Skocz do zawartości

BOV do Subaru


lezo

Rekomendowane odpowiedzi

czy wam tez znacznie wzrosło spalanie? szczególnie w cieplejsze dni :twisted: :wink:

u mnie po zamontowaniu BOV spalanie wzroslo i potem juz nie moglem nigdy wrocic do wynikow takich jak z DV :mrgreen: :cool:

 

Producenci BOV-ów twierdzą, że to wina "zabawy" BOV-em (robienie pssss przy każdej okazji). Ja odnoszę wrażenie, że nie do końca :twisted:.

 

tez odnioslem takie wrazenie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli przy każdym ciśnieniu BOV powinien upuszczać powietrze w chwili puszczenia gazu ?

 

No właśnie nie - upuszczenie powietrza zależy od twardości sprężynki. Ciśnienie musi być na tyle wysokie, by ją podnieść.

A co się dzieje w takim razie z ciśnieniem, które jest ale jeszcze nie podnosi sprężynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje w takim razie z ciśnieniem, które jest ale jeszcze nie podnosi sprężynki

na logikę (według mnie) taki poziom ciśnienia jest po prostu nieistotny (lub jak kto woli: nie zmienia w sposób znaczący pożądanego kierunku przepływu mas powietrza wewnątrz intercoolera - nie wpływając dodatnio/ujemnie na zwiększenie performance`u silnika)

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na logikę (według mnie) taki poziom ciśnienia jest po prostu nieistotny (lub jak kto woli: nie zmienia w sposób znaczący pożądanego kierunku przepływu mas powietrza wewnątrz intercoolera - nie wpływając dodatnio/ujemnie na zwiększenie performance`u silnika)

 

 

Uczyłeś się u marketoidów? Ale bełkot

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden problem, po zamontowaniu Bov-a czasem zdarza sie ze samochod mi przy wysprzeglaniu gasnie, a notorycznie obroty spadaja do pierwszej kreski, tak ze jest ciut-ciut przed udlawieniem sie, czy ktos wie jak temu zaradzic?

 

mialem tak samo. Uszczelnilem dolot, sprawdzilem czy wszystko jest ok zamontowane, przejechalem ok 100km i problem zniknal.

 

ps. Azrael dzieki za porade w ww przypadku

 

Jak i czym uszczelnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wam tez znacznie wzrosło spalanie? szczególnie w cieplejsze dni :twisted: :wink:

u mnie po zamontowaniu BOV spalanie wzroslo i potem juz nie moglem nigdy wrocic do wynikow takich jak z DV :mrgreen: :cool:

 

Producenci BOV-ów twierdzą, że to wina "zabawy" BOV-em (robienie pssss przy każdej okazji). Ja odnoszę wrażenie, że nie do końca :twisted:.

najlatwiej zrzucic wine na uzytkownika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamontowałem The Sun"a psyka fajnie zobaczymy po tankowaniu jak wychodzi ze spalaniem,aż jestem ciekaw czy to będzie widoczna różnica????

Kusi faktycznie żeby często psykać :)

widoczna na + :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam baileysa, ale nie odnotowalem raczej wielkiej roznicy w spalaniu - a kusi, zeby posyczec :mrgreen: wiec jezdze i sycze a pali tak samo jak przed montazem, czyli duzo :twisted:

przy okazji pytanie: czy trzeba go smarowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja tego specyfiku uzywam tylko do smarowania gardla a o smarowaniu jego pierwsze slysze...

Kiedyś dawno temu do smarowania dobry był taki specyfik, w który wyposażona była tlenownia ( dla niewtajemniczonych - taki Ził który ładował tlen do samolotu ) A jak to smakowałooooooo, a jak kopałoooooo ...!!! :wink:

 

 

oczywiście o smarowaniu gardła piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam baileysa
pytanie: czy trzeba go smarowac?

 

Nie wiem jak Wy, ale ja tego specyfiku uzywam tylko do smarowania gardla a o smarowaniu jego pierwsze slysze... :wink: :mrgreen:

 

:mrgreen: eh, dowcipnisie... drobna literowka :oops:

dokladnie mam to:

http://www.scoobyparts.com/acatalog/BAI ... _DV10.html

 

a moje pytanie o smarowanie bylo jak najbardziej powazne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw, przy odpalaniu Ci syczy? Co ma nagrzanie silnika do syczenia bova, chyba tylko tyle, że jest jak jest zimny to nie powinien syczeć wogóle bo szkoda silnika :wink:

nie no az zielony to nie jestem :mrgreen:

chodzi mi o jazde , ale jeszcze z zimnym silnikiem. wtedy syczy bardzo glosno.

jak silnik sie rozgrzeje - syczy ale juz nie tak glosno. no i sie zatanawiam dlaczego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syczy ale juz nie tak glosno. no i sie zatanawiam dlaczego

 

To bardzo dziwny objaw. Może głuchniesz w trakcie jazdy, w wyniku ogłuszającego bulgotu...? :roll:

 

Bo, jak słusznie stwierdził marcinJ, obie te rzeczy nie mają na siebie wpływu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...