Skocz do zawartości

Porysowane szyby boczne w Legacy'05


Roburtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oglądałem ostatnio takie Legacy i miało dość mocno porysowane szyby boczne. Ale nie od skrobaczki... Przynajmniej tak mi się wydaje bo rysy były równolegle do siebie i odchylone po kątem około 15-20st od osi pionowej. Bardzo mnie to zdziwiło...

Spotkał się ktoś z czymś takim? Dodam, że szyby są oryginalne.

 

Pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda na to, że uszczelka daje popalić i zbiera strasznie brud a w szczególności piasek a dodatkowo musi mocno dolegać do szyby. Bo tak pięknie zrobionych rys na wszystkich ruchomych szybach bocznych juz dawno nie widziałem. Ostatni raz to było chyba przy fiacie 125p :-)

 

Ale z tego co widzę to raczej znany temat :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ciekawe to samo występuje w Mazdzie 323F BA, chyba urok szyb bez ramek...

 

 

tigre, możliwe że tak jest. Fakt, szyba bez ramek lata jak ból po kościach :lol:

Możliwe, że to też ma znaczenie, ale w SVX są ramki (i to jakie!), a szyby rysują się mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba przyjąć że w Subaru TTTM :D

Może to dla niektórych oczywiste ale... nie warto opuszczać szyb w dół jeśli są bardzo brudne i np ubłocone. Jeśli szyba będzie czysta, uszczelka czysta to praktycznie nic nie porysuje się. Warto też(oprócz mycia szyby) raz na jakiś czas opuścić też szybę do końca w dół i umyć uszczelki, tam sie zbiera trochę syfu. 

Edytowane przez blade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim GTku mam ten sam problem, ktoś się bawił w polerowanie takich rys?? warto ryzykować taki zabieg?

W SVX polerowałem. Warsztat z góry powiedział, że nie każdą rysę podejmą się spolerować, ale w moim przypadku nie były one bardzo głębokie i wszyło świetnie. Tyle, że polerowanie to tylko usunięcie objawu, ja od razu usunąłem też i przyczynę - wymienione zostały okładziny na prowadnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obiło mi sie o uszy, że po polerce szyb obraz nieco się załamuje na zasadzie rozmycia, wiesz coś na ten temat?

Tak, dlatego nikt nie podejmie się polerowania szyby przedniej. Jeździłem po polerowaniu w bardzo słoneczny, lutowy dzień. Nie zauważyłem niczego niepokojącego - jesli chodzi o rozbłyski czy jakies inne załamania światła, choć szyba nie wygląda "jak z salonu". Ale na pewno wygląda lepiej niż z rysami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...