Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli jednak sankcje działają. I to lepiej niż natychmiastowe, nerwowe ruchy. To o czym mówiliśmy ze Stachem od początku wątku. Przydusić i utrzymywać na kroplówce. Wtedy szybko i na naboje braknie. 

 

 

Tak było jako żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dzialaja....

 

bo coz z tego ze ruskim jest coraz ciezej skoro nie chwytaja za widly?

Powtorze raz jeszcze, bo to akurat widzialem osobiscie i dosyc dokladnie, czy sankcje podzialay na kubie? czy zadzialaly w iranie?

 

spoleczenstwo mozna trzymac naprawde krotko zanim wreszcie miareczka sie przepelni, a kto jak kto ale ruscy sa w tym mistrami, i ci co trzymaja i trzymani :)

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy sankcje podzialay na kubie? czy zadzialaly w iranie?

Trochę inna sytuacja. Na Koreę Płn. też by nie zadziałały. A dlaczego? Bo Rosja jest póki co nierozerwalnie związana gospodarczo z rynkiem światowym, w przeciwieństwie do tych państw. 


Tu jeszcze jeden ciekawy głos z Rosji, choć trochę mało konkretów. 

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kasjanow-zachowanie-putina-jest-szokujace-i-zaskakujace/06s54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy sankcje podzialay na kubie? czy zadzialaly w iranie?

Trochę inna sytuacja. Na Koreę Płn. też by nie zadziałały. A dlaczego? Bo Rosja jest póki co nierozerwalnie związana gospodarczo z rynkiem światowym, w przeciwieństwie do tych państw. 

Tu jeszcze jeden ciekawy głos z Rosji, choć trochę mało konkretów. 

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kasjanow-zachowanie-putina-jest-szokujace-i-zaskakujace/06s54

 

 

Od razu po usłyszeniu tego zastanowiłem się że on się nie boi mówić.

No,zdaje się że przez zaplanowany przez Rosjan gazociąg z chinami,owszem popłynie gaz,tyle,że w kierunku przeciwnym do zamierzonego ;)

Ruscy mają naprawdę duży problem,a wszystko przez łupki

 

http://www.biztok.pl/gospodarka/ceny-ropy-i-gazu-beda-nizsze_a17668

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla Ruska gaz to straszak polityczny, bo przy tej technologii wydobycia zarobek mają mizerny. Najważniejsza jest dla nich ropa. Tu Orlen i Lotos mogły by się wykazać i przestawić swoje linie na przetwarzanie ropy BRENT, a to Rusek by po kieszeni poczuł ;)

 

Nie rozśmieszaj mnie. Brent jest doższa od ropy Ural.

 

Roznica okolo 1% (ok 1$) to nie roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co uwazasz ze sankcje spowoduja ze Krym czy Donbas zmienia swoj status w najblizszym czasie? Czy moze Putin powie "ooops, soras Panie i Panowie, zapedzilem sie juz oddaje..." ?

 

Nawet jezeli zalozysz ze Putin zluzuje, ze z jakichkolwiek powodow powie dosyc, to co najwyzej wycofa oddzialy ktorych tam nie bylo.

Zachod wyda gromkie "uff" i zluzuja sankcje.

 

Jasne ze wojna sie nie skonczyla, ale raczej Ukraina tego co stracila nie odzyska, zreszta nie jestem taki pewien czy zobaczymy jakis definitywny "koniec" wojny, jak to sobie wyobrazasz, to nie jest konwencjonalna wojna.

 

Wojna to straszna rzecz, jednak to nie ona odegra decydującą rolę w konfrontacji Putina z Zachodem. Gdyby nie to, że tam giną tysiące ludzi i wielokroć więcej cierpi, napisałbym, że zajmujesz się drobnymi pierdółkami a umyka Ci istota sprawy. Amerykanie, a tym bardziej kraje unii nie chcą zbrojnej konfrontacji z Ruskimi. Nie chcą, bo wiedzą, że nie muszą. Tak samo negocjacje Ruskich z Ukrainą mają drugorzędne znaczenie i żadna ze stron nie zamierza dotrzymać uzgodnień. To jest tylko gra na czas. Przecież kraje takie jak USA, Kanada czy UK i tak nie uznają ewentualnych zdobyczy terytorialnych Putina. Negocjacje przy udziale sprzyjających Putinowi Niemiec i tak są tylko propagandową farsą, bo nie skłonią USA, UK czy Kanady do zmiany postawy. Tak więc nie patrz na jakieś drugorzędne spektakle, tylko śledź rzeczy istotne.

 

Decydującą rolę odegra wojna gospodarcza. Przypominam, że gospodarka USA jest 10 x większa od rosyjskiej. Pod względem wielkości gospodarki Rosję można porównać do takich krajów jak Włochy czy Kanada  :biglol:  Już dziś Amerykanie kontrolują światowe ceny ropy. Wkrótce będą też kontrolować światowe ceny gazu. Bogate kraje arabskie mocno przestraszone państwem islamskim są gotowe finansować Amerykanów w walce z islamistami. Nie będą windować cen ropy. Dzięki rewolucji łupkowej, Amerykanie będą wkrótce największym producentem ropy na świecie. Tak więc wkrótce Amerykanie przejmą kontrolę nad gospodarką Rosji, której gospodarka opiera się na eksporcie ropy i gazu. To kwestia roku może dwóch, góra 3 lat.

 

Przeciw Putinowi będą zarówno oligarchowie, jak i zepchnięty do nędzy lud. Czy wybuchnie wojna domowa, czy Putin ucieknie tak jak Janukowicz tego nie wiem. Ciekawi mnie do jakiego kraju będzie uciekał Putin. Zbyt dużego wyboru miał nie będzie. A może w ogóle nie będzie miał gdzie uciekać  :question:   :biglol:  :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba? Kuba?

 

Już wiem! To taki bogaty kraj w Ameryce Łacińskiej, któremu amerykańskie sankcje WCALE NIE ZASZKODZIŁY  :biglol:

Jeśliby ktoś na mnie chciał nałożyć sankcje w postaci zakazu zimowego wejścia na Mount Everest i importowania samochodów chińskich, to też by mi nie zaszkodziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było tak przenieść się na chwilę żywcem w lata 50te.Te samochody :wub: To właśnie póki co oferuje Kuba,choć poza kompleksem hotelowym niestety robi się niebezpiecznie.Reglamentowane są nawet ziemniaki.Dobrze,że świeci słońce a do życia wystarczy garść owoców i dobra muza.

 

Tjaaaaa,...Kuba kompletnie nie odczuwa amerykańskich sankcji."Znikoma" emigracja z pewnością to potwierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sankcje czasem są pomocne. Odkąd moja kobieta zakazała mi kręcić się przy garach, gdy ona gotuje obiad, skrupulatnie zakazu przestrzegam. Poza tym obżeranie się mięchem, czipsami, słodyczami nie sprzyja zdrowiu. Podejrzewam, że taka półwegetariańska kuchnia kubańska jest zdrowsza. Po cholerę ten internet, laptopy, płaskie ekrany? Czasami muszę walczyć sam ze sobą, nakładać szlaban na internet, a taki Kubańczyk ma taki szlaban gratis, w pakiecie. Gdy wieczorem wyłączą prąd, to można spędzić romantyczny wieczór, zjeść kolację przy świecach, zintegrować rodzinę. Same plusy ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Przeciw Putinowi będą zarówno oligarchowie, jak i zepchnięty do nędzy lud. Czy wybuchnie wojna domowa, czy Putin ucieknie tak jak Janukowicz tego nie wiem. Ciekawi mnie do jakiego kraju będzie uciekał Putin. Zbyt dużego wyboru miał nie będzie. A może w ogóle nie będzie miał gdzie uciekać :question: :biglol: :biglol:

 

 

Do ... Noworosjii ??? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzut beretem od ukraińskich "faszystów"   :question:  Może to byłaby dobra kara. Tylko nie wiadomo czy Ukraińcy nie wykorzystają zamętu związanego z odsuwaniem Putina od władzy i nie zajmą terenów wokół Doniecka i Ługańska...

Edytowane przez ten_Typ_tak_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...