Skocz do zawartości

Ciekawy problem z LPG - Forester 2.5 03


phox

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam taki problem, ostatnio dzwoni do mnie sąsiad i mówi, że mi auto cyka. Spławiłem go tekstem "to stygnący kolektor, subaru tak ma" - po ok 3 h idę do auta a tam jak dzięcioł w puszkę piwa rytmiczny dzwięk spod maski no i smród gazu wokół auta. Żegnając się z życiem otworzyłem maskę i okazało się, że cyka (chyba!) wtrysk gazu BRC. Dodam tylko, że kluczyk miałem w kieszeni a auto był zgaszone od dobrych kilku godzin...

 

Próbowałem go odpalić i odpalił dopiero za 3 przekręceniem (normalnie pali od strzała). Dodam, że było dosyć gorąco tego dnia...

 

Wyskoczył błąd silnika - p0442

Error Codes
===================
Pending Codes
P0442
Evaporative Emission System Leak Detected (small leak) - nie wiem czy to nie ma raczej związku z tym, że mam wersję USA i ostatnio tankowałem bajurę...

 

jednak po przełączeniu na benzynę i zgaszeniu problem już się nie pojawił a check engine zgasł. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła - tym razem udało mi się nagrać dzwięk telefonem....

 

 

 

Byłem u gazownika i wymienił całą centralkę- oczywiście nie pomogło, problem sporadycznie wraca. Dodam tylko, że ostatnio miałem problem z czujnikiem wałka położenia rozrządu, zaczyna szwankować (wywala błąd silnika) ale jeszcze go nie wymieniłem.

 

Macie jakieś pomysły? Boję się zostawić auto na parkingu bo jak wtryskiwacz znowu zacznie magicznie pracować to wysadzę w powietrze pół parkingu...

 

 

Tutaj link do filmiku który nagrałem https://www.youtube.com/watch?v=sr_WxSvxA3E&feature=youtu.be

 

 

HILFE! od czego zacząć ? Wtrysk się zaciął? To czemy na wyłączonym silniku pracuje. Dodam tylko, że dzwięk na filmiku jest nieregularny, a za peirwszym razem był regularny (jak praca wtryskiwaczy ale wolniej dużo)

 

Auto- forester 2.5 automat bez turbo. LPG instalacja BRC Sequent 24, przejechane ok 2000 mil.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień zakład obsługujący Cię w zakresie LPG, jeżeli masz 2000 mil nalatane, to zakładam, że jest to świeża instalacja na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zmienić ale to nie jest rozwiązanie problemu cykającego forestera :) Oczywiście będę reklamował instalację ale muszę mieć jakiś zasób argumentów...

Edytowane przez phox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam taki problem, ......... - po ok 3 h idę do auta a tam jak dzięcioł w puszkę piwa rytmiczny dzwięk spod maski no i smród gazu wokół auta......

 

To jak dla mnie wystarczy...

 

P.S. mam dwa samochody z instalacją BRC,  w Maździe  prawie 100 kkm nalatane, fakt, ostatnio chłopaki musieli zmienić jakiś przewód - pół godziny grzebali, zapłaciłem 40 pln-ów, jedyny niezaplanowany koszt, poza tym regularne przeglądy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie obawiasz o innych to zakrec poprostu zawor w butli?
Jak dla mnie jest to gdzie blad w instalacji albo samym podlaczeniu lub tez elektrycze/elektronice auta.
Poprostu nie odcina pradu i wtrysk chodzi (moze jakis blad na kompie i daje caly czas sygnal? sciezka spalona badz zalany?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wzięty "+" po stacyjce czyli sygnał dla centralki gazu do startu. Podstawowa diagnostyka i podłączenie pod centralkę gazu powinna rozwiać wszystkie wątpliwości. Zmień gazownika bo podmieniać "komputery" to każdy umie.

Widać, że wysterowane są wtryski gazowe i zalewa Ci silnik gazem, stąd ciężko pali. Odłącz wtyczki od wtrysków po jeździe dla próby - powinien odpalić od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...