Skocz do zawartości

Neostrada


domestos666

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podłączyć Neostradę na dwóch komputerach na jednej lini tel. Mam dwa modemy, ale w momencie podłączenia drugiego kompa, pierwszy się rozłącza.

 

Musisz mieć jakiś routero-switch, do którego będziesz mógł podłączyć ten modem. Albo dwie karty sieciowe w jednym kompie + routing. Albo dedykowane pudełko pt. "modem+router+switch"... Jest wiele wariantów, ale z dwoma modemami nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pytaj informatyka, bo dostaniesz odpowiedź jak wyżej... ;)

 

Musisz kupić najprostszy router i podłączyć w kolejności:

gniazdko telefoniczne => modem => router => karty sieciowe w komputerach.

Koniec.

 

hm, a ja mam podlaczony modem do kompa, ktory dziala nonstop, z niego po karcie sieciowej idzie sygnal do routera i dalej whireless po calym domu. na obu kompach jest net jednoczesnie.

 

 

 

dziwi mnie jak wybierasz numer dostepowy skoro modem jest podlaczony do routera, ze niby sygnal z modemu przez niego przechodzi do glownego kompa a nastepnie po wybraniu nru i podlaczeniu sie do sieci po tym samym kabelku wraca i sie rozdziela gdzie trzeba? hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pytaj informatyka, bo dostaniesz odpowiedź jak wyżej... ;)

 

Musisz kupić najprostszy router i podłączyć w kolejności:

gniazdko telefoniczne => modem => router => karty sieciowe w komputerach.

Koniec.

 

hm, a ja mam podlaczony modem do kompa, ktory dziala nonstop, z niego po karcie sieciowej idzie sygnal do routera i dalej whireless po calym domu. na obu kompach jest net jednoczesnie.

 

 

 

dziwi mnie jak wybierasz numer dostepowy skoro modem jest podlaczony do routera, ze niby sygnal z modemu przez niego przechodzi do glownego kompa a nastepnie po wybraniu nru i podlaczeniu sie do sieci po tym samym kabelku wraca i sie rozdziela gdzie trzeba? hm...

 

To jest Neostrada. Nie wybiera się numeru dostępowego - cały czas jesteś on-line (tzn. router jest). Komputery są podłączone bezprzewodowo albo po kablu Ethernetowym. Żeby nie mieszać za bardzo, lepiej poradzić kabel - proste, pewne, bezpieczne - kwestia położenia kabla i zaciśnięcia końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pytaj informatyka, bo dostaniesz odpowiedź jak wyżej... ;)

 

Musisz kupić najprostszy router i podłączyć w kolejności:

gniazdko telefoniczne => modem => router => karty sieciowe w komputerach.

Koniec.

 

hm, a ja mam podlaczony modem do kompa, ktory dziala nonstop, z niego po karcie sieciowej idzie sygnal do routera i dalej whireless po calym domu. na obu kompach jest net jednoczesnie.

 

 

 

dziwi mnie jak wybierasz numer dostepowy skoro modem jest podlaczony do routera, ze niby sygnal z modemu przez niego przechodzi do glownego kompa a nastepnie po wybraniu nru i podlaczeniu sie do sieci po tym samym kabelku wraca i sie rozdziela gdzie trzeba? hm...

 

To jest Neostrada. Nie wybiera się numeru dostępowego - cały czas jesteś on-line (tzn. router jest). Komputery są podłączone bezprzewodowo albo po kablu Ethernetowym. Żeby nie mieszać za bardzo, lepiej poradzić kabel - proste, pewne, bezpieczne - kwestia położenia kabla i zaciśnięcia końcówek.

 

 

no ta, ten modem mnie zmylil i opcja wybieraniu nru, w sumie wlasnie sprawdzilem i wybiera gwiazdke hm.... ja bym od razu wybral cale plejady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz to US Robotics ADSL2+ Modem/Router US Ok 239 zł Wkładasz płytę CD i wybierasz operatora TPSA-Neostrada wpisujesz hasło i pyk działa. Możesz na kablu podłączy 4 komputery albo przez switcha ile dusza zapragnie. Modem TPSA dajesz do kartonu bo to coś ma w sobie swój. Ma również Print Serwer USB wiec na jednej drukarce będą mogli wszyscy drukować.

 

Możesz też kupić to: US Robotics ADSL2+ MAXg Modem/Router 9108 za 429 zł. Jest to to samo co ten poprzedni ale ma jeszcze punk dostępowy i dzięki temu będziesz miał w domu internet bezprzewodowy wiec z laptopem spoko do WC można iść :)

 

Urządzenia D-linaka, ostatnio cos mnie zawodzą wiec nie polecam.... US Robotics to wiadomo klasa sama w sobie :)

 

P.S. Nie jestem informatykiem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linksys jest ok. Jesli chcesz mieć tańsze warianty, to w grę wchodzi również Dlink albo Asmax. Szyfrowanie transmisji jest fajne, ale bez przesady. Z bankiem i tak łączysz się po httpsie...

Z D-linkiem bywa różnie, mój DI-614+ nie lubi jak są dwa urządzenia po Wi-Fi przypięte, bo wtedy losowa raz na kilka dni zwisa. Z jednym klientem po Wi-Fi śmiga bez problemów.

Szyfrowanie jest jak najbardziej potrzebne w przypadku Wi-Fi jak i każdego dowolnego innego połączenia bezprzewodowego. Wszelakie zabezpieczenia są po to by nikt na nasz koszt nie używał naszego łącza ani nie grzebał po naszych danych. Czasem przerażenie mnie ogarnia jak człowiek otworzy gdzieś w środku osiedla notebooka i widzi kilka wolnych punktów dostępowych wyjętych prosto z pudełka na domyślnej konfiguracji, normalnie zaproszenie do poszperania po sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też używam linksysa do neostrady i jest jak najbardziej ok. linksys to podobnoż produkt cisco. swego czasu najtaniej można było dostać w vobisie, gdzie teoretycznie sprzedawali go razem z notebookiem a praktycznie sprzedali bez ;)

 

Aflinta- ja nie ustawiam żadnych szyfrowań z prostej przyczyny - mieszkam w odległości kilkunastu metrów od następnego budynku i mam ściany grubości ok 0,5 m, więc jakby kto chciał musiałby z notebookiem pod okno podejść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta- ja nie ustawiam żadnych szyfrowań z prostej przyczyny - mieszkam w odległości kilkunastu metrów od następnego budynku i mam ściany grubości ok 0,5 m, więc jakby kto chciał musiałby z notebookiem pod okno podejść ;)

Zależy z czego ta ściana jest wykonana. Jeżeli bogato zbrojony stalą żelbet to jest szansa, że wytłumi, jeżeli cegła lita to już słabiej, porotherm jeszcze słabiej. Współczesne budynki mają ściany (od tynku do tynku) grubości około 40-45 cm z czego połowa to izolacja cieplna - dla fal radiowych przeszkoda znikoma :) Załóż sobie zewnętrzną antenę do notebooka jeżeli masz taką możliwość i obejdź swój dom a zobaczysz czy sygnał nie ucieka :) A Ci tylko powiem, że u Teścia mojego w Opolu jak u niego w ogródku otworzę notebooka, to z pobliskiego osiedla ZWM (oddalonego o kilkaset metrów) łapię sygnał niekodowany conajmniej ośmiu sieci z czego zasięg kilku jest na tyle mocny, że przy dobrych warunkach mogę się wpiąć na dziko. Do innych musiałbym ruszyć się nieco bliżej osiedla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiście nie sprawdzałem z anteną zewn. bo takiej nie mam w laptopie, ale z wbudowaną nie łapie sygnału już w pokoju na piętrze, więc wydawało mi się że sygnał jest na tyle słaby że na zewnątrz tym bardziej nie przejdzie (ściana to cegła plus styropian). No ale na wszelki wypadek rzeczywiście ustawię sobie to szyfrowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem przerażenie mnie ogarnia jak człowiek otworzy gdzieś w środku osiedla notebooka i widzi kilka wolnych punktów dostępowych wyjętych prosto z pudełka na domyślnej konfiguracji, normalnie zaproszenie do poszperania po sieci :)

 

Ja wtedy wchodzę konfiguruje pacjentowi wszystko jak należy i zmieniam hasło :P No i jeszcze nazwa stacji :P moja ulubiona to “Buraczek1” :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wbudowaną nie łapie sygnału już w pokoju na piętrze

Te antenki na routerach raczej po sferze nie sieją, więc sygnału szukałbym na podobnym poziomie - taki sygnał z niej zdecydowanie gorzej rozchodzi się góra <-> dół niż lewo <-> prawo. Przejdź się z lapkiem poza dom i sprawdź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wbudowaną nie łapie sygnału już w pokoju na piętrze

Te antenki na routerach raczej po sferze nie sieją, więc sygnału szukałbym na podobnym poziomie - taki sygnał z niej zdecydowanie gorzej rozchodzi się góra <-> dół niż lewo <-> prawo. Przejdź się z lapkiem poza dom i sprawdź :)

 

Te antenki oryginalne mają max 2 decybele :) w pomieszczeniach działają do 30 metrów. Kup jakąkolwiek antenę dookolną i będzie wymiatać nawet u sąsiada po drugiej stronie ulicy :)

 

P.S. Wykręć ta co masz w routerze zanieś do sklepu, powiedz że chcesz antenę dookolną z kablem 1.5 metra – im krótszy tym lepiej. Na tak wtyk... tu pokaż stara antenkę. Wystarczy taka ok mocy 10 decybeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Powiedzcie proszę, co powinnam zainstalować/odinstalować/zmienić ustawienia w kompie, bo od kiedy mam neostradę, to jakieś dziwne rzeczy mi się tu dzieją z obrazkami. Np. nie widzę niektórych zdjęć wstawianych na forum :shock: . Czasem pomaga wciśnięcie klawisza ctrl i odświeżenie stony. I już nie wiem, czy to wina komputera, czy to blokada neostrady?

I tak np. chciałabym wkleić jakieś zdjęcie w temacie rozluźniającym atmosferę i tu porażka... BYŁO :wink: , a ja nie widziałam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...