Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

A jeszcze najlepsze "Dali się zmanipulować" ale czym ? Tym że chłopa mam dość ?
 

 

może to jest źródłem sukcesu 

 

głosowanie przeciw a nie za kimś

 

O tym własnie mówie od początku, proste moim zdaniem ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Marcus nie mam więcej pytań. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak budujesz tę zgodę, o której mówi twój Prezydent.

 

I jeszcze jedno. Prezydent Komorowski, jest jeszcze głową państwa, poza tym jest starszy od ciebie, więc mówienie o nim per "Brąek" wystawia świadectwo tobie a nie jemu. Nie zauważyłem, żeby On zwracał siędo kogokolwiek w tak pogardliwy sposób. 

to przypomnij sobie co mówił o Kukizie i o Dudzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amstaff Mówiłeś, że są to media prywatne - co nie sprowadza się do mianownika: obiektywne,niezależne, nie ulegającej naciskom.

 

Oni już się z tym nawet nie kryją (bo nie muszą) a tu się okazuje, że oglądalność spada, wpływy nie na takim poziomie jak zakładali i eldorado się skończyło (co było powodem min. sprzedaży). Powielanie tych samych schematów stało się już nudne i co inteligentniejszy widz (nie ważne z której opcji politycznej) zapewne dokonywał słusznego wyboru na pilocie. O ile prosta dziennikarka im jeszcze jakoś idzie  - bo mają na to środki (na zasadzie relacji live z błękitnego) to w sprawach polityczno-społecznych na siłę wpychali gnioty widzom, śmiem twierdzić że przyczynili się trochę do tego wyniku z wczoraj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywny elektorat to chyba nasza specjalność.Przyczyny sięgają 2005 roku i zozpadu POPISU.

 

zacytuję za gówno prawdą 2.0

 

Ci nieliczni, którzy piszą o państwie wyznaniowym, jakie nam Duda zaserwuje, to raczej jakieś niedobitki "pokolenia 2005".

Bowiem to właśnie wtedy był prawdziwy ból dupy. Miałem osiemnaście lat, kiedy w drugiej turze zagłosowałem na Lecha Kaczyńskiego. O fejsie słyszała wtedy co najwyżej dziewczyna Zuckerberga, ludzie nadal siedzieli na gadu-gadu i forach internetowych, a ja miałem bloga na joggerze. I właśnie na forach i blogach naczytałem się wtedy na swój temat na całe życie.

Teraz tego nie ma. Na roczniki 90 plus już nie działają teksty o "Wstydzie przed światem", "państwe wyznaniowym" itd. Czemu tak jest?

Dlatego, że ci ludzie nie mają czego się wstydzić. Znają języki, zwiedzili kawałek świata, bywali na erasmusach, wymianach itp. Wiedzą, że Belgowie kąpią się raz w tygodniu, że Niemcy potrafią być leniwi, a Holendrzy głupi.

Dlatego, że mają internet, przez co nie są uzależnieni od telewizji, jeśli chcą się czegoś dowiedzieć.

Dlatego wreszcie, że prawica całkowicie zdominowała sposób, w jakim to pokolenie myśli.

Dobrze się zrozumiejmy: większość młodych ma na co dzień politykę w nosie. Tak było, jest i będzie. Chodzi tylko o to, że kiedy już przychodzi czas wyborów i taki niezainteresowany chce się dowiedzieć "to na kogo mam głosować", to zapyta tego rówieśnika, który się tym interesuje. I na 99% będzie to teraz albo kuc Korwina, albo młody narodowiec.

Można o Krulu mówić wiele złego, ale tego nie można mu odmówić. JKM nigdy nie osiągnął sukcesu wyborczego, ale sukces wychowawczy jak najbardziej. Nowe pokolenie "myśli Korwinem" i nawet jeśli któryś z nich zraża się w końcu do swojego guru, to odchodzi nie do Palikota, ale do narodowców czy konserwatystów.

Mamy świetne młode pokolenie. Nie zmarnujmy tego, a wczorajsza wygrana nie będzie ostatnią.

 

 

to przypomnij sobie co mówił o Kukizie i o Dudzie

i o szogunie ;):biglol:

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę jak demokracja jest systemem niedoskonałym.Muszę zaakceptować że wybór kto ma rządzić moim krajem dokonali głównie ludzie z podstawowym wykształceniem, mieszkańcy wschodniej wsi.No takie są statystyki.Choć z drugiej strony im poprostu chciało się pójść.Twardy zmotywowany elektorat.

zapomniałeś o tym, że  Komorowski wygrał w przedziale 30-39 - cała reszta do gazu bo oszołomy nie wiedzą kto jest Najlepszy

z tym wyższym wykształceniem to tez nie taka znowu przygniatająca wygrana 46 (budyń) do 54  (bigos) to nie jak podkarpacie 69 do 31 :P

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amstaff Mówiłeś, że są to media prywatne - co nie sprowadza się do mianownika: obiektywne,niezależne, nie ulegającej naciskom.

 

Oni już się z tym nawet nie kryją (bo nie muszą) a tu się okazuje, że oglądalność spada, wpływy nie na takim poziomie jak zakładali i eldorado się skończyło (co było powodem min. sprzedaży). Powielanie tych samych schematów stało się już nudne i co inteligentniejszy widz (nie ważne z której opcji politycznej) zapewne dokonywał słusznego wyboru na pilocie. O ile prosta dziennikarka im jeszcze jakoś idzie  - bo mają na to środki (na zasadzie relacji live z błękitnego) to w sprawach polityczno-społecznych na siłę wpychali gnioty widzom, śmiem twierdzić że przyczynili się trochę do tego wyniku z wczoraj ;)

źle mnie zrozumiałeś :)

Wcześniej była dyskusja, że media są stronnicze i proPO, a są utrzymywane z naszych podatków - chodziło o Telewizję Polską przede wszystkim. I tu mają rację osoby temu się sprzeciwiające.

Ja tylko zauważam, że zarzut w stronę takiej GW, że jest stronnicza i to jest nie fair, skandal wstyd oszustwo - jest trochę nietrafiony, bo jest to gazeta prywatna i jeśli Gazeta Polska może być stronnicza, to dlaczego Gazeta Wyborcza nie może? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amstaff Mówiłeś, że są to media prywatne - co nie sprowadza się do mianownika: obiektywne,niezależne, nie ulegającej naciskom.

 

Oni już się z tym nawet nie kryją (bo nie muszą) a tu się okazuje, że oglądalność spada, wpływy nie na takim poziomie jak zakładali i eldorado się skończyło (co było powodem min. sprzedaży). Powielanie tych samych schematów stało się już nudne i co inteligentniejszy widz (nie ważne z której opcji politycznej) zapewne dokonywał słusznego wyboru na pilocie. O ile prosta dziennikarka im jeszcze jakoś idzie  - bo mają na to środki (na zasadzie relacji live z błękitnego) to w sprawach polityczno-społecznych na siłę wpychali gnioty widzom, śmiem twierdzić że przyczynili się trochę do tego wyniku z wczoraj ;)

 

ładnie im wczoraj to wypomniał Gowin w kawie na ławę po północy plus lekkko pojechał Michnikowi z "gówniarzami"

a TW Stokrotka się sfochowała bo w kropce nie był ani razu Duda- przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa Pana Stefana Niesiołowskiego "Komorowski przegrał wybory, bo fala nienawiści i kłamstwa była tak wielka, że nie był jej w stanie powstrzymać! 

Proszę was, może mi to ktoś racjonalnie wytłumaczyć ? 

Jestem całym sercem anty-PIS :) Ale o co chodziło Komorowskiemu, jak wyszedł i zaczął mówić o jakimś pospolitym ruszeniu przeciw nienawiści, poruszeniu narodu w walce o wolność, równość, braterstwo itd., - szczerze, to ja kurde pojęcia nie mam :D

Znowu jakieś dragi, tylko tym razem źle zadziałały? :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa Pana Stefana Niesiołowskiego "Komorowski przegrał wybory, bo fala nienawiści i kłamstwa była tak wielka, że nie był jej w stanie powstrzymać! 

Proszę was, może mi to ktoś racjonalnie wytłumaczyć ? 

 

o tym kimś nie warto rozmawiać- odlot

gada podobnie głupio jak jego Prezydent przemawiający po godz.22.30 - walka ze złem, oni hejt, my miłość - dożynamy watahę - oni cały czas jak Stachu prowadza wojne zapominając, że wojna już dawno sie skończyła :biglol:

 

@Amstaff Mówiłeś, że są to media prywatne - co nie sprowadza się do mianownika: obiektywne,niezależne, nie ulegającej naciskom.

 

Oni już się z tym nawet nie kryją (bo nie muszą) a tu się okazuje, że oglądalność spada, wpływy nie na takim poziomie jak zakładali i eldorado się skończyło (co było powodem min. sprzedaży). Powielanie tych samych schematów stało się już nudne i co inteligentniejszy widz (nie ważne z której opcji politycznej) zapewne dokonywał słusznego wyboru na pilocie. O ile prosta dziennikarka im jeszcze jakoś idzie  - bo mają na to środki (na zasadzie relacji live z błękitnego) to w sprawach polityczno-społecznych na siłę wpychali gnioty widzom, śmiem twierdzić że przyczynili się trochę do tego wyniku z wczoraj ;)

źle mnie zrozumiałeś :)

Wcześniej była dyskusja, że media są stronnicze i proPO, a są utrzymywane z naszych podatków - chodziło o Telewizję Polską przede wszystkim. I tu mają rację osoby temu się sprzeciwiające.

Ja tylko zauważam, że zarzut w stronę takiej GW, że jest stronnicza i to jest nie fair, skandal wstyd oszustwo - jest trochę nietrafiony, bo jest to gazeta prywatna i jeśli Gazeta Polska może być stronnicza, to dlaczego Gazeta Wyborcza nie może? :)

 

pełna zgoda- jedni i drudzy niczym sie nie różnią, chodzi o to raczej, że tvn24 porównywać do trwam to jak mrówkę porównywać do słonia i samo tvn teraz kreuje się jako ci obiektywni. Sory ale tego ludzie już nie kupują.

ps:dziś w tvn24 zmiana -zaproszono do dyskusji dziennikarkę z dorzeczy :biglol: . i ładnie Kował się wypowiadał u Kuźniara - niech się Pan nie boi i da 1/6 kredytu zaufania który pan dał PO :biglol:

Jeszcze w liczbach bezwzględnych (51/51):

Duda 8 630 627

Komorowski 8 112 311

 

51/51:

Duda 51,55%

Komorowski 48,45%

frekwencja 55,34%

nieważne 1,47%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami epoka "rachunków sumienia" :)

"Krótki okres, jaki pozostał do zakończenia kadencji oraz konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji publicznych i politycznych projektu ustawy przewidującego możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego przez osoby posiadające co najmniej 40-letni staż składkowy, przesłanego w piątek do konsultacji społecznych, powodują, że niemożliwe jest przeprowadzenie w całości procesu konsultacyjnego i legislacyjnego projektu ww. ustawy.

Ponadto, z uwagi na wynik wyborów, Prezydent RP nie powinien, jeśli nie jest to konieczne, podejmować istotnych decyzji w okresie, jaki pozostał do końca kadencji. W związku z powyższym, Kancelaria Prezydenta RP wycofuje ww. projekt ustawy z procedury konsultacji"

Kto to powiedział ?

Z największą przykrością i zażenowaniem patrzyłem na brak empatii na pewnym etapie wyborów, na lekką butę i arogancję pewnej grupy politycznej. Nie mówię tu o całej Platformie. On się przejawiał w także w lekkim się oderwaniu od rzeczywistości

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepraszam,no takie są statystyki,że Pan Duda wygrał na wsi i TYLKO na wsi.

 

Ale coś jest nie tak z wsią? Że ludzie jacyś gorsi czy co? Mniej wykształceni? U mnie 4 największe wsie dookoła to akurat "spalnie" dla tych którzy kasę mają żeby sobie domy pobudować  i większość ma wyższe wykształcenie. Przypuszczam że w całej Polsce jest podobnie.  Do tego z kim nie gadam to głosowali na Kukiza w pierwszej turze. Teraz pewnie się podzielili. 

 

 

 

taszku obrażasz ludzi i tyle. Kim że ja jestem powiedz Mi !!! Mam wyższe wykształcenie, skończyłem prawo, skończyłem ekonomie, teraz udało mi się skończyć studia MBA na Politechnice. Zarabiam chyba dobrze, mam rodzinę, przyjaciół i jakoś żyję. Powiedz mi kim dla Ciebie, jestem skończonym idiotą który dał się zmanipulować ? Czy może jeszcze gorzej.  Skończcie obrażać i segregować ludzi. Fajny chłop z Ciebie, ale zupełnie nie mogę zrozumieć że jeśli się ktoś z tobą nie zgadza to na 100% jest w czymś gorszy albo ma gorzej skoro jest niezadowolony.  Dziwne to. A jeszcze najlepsze "Dali się zmanipulować" ale czym ? Tym że chłopa mam dość ? 

 

+1 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale przepraszam,no takie są statystyki,że Pan Duda wygrał na wsi i TYLKO na wsi.

 

Ale coś jest nie tak z wsią? Że ludzie jacyś gorsi czy co? Mniej wykształceni? U mnie 4 największe wsie dookoła to akurat "spalnie" dla tych którzy kasę mają żeby sobie domy pobudować  i większość ma wyższe wykształcenie. Przypuszczam że w całej Polsce jest podobnie.  Do tego z kim nie gadam to głosowali na Kukiza w pierwszej turze. Teraz pewnie się podzielili. 

Widocznie nie jesteś nowoczesnym i postępowym Polakiem-europejczykiem, który nie może zasnąć snem spokojnym bez rozwiązania problemu małżeństw homoseksualnych :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,jak to się stało, że te wybory nie są sfałszowane....?

kandydat nie był z PSL-u i nie liczyły się głosy na serwerach w putinowskiej kochanej miłej Rosji tak lubianej przez Komorowskiego i Tuska  (patrz 2010 rok)

ps:

Stachu nie wiem czy wolno mi z tobą dyskutować bo mam tytuł naukowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...