz swych oczekiwań, albo progu cenowego to nic ci uczciwie nie mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intak ja mam kolorową Colour Laser Jet 2600n za ~1200PLN i kurcze nie nazwałbym jej zabawką wypluła już kilkanaście ryz papieru z siebie i wszytsko działa jak trza. :-) Najfajniejsze jest w niej to że może mi wydrukowac coś ładnie w pełnym kolorze (mapke na rajd finlandii) po dwóch miesiącach nieuzywania. Wieć czarno-biała za dużo mniejsza kase powinna być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intak ja mam kolorową Colour Laser Jet 2600n za ~1200PLN i kurcze nie nazwałbym jej zabawką wypluła już kilkanaście ryz papieru z siebie i wszytsko działa jak trza. :-) Najfajniejsze jest w niej to że może mi wydrukowac coś ładnie w pełnym kolorze (mapke na rajd finlandii) po dwóch miesiącach nieuzywania. Wieć czarno-biała za dużo mniejsza kase powinna być OK.

 

Jak już pisałem do drukowania listu do dziewczyny bądź chłopaka raz na tydzień lub miesiąc albo mapki Finlandii starczą takie zabawki.... ale nie do biura !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż fakt. Najlepsze, że w pewnym biurze są dwie drukarki, które robią takie przebiegi. Są to Lexmark T632, droga skubana jest i duża, toner na 10k stron koszmarnie drogi. Ale łatwa w serwisowaniu. Cały maitenance można w 5 minut wymienić za pomocą jednego śrubokręta.

Do pisania listów za duża, ale wytrzymała jest bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż fakt. Najlepsze, że w pewnym biurze są dwie drukarki, które robią takie przebiegi. Są to Lexmark T632, droga skubana jest i duża, toner na 10k stron koszmarnie drogi. Ale łatwa w serwisowaniu. Cały maitenance można w 5 minut wymienić za pomocą jednego śrubokręta.

Do pisania listów za duża, ale wytrzymała jest bardzo.

 

No ale jak przeliczysz koszt druku jednej kartki to jest bardzo tania :)

No i spełnia wymagania z początku tego topika.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż fakt. Najlepsze, że w pewnym biurze są dwie drukarki, które robią takie przebiegi. Są to Lexmark T632, droga skubana jest i duża, toner na 10k stron koszmarnie drogi. Ale łatwa w serwisowaniu. Cały maitenance można w 5 minut wymienić za pomocą jednego śrubokręta.

Do pisania listów za duża, ale wytrzymała jest bardzo.

 

No ale jak przeliczysz koszt druku jednej kartki to jest bardzo tania :)

No i spełnia wymagania z początku tego topika.... :)

Z jednym wyjątkiem - wielkość.

Ale toner HD kosztuje już ok. 1000 pe-el-enów, tyle co przyzwoita drukarka. Starcza na 25k, 10 razy tyle co zwykły do HP.

Bardzo fajnie drukuje, tylko na LPT strasznie wolna. Niestety będę musiał ją oddać :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...