Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki jest problem z ISR'em?

 

1. psuje sie. Mialem juz tak w dwoch autach. W jednym byl nieczynny przez ponad rok a ja placilem jak ciolek. Teraz juz testuje raz na kilka miesiecy.

2. Rozladowuje akumulator duzo szybciej niz bez ISR - przetestowane. ;)

3. permanentna inwigilacja - troche z humorem, ale w niektorych przypadkach moze byc tak, ze nie chcesz aby ktos wiedzial gdzie jestes i co robisz albo raczej co zrobiles. :P

4. pisanie oswiadczen do Keratronika, ze odlaczasz zasilanie na dluzej niz 3 dni - telefonicznie mozesz zawiesic monitorowanie tylko do 3 dni

5. wydzwanianie do panów, ze piaty raz w tym tygodniu bedziesz zmienial opony :biglol:

 

oczywiście takie niedogodności są w pewnych typach samochodów Subaru ;)

 

W rodzinnym Forku bez zastrzeżeń i jak najbardziej jestem szczęśliwy, ze on tam jest zamontowany.

Edytowane przez Platon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest problem z ISR'em?

 

1. psuje sie. Mialem juz tak w dwoch autach. W jednym byl nieczynny przez ponad rok a ja placilem jak ciolek. Teraz juz testuje raz na kilka miesiecy.

2. Rozladowuje akumulator duzo szybciej niz bez ISR - przetestowane. ;)

3. permanentna inwigilacja - troche z humorem, ale w niektorych przypadkach moze byc tak, ze nie chcesz aby ktos wiedzial gdzie jestes i co robisz albo raczej co zrobiles. :P

4. pisanie oswiadczen do Keratronika, ze odlaczasz zasilanie na dluzej niz 3 dni - telefonicznie mozesz zawiesic monitorowanie tylko do 3 dni

5. wydzwanianie do panów, ze piaty raz w tym tygodniu bedziesz zmienial opony :biglol:

 

oczywiście takie niedogodności są w pewnych typach samochodów Subaru ;)

 

W rodzinnym Forku bez zastrzeżeń i jak najbardziej jestem szczęśliwy, ze on tam jest zamontowany.

 

Teraz jest taki sprytny panelek montowany przy lusterku wstecznym z przyciskami: naciskasz, piękny kobiecy głos mówi halo a Ty do niej możesz kopyta ci walą albo, że akurat zmieniasz kółeczka itd.

Masz zły samochód, kup sobie audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platon powiedział: 3. permanentna inwigilacja - troche z humorem, ale w niektorych przypadkach moze byc tak, ze nie chcesz aby ktos wiedzial gdzie jestes i co robisz albo raczej co zrobiles. ROTFL!!!!

 

zawieszasz usługę na parę godzin i po sprawie ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest taki sprytny panelek montowany przy lusterku wstecznym z przyciskami: naciskasz, piękny kobiecy głos mówi halo a Ty do niej możesz kopyta ci walą albo, że akurat zmieniasz kółeczka itd.

 

Parkuję codziennie na podziemnym parkingu i rozumiem że mam dzień w dzień włączać, wyłączać itd. a jak zapomnę to będę potem odbierał telefony... dzięki ale wolę auto bez tego i święty spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługi nie można zawiesić, najwyżej wyjąć kartę ( telemetryczną ) z nadajnika.

 

można jednym telefonem do max. 3 dni. W praktyce oznacza, że centrala nie reaguje na komunikaty i/lub zawieszają monitorowanie.

Problem w tym, że nie wiesz gdzie ten nadajnik jest zainstalowany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu obowiązkowo, a nie na życzenie?
Nie obowiązkowo, można zrezygnować z tego systemu. Tylko po co obniżać sobie standard bezpieczeństwa? Montując ISR zawsze w myśli życzymy użytkownikom, by nigdy nie był potrzebny.

 

Ale jak zrezygnuję, to cena auta nie ulegnie zmianie? ;) I to w pewnym sensie rozumiem jako "obowiązkowe".

 

Usługi nie można zawiesić, najwyżej wyjąć kartę ( telemetryczną ) z nadajnika. Zasada działania jest dość prosta - telefon gsm (przemysłowy) z funkcją pozycjonowaniem agps.

 

Zatem zostawiając auto na parkingu podziemnym, mam tylko problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też parkuje w podziemiach...

 

Nie znam się na tym na tyle aby stwierdzić, czy na danym parkingu będzie problem czy nie (zależy które piętro w dół?), ale coś kojarzę z forum że miewali z tym ludzie problemy, może ktoś się wypowie. Ja zwykle parkuję na -1 i tam radio już nie daje rady, telefon działa ale to może zależeć od konkretnego operatora

 

Będzie taniej o 1 zł., bo tyle kosztuje aktywacja systemu przy zakupie, ale to nie jest koszt samochocdu. :)

 

to rabat taki se :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platon powiedział: 3. permanentna inwigilacja - troche z humorem, ale w niektorych przypadkach moze byc tak, ze nie chcesz aby ktos wiedzial gdzie jestes i co robisz albo raczej co zrobiles. ROTFL!!!!

 

zawieszasz usługę na parę godzin i po sprawie ...............

 

problem w tym, ze Ty zawiesisz usługę a jak "ktoś" tak czy owak będzie chciał to może odzyskać dane co i gdzie się wydarzyło. Ty zawieszasz tylko reakcje panów na otrzymanie alarmu, ale nie nadawanie sygnału i aktywowanie alarmu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym na tyle aby stwierdzić, czy na danym parkingu będzie problem czy nie (zależy które piętro w dół?), ale coś kojarzę z forum że miewali z tym ludzie problemy, może ktoś się wypowie. Ja zwykle parkuję na -1 i tam radio już nie daje rady, telefon działa ale to może zależeć od konkretnego operatora

 

Z mojego kilkuletniego doswiadczenia moge powiedziec, ze jak wstawiasz samochod do garazu - nawet na poziomie ziemi - to pozycjonowania juz nie bylo. Panowie z Keratronika auta nie widzieli i pierwsze pytanie zawsze bylo "czy samochod jest pod chmurka? ". Ale jak w tym samym czasie odczepilem akumulator to od razu mialem telefon, ze brak napiecia w aucie. ;)

 

Ty zawieszasz tylko reakcje panów na otrzymanie alarmu, ale nie nadawanie sygnału i aktywowanie alarmu
Nie do końca. Centrum monitorowania zawiesza monitoring na określony czas zmieniając opcję w systemie. Przez ten czas system nie monitoruje pojazdu.

ale ewentualne alarmy docierają do systemu tylko nie są przez niego przetwarzane, wiec są w pewnych przypadkach do odzyskania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego kilkuletniego doswiadczenia moge powiedziec, ze jak wstawiasz samochod do garazu - nawet na poziomie ziemi - to pozycjonowania juz nie bylo. Panowie z Keratronika auta nie widzieli i pierwsze pytanie zawsze bylo "czy samochod jest pod chmurka? ". Ale jak w tym samym czasie odczepilem akumulator to od razu mialem telefon, ze brak napiecia w aucie. ;)

 

Czyli jadąc do kochanki trzeba parkować w garażu, żeby żona nie mogła sprawdzić :biglol:

A tak na poważnie, to myślę czy w sytuacji parkowania pod ziemią, gdzie jest tłumiony sygnał gsm nie ma takiego problemu, że system cały czas próbuje znaleźć sygnał i przez to wyładowuje akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ewentualne alarmy docierają do systemu tylko nie są przez niego przetwarzane, wiec są w pewnych przypadkach do odzyskania ?
Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć - sygnały są wysyłane przez urządzenie zabudowane w pojeździe. Czy system je rejestruje w momencie zawieszenia - nie wiem. Monitoring GPS zapisuje historię pojazdu. ISR pewnie też :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu obowiązkowo, a nie na życzenie?
Nie obowiązkowo, można zrezygnować z tego systemu. Tylko po co obniżać sobie standard bezpieczeństwa? Montując ISR zawsze w myśli życzymy użytkownikom, by nigdy nie był potrzebny.

 

Ale jak zrezygnuję, to cena auta nie ulegnie zmianie? ;) I to w pewnym sensie rozumiem jako "obowiązkowe".

 

Usługi nie można zawiesić, najwyżej wyjąć kartę ( telemetryczną ) z nadajnika. Zasada działania jest dość prosta - telefon gsm (przemysłowy) z funkcją pozycjonowaniem agps.

 

Zatem zostawiając auto na parkingu podziemnym, mam tylko problem...

 

Raczej nie, ja od dwóch lat użytkuje system (w różnych autach) , parkuje na parkingach przy lotniskach, podziemnych itd. Jeszcze nie było telefonu z Keratronika.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...