Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

ok, nie ogarnąłem, to będą na 3 kable. Niestety nie mam, ale to raczej nie cewki, tylko coś innego.

Ok, dzięki za dobre chęci. Będę sprawdzał po kolei (chociaż ilość kroków w serwisówce mnie nieco zgięła...), a cewę wezmę z innego cylindra jeśli nie uda mi się jakiejś pożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie. Mam przy klapce od baku małą dziurkę w lakierze - dopiero ostatnio ją zauważyłem, ale wygląda jakby ktoś uderzył przy tankowaniu i lakier odprysnął, no ale to nieistotne. Pokrywa się to leciutko rdzą, więc muszę coś z tym zrobić. Teraz pytanie co? Warto z czymś takim w ogóle jechać do specjalisty czy samemu coś z tym zrobić? Dodam, że nie jest to widoczne, więc równie dobrze mógłbym to zabezpieczyć czymś bezbarwnym - czytałem o zaprawkach z pędzelkiem. Tylko jak to się robi krok po kroku? Oczyścić to jakoś papierkiem ściernym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch ma w tym wprawę :) najpierw się to odrdzewia specjalną maścią, którą się później zmywa jakimś rozpuszczalnikiem (też specjalnym) i potem się maluje podkładem (punkcik pędzelkiem) i farbą (bezbarwną czy kolor, zależy od dostępności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Trójmiejskich Forumowiczów...

 

...nie posiadam obecnie wystarczającej liczby postów na koncie, aby zamieścić ogłoszenie w odpowiednim dziale, więc w charakterze informacyjnym...może komuś z Trójmiasta przyda się praktycznie nowy wkład filtra powietrza K&N 33-2304 (nabyty w Wigilie, przejechałem na nim 150 km). Oddam za połowę ceny przy okazji spotu lub dowiozę na terenie Trójmiasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym kryterium doboru filtra dla silnika wolnossącego była jego czystość filtracji. Zainwestowałem w dość kosztowny sportowy filtr, znanej firmy K&N. O ile, po jego montażu, zaobserwowałem nieznaczną poprawę pracy silnika (raczej nie "efekt placebo"). Przeglądając sieć, zaobserwowałem podzielone opinie na temat mokrych filtrów bawełnianych. Sprawa dotyczyła głównie ich czystości filtracji i wpływu na układ dolotowy (przepływomierz) jak i sam silnik. Trudno wyjaśnić skąd brały się zwłaszcza negatywne opinie, czy może w większości przypadków wynikały ze złego użytkowania filtra. Nie mając jednoznacznej odpowiedzi, zdecydowałem się wrócić do filtra w wersji OEM. Powyższa informacja jest oczywiście skierowana do osób znających te filtry, które miały okazje eksploatować na nich auta (chętnie wysłucham od nich opinii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w subaru nie wolno stosować fitrów "mokrych" takich jak K&N ze względu na przepływomierz, a szkoda. Dobrze działa filtr cosworth'a jest suchy i dobrze filtruje, minusem jest cena.

 

 

Piotrku, czym sie rozni przeplywka subaru w stosunku do reszty swiata?

 

 

Cześć :)

 

 

Imho aftermarketowy filtr to wylacznie male zmiany akustyczne. Jakas tam roznica w pracy motoru moze byc, jesli wymieniany byl przytkany syfem.

 

 

Oczka vs lepkie oczka; imo druga opcja ktorej jestem zwolennikiem wylapie wiecej. Pomijam juz, ze jesli nie jezdzi sie po saharze i odpowiednio dba zalaczonym do zestawu zestawem, nie uzywajac 200 barowej myjki wytrwa bardzo dlugo.

 

Jesli przesadzi sie z iloscia lubrykantu oczywistym jest, ze zaswini to co za nim. Zasada im wiecej tym lepiej nie ma tu zastosowania...

Edytowane przez sasiad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kropka :)

 

potrzebuję złożyć sobie jakieś cokolwiek co by się nadawało do obróbki filmów HD. Zastanawiałem się nad poprzednią generacją quad extreme ale one mają niższą wydajność od i3

i moje pytanie:

co sądzisz o setupie :

Intel Core i3 3225 2x3.30 GHz BOX

płyta jakieś ścierwo z wyjściem na hdmi +16G ram

grafika zintegorowana intel hd 4000 - widziałem że podobnie wydajna jak gf9800

czy faktycznie te intele hd dają radę czy to jakaś ściema?

 

wg moich wyliczeń to najtańszy setup z optymalną mocą do czegokolwiek czyli koszt niecałe 700 brutto.

można taniej z prockiem Intel Core i3 3220 2x3.30 GHz BOX ale tam jest intel HD 2500 -który chyba o połowę wolniejszy od 4000.

 

Pozdrawiam

p.s.

chyba, że masz inny pomysł :)

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...