Skocz do zawartości

Auto casco dla auta starszego niż 10 lat


RoadRunner

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie interesuje mnie taka opcja. Mam kilka aut z ubezpieczeniem AC.

Interesuje mnie taka opcja, że jak w jednym mam szkodę lub dwie, to nie tracę znizek na inne auta.

 

W PZU jest cos innego taka opcja - ochrona zniżek, ale to dotyczy tylko tego konkretnego auta na ktore sie wykupuje. Jak zrobie nim szkode, to inne moje auta zniżki tracą.

 

Mam nadzieje ze wyraziłem sie jasno?

 

Cos polecacie? jakies towarzystwo, jakas opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak spowodujesz szkodę jednym autem to nie tracisz znizki na innych autach.Szkoda jest przypisana do auta. Ale jak już kupujesz kolejne auto to wtedy ta szkoda jest brana pod uwagę tzn.wszystkie szkody sa brane pod uwage ;)

Ochrona znizki to tak jak napisaleś, tylko do konkretnej polisy i tylko przy kontynuacji u tego samego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ogólnych przepisów dotyczących AC-każde towarzystwo ma swoje wytyczne- ale taka jest praktyka jak napisałem wyzej.:)

 

W OC i AC jest tak samo. Tylko przy nowym aucie ktore nabywasz liczy sie te szkody.A tam gdzie masz polisę bez szkód to tak jest kontynuowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Możliwe. Aczkolwiek pytałem przed chwilą i inni twierdzą że nie powinny się przenieść. Więc albo makaron na uszy Ci nawinęli albo po prostu była podwyzka taryf.ale to tylko gdybanie. ;)

 

A te auta to na firmę czy na os.prywatną zarejestrowane? Indywidualnie je masz ubezpieczone czy jakaś flota może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa szkód wygląda tak, że KAŻDY ubezpieczyciel raportuje KAŻDĄ szkodę do UFG. Kazda firma sprzedająca ubezpieczenia komumikacyjne ma do tego dostęp i widzi wszystkie wyraportowane szkody. Produkty marketimgowe typu ochrona zniżek, dopuszczalna jedna stłuczka itp to dobra wola ubezpieczyciela.

Firma A moze umówić się ze masz ochronę zniżek i zachowasz je w przypadku szkody, po czym przy kontynuacji ubezpieczenia proponuje podobną składkę - i przedłużasz lub......Firma A żąda dużo wyższej składki - wtedy szukasz innej firmy B.

Firma B wylicza składkę i widzi szkodę zgłoszoną fo UFG co powoduje, że oferta może być wyższa.

Tak więc ochrona zniżki będzie tylko w firmie A.

tak w skrócie bo pisze z telefonu.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możliwe. Aczkolwiek pytałem przed chwilą i inni twierdzą że nie powinny się przenieść. Więc albo makaron na uszy Ci nawinęli albo po prostu była podwyzka taryf.ale to tylko gdybanie. ;)
 
A te auta to na firmę czy na os.prywatną zarejestrowane? Indywidualnie je masz ubezpieczone czy jakaś flota może?

 

Os. prywatna, ubezpieczone indywidualnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda jest przypisana do auta.

a od kiedy to?

Sprzedajesz Warte? Oni mają sensowne raporty z UFG. Masz kategorie kierujący/ubezpieczający i szkody masz do numeru pesel przypisane ,między TU krążą informacje właśnie przez UFG. Ja też miałem taki przypadek, że na mojej polisie była szkoda i dostałem po zniżkach przy wznowieniach wszystkich samochodów.

 

 

 

tak w skrócie bo pisze z telefonu.:-)

ale masz racje w tym skrócie.


w PZU jest tak, ze jeśli masz na jednej polisie ochronę zniżek, nie tracisz zniżek na wszystkich ubezpieczonych w PZU samochodach, ale szkody są raportowane do UFG, więc zmieniając TU masz szkodowy rok i obniżone o dwie klasy zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harry78 powiedział Szkoda jest przypisana do auta. a od kiedy to? Sprzedajesz Warte? Oni mają sensowne raporty z UFG. Masz kategorie kierujący/ubezpieczający i szkody masz do numeru pesel przypisane ,między TU krążą informacje właśnie przez UFG. Ja też miałem taki przypadek, że na mojej polisie była szkoda i dostałem po zniżkach przy wznowieniach wszystkich samochodów.

 

 

Tak sprzedaję wartę. Tak jest od "zawsze".Warta nie patrzy na inne szkody przy wznowieniu.Czyli masz dwa auta u nich ubezpieczone,na jednym robisz szkodę to na drugim składka nie idzie do góry z powodu tej szkody. Jedyny przypadek aby tak było,to ktoś musiałby być naprawdę szkodowcem któremu "przytrafiają" się one dość często.Ale to są raczej pojedyńcze przypadki. Z resztą w Warcie teraz mają gratis Ochronę Zniżek do każdej umowy, więc problem sam się rozwiązał ;)

Więc jako takie zwyżki jesli są, to najcześciej wynikają z ogólnych podwyżek taryf. :)

 

 

 

A szkody zawsze sa raportowane w kazdym Towarzystwie bez względu na ochrony znizek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kilku/kilkunastu pojazdach czyli de facto flotach (w różnych TU liczba pojazdów wymaganych do ubezpieczenia flotowego może się różnić) nie ma czegoś takiego jak "klasy bonus malus" czy jak to się tam nazywa. Ochrona zniżek dotyczy w zasadzie ubezpieczeń indywidualnych ale zawsze to jakiś koszt za dodatkowe ryzyko. Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest to mu potrzebne (podobnie jak tzw. ochrona prawna).

 

Skoro jestem już przy flotach, to w kilku słowach: bada się % i ilościowy udział szkód w składce total, w podziale na ryzyka, w odniesieniu do przedmiotu ubezp.

Na przestrzeni z reguły 3 ostatnich lat (b. rzadko więcej co ma miejsce np. przy firmach transportowych).

Jeśli nie ma szkód frekwencyjnych i ich poziom nie przekracza ustalonego wcześniej % składki total, to jedna czy dwie szkody nie wpłyną na stawki w kolejnym roku, o ile TU nie zmieni swojej polityki w zakresie zmiany stawek (ale od czego są umowy.....na okres dłuższy niż 12 miesięcy ;) ).

 

Plusem takiego rozwiązania jest niezmienność stawek przez cały okres trwania umowy flotowej, szeroki zakres (w tym negocjowalne warunki szczególne), minusem - jeśli się coś zdarzy,to MOŻE to skutkować znaczącym wzrostem składki na kolejny rok. Może ale nie musi. A nóż widelec okaże się iż znajdzie się TU, które inaczej podejdzie do oceny ryzyka i tej zwyżki składki w kolejnym roku klientowi nie da pomimo np. jednorazowego wzrostu szkodowości.

 

Z underwritingowego punktu widzenia częsta zmiana ubezpieczyciela stawia niestety klienta w niekorzystnym świetle ale nie jest to reguła. Każda flota jest inna i od umiejętnego zarządzania tym ryzykiem np. od strony pracodawcy można wynegocjować naprawdę ciekawe warunki.

 

Raporty z UFG mają to do siebie, że bazują na tym, co prześlą poszczególne TU - o jakość tych danych nie pytam. Klient ma szkodę, która została zregresowana do sprawcy, więc w zasadzie nie powinna być ujęta - widnieje w systemie. Co z rezerwami i szkodami zagranicznymi? Można się ostro przejechać bo kwoty, które padają w roszczeniach u nas (tendencja wzrostowa) nadal nijak się mają do tych zza Odry. Temat rzeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

harry78 powiedział Szkoda jest przypisana do auta. a od kiedy to? Sprzedajesz Warte? Oni mają sensowne raporty z UFG. Masz kategorie kierujący/ubezpieczający i szkody masz do numeru pesel przypisane ,między TU krążą informacje właśnie przez UFG. Ja też miałem taki przypadek, że na mojej polisie była szkoda i dostałem po zniżkach przy wznowieniach wszystkich samochodów.

 

 

Tak sprzedaję wartę. Tak jest od "zawsze".Warta nie patrzy na inne szkody przy wznowieniu.Czyli masz dwa auta u nich ubezpieczone,na jednym robisz szkodę to na drugim składka nie idzie do góry z powodu tej szkody. Jedyny przypadek aby tak było,to ktoś musiałby być naprawdę szkodowcem któremu "przytrafiają" się one dość często.Ale to są raczej pojedyńcze przypadki. Z resztą w Warcie teraz mają gratis Ochronę Zniżek do każdej umowy, więc problem sam się rozwiązał ;)

Więc jako takie zwyżki jesli są, to najcześciej wynikają z ogólnych podwyżek taryf. :)

 

 

 

A szkody zawsze sa raportowane w kazdym Towarzystwie bez względu na ochrony znizek.

 

 

Tutaj widzę małą sprzeczność między opiniami Harryego i Dehnela. Chyba że Warta jest rzeczywiscie jakas cudowna i rózni się mocno od innych towarzystw?

 

Pisząc po chłopsku i prosto. Mam auta w PZU. Bede w nadchodzącym roku w nich zgłaszał szkody. Potrzebuje takiej polisy w jakims towarzystwie na ostatnio zakupiony samochód, zeby szkody zgłoszone w PZU nie wpłynęły mi wogole na wysokość ubezpieczenia w tym nowo zakupionym pojezdzie za rok (zakladajac oczywiscie ze w nim nie bede mial szkod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba że Warta jest rzeczywiscie jakas cudowna

dla mnie cudowna nie jest, ale sprzedaje bez pytania AC na starsze niż 10 lat.

A w tej rozmowie, warta jest o tyle dobra, że ma sprawny system weryfikacji w UFG- pokazuje zaistniałe szkody z datami, nr rej i w jakim TU była polisa, co ułatwia weryfikację zeznań  klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...