Skocz do zawartości

Różnice w olejach Millers XFS a XF long life


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś biegły w temacie mógł by mi powiedzieć jaka jest różnica między olejem Millers XFS 5W40 a XF Long life 5W40 ?

Wygląda na to że ten pierwszy zostal zastąpiony przez ten drugi ? Ktoś coś wie więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niebezpieczne ?

Bo zaraz jeden z Moderatorów posądzi Cię o szmugiel olejowy albo nachalną reklamę (chociaż w tym wypadku ten paragraf może nie mieć zastosowania, bo Millers ma fory... ;):D ) ... A tak na serio, to wejdź na stronę Millersa i tam masz wszelkie specyfikacje. XF jest chyba MID SAPS a XFS był FULL. Reszta raczej podobna,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie patrzyłem i na papierze wyglądają podobnie ale XFS wygląda jak by schodził z rynku.

 

Na stronie importera juz go nawet nie ma wiec wygląda na to jak by byl zastąpiony XF longlife

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym wy mówicie mowiac temat tabu czy szmugiel olejowy.....po prostu pytam jaka jest różnica w wyżej wymienionych olejach gdyż wiem że sa tu osoby siedzące w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś biegły w temacie mógł by mi powiedzieć jaka jest różnica między olejem Millers XFS 5W40 a XF Long life 5W40 ?

Wygląda na to że ten pierwszy zostal zastąpiony przez ten drugi ? Ktoś coś wie więcej ?

 

Bo xfs to był prawdziwy dobry olej jednak za drogi w produkcji i aby więcej na tym zarobić wciska się teraz największą ciemnotę o cudownych xf-ach oraz tridentach full sapsach. Większą korzyść byś miał zalewając zwykłego jakiegoś półsyntetyka i mieszając z moczem bo przynajmniej tbn by był wysoki :D

Edytowane przez jaceksu79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz się przedstawić i wyjaśnić na czym bazujesz swoją opinie ?

Przedstawiałem się w jakimś 2007 czy 2008 roku zanim forum się rozsypało

jednak jak chcesz się dowiedzieć więcej ciekawostek o moim życiorysie o których nawet ja nie wiem to uzbrój się w cierpliowść :)

 

Natomiast opinię opieram na własnych traumatycznych doświadczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz się przedstawić i wyjaśnić na czym bazujesz swoją opinie ?

Przedstawiałem się w jakimś 2007 czy 2008 roku zanim forum się rozsypało

jednak jak chcesz się dowiedzieć więcej ciekawostek o moim życiorysie o których nawet ja nie wiem to uzbrój się w cierpliowść :)

 

Natomiast opinię opieram na własnych traumatycznych doświadczeniach

 

A na czym polegały te traumatyczne doświadczenia i czy były związane z tymi konkretnymi olejami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszając z moczem
Jacek, bój się Boga... :facepalm: Miało nie być takich "dygresji"

 

A kolejny temat olejowy potwierdza potrzebę swojego istnienia. I w gruncie rzeczy porusza ważną kwestię eliminowania przez producentów olejów "nieekologicznych", ale za to lepiej chroniących silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon nie wiem pytam się może pracuje w branży olejowej lub składa i rozkłada dużo silników to widzi co jest dobre a co nie i dlatego ma bardzo jednoznaczne zdanie na ten temat.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja kupilem jakiś c3 to dobry olej? 5w30 API SM..

Z tych szczątkowych informacji  nie wiele wynika,do jakiego auta i wjakim zastosowaniu ma być, ale to dość uniwersalne parametry więc stawiam , że dobry :) .

 

A czy potrafi ktoś odpowiedzieć tak bardziej technicznie:

1.  na pytanie z tytułu?

2. dlaczego  XF longlife 5w30 ma oznaczenie na pudle   :  C3 5w30,  a XF longlife 5w40  ma tylko 5w40 ?

        (oba spełniaja C3, ale dla 5w40 jast to dokładnie C3-10). Co to za różnica?

3. Popioły wykańczają DPF-y , czy katy benzynowe też?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...