Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mówienie o kimś z nazwiska przynosi ujmę?

 

PS.Panowie to podobno wyginęli w październikowej rewolucji;)

aaa,pewnie chodziło Ci o małą literę.... :biglol: ...mała prowokacyjka ;)

 

Z tym że putin i hitler zawsze w moim sercu będą z małej ;)

i nie potrafisz wzbić się na wyżyny swojej tolerancji i akceptacji żeby dla dobra tematu nie dawać alibi innym żeby przemycali tu swoje prowokacyjki? Up To You, mi się wydaje, że tak będzie w porządku...

Masz problem z sercem idz do kardiologa, tu róbmy soje ;)

Dziś Korwin stwierdził,że ksiądz Popiełuszko zginął przez przypadek.

To czy mogę powiedzieć kim jest pan korwin? :)

Nie dziś tylko to jego wypowiedz jeszcze jak był w nowej prawicy... także tonący brzytwy się chwyta, a wiesz co Bronisław robił 89... straszne?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin z dużej ?Proszę uprzejmie :)

 

hitler zawsze z małej,zero tolerancji :)

Wybacz :)


 

Dziś Korwin stwierdził,że ksiądz Popiełuszko zginął przez przypadek.

To czy mogę powiedzieć kim jest pan korwin? :)

Nie dziś tylko to jego wypowiedz jeszcze jak był w nowej prawicy... 

 

 

Aha,czyli to mu wyciągnęli.No cóż,trzeba zbierać owoce swoich słów.

 

A co zrobił pan Prezydent w 89 roku? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne....

 

 

Jak tam z tymi helikopterami, nasze są aż tak badziewne czy za wybór prezydenta Europy trzeba się odpłacić jak spekulują niektóre media?

Dlaczego wybór helikopterów oznajmia prezydent?

 

 

Słuchałem dziś jego wypowiedzi u Olejnik,twierdzi,że nic nie jest przesądzone,że to tylko ogłoszenie przetargu.

 

Z wypowiedzi wojskowych wynika,że ten francuski jest najsilniejszy,najpojemniejszy i najbardziej uniwersalny.Dodatkowo w offsecie nowa fabryka w Łodzi,więc chyba nie jest źle.Nie wiem nie znam się.

 

U nas w Świdniku płaczą,ale jeśli tamten ma być lepszy to ja nie płaczę,Świdnik ma swoje zadania i działa a nowa fabryka przyda się Polsce.Tak mi sie wydaje.

O,tu Siemoniak tłumaczy sprawę helikopterów

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Siemoniak-wyjasnia-nie-mialem-innego-wyboru-niz-Airbus,wid,17476313,wiadomosc.html?ticaid=114bc8&_ticrsn=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ... Strząsnąłem wszystkie te pasożyty !

- ... Te już były nażarte, teraz przyjdą inne, głodne ...

Czyli należy się cieszyć z rządów miłościwie panującego prezydenta oraz wspaniałej koalicji partii rządzących? I popierać ich, coby nadal ssali? Nie słyszeliśmy na lekcji biologii o pasożytach prowadzących do śmierci żywicieli?

 

Poczekajmy więc, aż nam całkowicie "wygaszą" i rozkradną Ojczyznę, kto będzie mógł, wyjedzie, kto nie będzie mógł, będzie biedakiem bez emerytury, bez opieki itd.

 

Tylko - ostrzegam - wtedy SIP też zostanie "wygaszony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dyskusja o wyborach prezydenckich jest troszkę bezsensu. W naszym ustroju Prezydent jest figurantem i bez poparcia parlamentarnego może NIC. Jedyne co może to wetować ustawy, a jeśli rządzący będą mieli spora przewagę to odrzuca jego weto i musi podpisać. Jeśli chcemy coś zmienić to należy się skupić na wyborach parlamentarnych, no ale przy naszej ordynacji to zakrawa o cud, aby rozwalić ta klikę polityczną. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie uważam ze jest wręcz odwrotnie.Wybory prezydenckie mogą stać sie takim zalążkiem zmian..Imho jesli ludziska sie przełamią (zwłaszcza zwalcza w sobie zgubne przekonanie ze na takiego Kukiza czy Korwina nie warto głosować bo nie ma szans i tak) to może wtedy zobaczą ze jest szansa i można też cos zmienić w parlamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Prezydent wcale nie musi z nudów sadzić drzewka. Bardzo mało prawdopodobne jest to, że przyszła koalicja rządząca będzie miała 3/5 głosów. Tak więc weto prezydenckie to silna broń. Umożliwia negocjacje np w sprawie przeprowadzenia odrzuconego przez sejm referendum.

 

Obecne wybory prezydenckie zadecydują o losach wielu polityków, ugrupowań politycznych. Ważą się losy starego komunisty Millera, Palikota, Korwina i Kukiza i to niezależnie od tego czy wygra Komorowski czy los zgotuje jakąś niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- ... Strząsnąłem wszystkie te pasożyty !

- ... Te już były nażarte, teraz przyjdą inne, głodne ...

Czyli należy się cieszyć z rządów miłościwie panującego prezydenta oraz wspaniałej koalicji partii rządzących? I popierać ich, coby nadal ssali? Nie słyszeliśmy na lekcji biologii o pasożytach prowadzących do śmierci żywicieli?

 

Poczekajmy więc, aż nam całkowicie "wygaszą" i rozkradną Ojczyznę, kto będzie mógł, wyjedzie, kto nie będzie mógł, będzie biedakiem bez emerytury, bez opieki itd.

 

Tylko - ostrzegam - wtedy SIP też zostanie "wygaszony".

kto by nie rzadzil zawsze te same oklepane frazesy, wyprzedali majatek narodowy, zus okrada ludzi i kolejki do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te francuskie helikoptery to chyba w rewanzu za mistrale

poprawnie - śmigłowce, coś jak statek i okręt :P

-----------------------------------------------

 

ale w temacie młyn :biglol:

 

-----------------------------------------------

konflikt "ukraiński" w pigułce i sami sobie odpowiedzcie czy ten konflik to nie jest ustawka rosji z ukrainą tylko szczebelek, albo dwa ponad motłochem, tam gdzie sie mieszka w Monako i jada kawior do kawy porannej

 

 

Gazprom twierdzi, że ukraiński koncern Naftohaz ma ponad 174 mln dol. długu za gaz dostarczany rosyjskim najemnikom w Donbasie bez uzgodnień z Kijowem. Gazprom chce też podpisać z Ukrainą osobny kontrakt na dostawy do Donbasu.

 

- Jedyną kwestią, która stanowi problem w relacjach z Ukrainą, jest związany z dostawami gazu do południowo-wschodniej Ukrainy. Od początku roku do 21 kwietnia Gazprom wysłał tam do odbiorców 554,6 mln m sześc. gazu. Zadłużenie [ukraińskiego koncernu] Naftohazu z tytułu tych dostaw osiągnęło 174,2 mln dol. - powiedział w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller cytowany przez agencję Interfax.

 

Pod koniec lutego premier Rosji Dmitrij Miedwiediew polecił Gazpromowi, by rozpoczął bezpośrednie dostawy gazu do opanowanego przez rosyjskich najemników Donbasu. Twierdzili oni, że ukraiński koncern Naftohaz zakręcił im kurek z gazem.

 

Według premiera Rosji to miały być "humanitarne" dostawy, ale zaraz Miedwiediew zapowiedział też, że rachunek za gaz dla Donbasu ma zapłacić Kijów.

 

Naftohaz odmówił. Ukraiński koncern wskazał, że Gazprom pompuje gaz do Donbasu, łamiąc warunki ustalone w kontrakcie handlowym. Naftohaz podkreślał też, że nie może sprawdzić, ile gazu faktycznie płynie z Rosji do Donbasu. Pojawiły się też spekulacje, że już na początku roku Gazprom dostarczał gaz do Donbasu bez uzgodnień z Kijowem.

 

Moskwa przez kilka tygodni domagała się od Ukrainy zapłaty za gaz wysyłany najemnikom w Donbasie - bezskutecznie. Teraz Gazprom chce usankcjonować te dostawy, przerzucając ich koszty na Kijów.

 

- Ta kwestia [dostaw do Donbasu] powinna stać się tematem specjalnym negocjacji. Uważamy za celowe, aby rozważyć możliwość podpisania z Gazpromem osobnego bezpośredniego kontraktu na dostawy gazu do południowo-wschodniej Ukrainy - powiedział w środę szef Gazpromu rosyjskim dziennikarzom.

 

cyrk ukraina ma płacić za gaz dostarczany na tereny które tak po prawdzie do ukrainy już nie należą :biglol:  tylko w Rosji mozna było na to wpaść

 

stara szkola pis`u,

 

Szkoła PiS-u? 

Pamiętacie wybory ja PO brylowała, Pis był niedaleko, nie było żadnych kłótni wśród polityków, mówiono tak dużo o popisie, tylko wyborcy byli podzieleni na tych liberalnych (czasy gdy Tusk na sztandarach niósł program Korwina, Kukiza) i tych powiedzmy wierzących.... i co? Wygrał jednak PiS, do popisu nie doszło, a zaczęły się reklamówki z kanapkami, brudne buty, hymny, szaliki, memy, roker pejejro, irasiad, małpy w czerwonym itd 

Wtedy to były wpadki Kaczynśkich, teraz to jest ohydna, żałosna, obrzydliwa   (jak by powiedział Niesiołowski) nagonka na pana prezydenta ;)

 

wielkie brawa za ten wpis

ps:

nie czekając na komentarze tych co zawsze za Po i Bronisławem

nie nie głosuję na Dudę, nie mam mysli samobojczych, nie przeszkadza mi wytykanie błędów Bronka - bo sam je produkuje ze swoim sztabem każdego dnia (tak to jest jak 5 lat sie tylko odrywało kupony od zwycięstwa oraz ślepo wierzyło się w 70% poparcie,oraz to, ze samo jakoś poleci i głupi naród znów mnie posadzi na tron- już jeden był co miał 80% - Religa, koniec każdy pamięta)

tak mam zamiar w I turze zagłosować na Kukiza

Pozdrawiam

Edytowane przez gumas_72
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cyrk ukraina ma płacić za gaz dostarczany na tereny które tak po prawdzie do ukrainy już nie należą   tylko w Rosji mozna było na to wpaść

 

W Polsce rząd Tuska też wybrał świetną firmę do budowy gazoportu:

 

Można jednak powiedzieć, że „mądry Polak po szkodzie”, bo powyższe fakty znane były od dawna, a jednak umowę na budowę arcyważnej dla Polski inwestycji ktoś z Włochami podpisał. - Gazprom jest dla Saipem strategicznym partnerem, dlatego wybór włoskiej firmy jako wykonawcy dla konkurencyjnego wobec Rosjan terminalu LNG w Świnoujściu był co najmniej niefortunny. W efekcie nie ma żadnej pewności, czy opóźnienia przy budowie i żądania dodatkowych pieniędzy faktycznie wynikają z realizacji nieprzewidzianych praw, czy jest to efekt nacisków ze strony Rosjan – uważa Izabela Albrycht z Instytutu Kościuszki, cytowana przez „Rzeczpospolitą”.

 

http://biznes.newsweek.pl/gazoport-w-swinoujsciu-gazprom-saipem-energetyka-newsweek-pl,artykuly,344864,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Czyli należy się cieszyć z rządów miłościwie panującego prezydenta oraz wspaniałej koalicji partii rządzących? I

To jest klasyczna nadinterpretacja. Moje krytyczne stanowisko wobec określonych różnych aspektów działności ( czy też jej braku ) rządu niejednokrotnie publikowalem we wsepniaku do Plejad.

Przypowiasta którą zacytowałem jest tylko przejawem mojego sceptycyzmu co do realnych możliwości pozyttywnych zmian.

Ogólnie uważam, że nie jest źle. Tyle, że mogłoby być lepiej. Do tego jednak "wybrańcy narodu" musieli by :

1.  Być bardziej inteligentni ( w tym poznać podstawy matematyki - wide v-ce mnister Kapica )

2. Mieć odwagę cywilną i wprowadzić niezbędne zmiany w krótkim okresie po objęciu władzy ( tylko w ten sposób także te potrzebne zmiany, które w pierwszej chwili mogą budzić opór społeczny wydadzą pozytywne owoce przed kolejnymi wyborami )

3.  Mieć racjonalny program gospodarczy przygotowany już przed wyborami ( inaczej nigdy nie uda się zrealizować poprzedniego punktu ).

4. Potrafić postępować wbrew wcześniej przyjętej doktrynie, jeżeli obiektywne warunki za tym przemawiają, zamiast uparcie sie jej trzymać ( ostatni przykład idiotycznej argumentacji na rzecz utrzymania asocjalnie niskich limitów kwot zwolnionych z opdatku PIT)

5. Potrafić słuchać  

6. Posiąść umiejętność logicznej , racjonalnej argumentacji.

7. Posiąść to, co od dłuższego już czasu jest wymagane od dobrych managerów - kompetencję socjalną

8. Priorytetowo traktować cele Państwa ( = społeczeństwa ), a nie prywatne.

9. Być po prostu uczciwymi.

 

Wprawdzie jestem życiowym optymistą, ale takich kandydatów / partii nie widzę.

 

Jednocześnie jednak Pańskiego zdania :

 

Poczekajmy więc, aż nam całkowicie "wygaszą" i rozkradną Ojczyznę, kto będzie mógł, wyjedzie, kto nie będzie mógł, będzie biedakiem bez emerytury, bez opieki itd.

nie podzielam ( bez względu na to, która partia będzie "u steru")

 

 

 

 

ukraina ma płacić za gaz dostarczany na tereny które tak po prawdzie do ukrainy już nie należą   tylko w Rosji mozna było na to wpaść

To jest tylko początek . Czekają kolejne faktury za :

- dostawy sprzętu militarnego do wschodnich regionów Ukrainy;

- koszty wysyłki żołnierzy na Krym i do Donabasu;

- koszt rakiety użytej do zestrzelenia  MH17

 

itd, itd.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy mogę powiedzieć kim jest pan korwin?

 

Jak to kim? Ruskim pachołem i nie ma co do tego wątpliwości. Poza tym jest Żydem jakby ktoś nie wiedział. 

 

 

ubecy uzyli slowa "dokuczyc", a ja sadzilem, ze jest wersja prawdziwa to, ze chcieli Popieluszke porwac i nastraszyc, a wyszlo jak wyszlo. ale nie chce tu wyjsc obronce panow ubekow

 

 

To raczej była sprawa służb specjalnych, żeby pokazać SB-ekom, kto tu tak naprawdę karty rozdaje i żeby zbyt wysoko nie podskakiwali, bo może to spotkać każdego.

Nie, to nie teoria spiskowa. 

Edytowane przez Markus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro antysemita to człowiek, którego Żydzi nie lubią to taki ktoś nie może być Żydem ;)

 

Jedno nie wyklucza drugiego. Do tego pro-putinowiec, dziad, na pewno pedał i krypto-somomita, do tego cygan, ćpun. Jednego nie można o nim powiedzieć, że to socjalista. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro antysemita to człowiek, którego Żydzi nie lubią to taki ktoś nie może być Żydem ;)

 

Jedno nie wyklucza drugiego. Do tego pro-putinowiec, dziad, na pewno pedał i krypto-somomita, do tego cygan, ćpun. Jednego nie można o nim powiedzieć, że to socjalista. ;)

 

i bankowo kibol :P

ps:

ja kiedyś tam byłem nawet skłonny głosować na UPR i Korwina ale było to w LO

czas mijał a dla mnie Korwin coraz bardziej stawał sie człowiekiem oderwanym od realnego świata

i takim pozostał do dziś dnia ;)

 

Podobny problem co z Korwinem mają media i salon z Braunem, jeden i drugi jest bardzo oczytany i dysponują obaj bardzo dużą wiedzą oraz genialną pamięcią, w dyskusji z nimi nie idzie tak ładtwo jak z innymi "wykształconymi" posłami  - to co Braun zrobił w radiu tok fm (przepytują kandydatów na prezydenta ) to była istna masakra, walcowanie totalne - pan redaktor i pani redaktor z tego wszystkiego na koniec nie wiedzieli jak uszczypnąć i się totalnie pogubili. Braun nie moja bajka ale facet ma gadane, podobnie jak Korwin. Tym naprawdę obaj mogą imponować.

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...