Skocz do zawartości

Jakie sprzeglo do Forestera turbo?


guni1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z szanownych forumowiczow moglby mi doradzic jakie i gdzie kupic dobre sprzeglo do Forestera turbo? Slyszalem, ze dobre jest Exedy, czy jest ono powszechnie dostepen w hurtowniach motoryzacyjnych (chodzi mi o komplet)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, szukaj np w produtach firmy Sachs.

 

No chyba, że będziesz miał farta jak ja i w pudełku Sachs'a, był elegancki komplecik Exedy (czyżby w tej samej fabryce robili i ktoś na taśmie się pomylił?).

 

A na serio to u ciebie jest takie samo sprzęgło jak w GT i WRX czyli tarcza o srednicy 230 mm. Za Sachsa trzeba liczyć lekko 1300 pln (za kpl oczywiście). Zadzwoń do hurtowni Elit (0-42 231 60 40), tam mają właśnie Sachsa za rozsądne pieniądze. Ile kosztuje wymiana to ci nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, szukaj np w produtach firmy Sachs.

 

No chyba, że będziesz miał farta jak ja i w pudełku Sachs'a, był elegancki komplecik Exedy (czyżby w tej samej fabryce robili i ktoś na taśmie się pomylił?).

 

A na serio to u ciebie jest takie samo sprzęgło jak w GT i WRX czyli tarcza o srednicy 230 mm. Za Sachsa trzeba liczyć lekko 1300 pln (za kpl oczywiście). Zadzwoń do hurtowni Elit (0-42 231 60 40), tam mają właśnie Sachsa za rozsądne pieniądze. Ile kosztuje wymiana to ci nie powiem.

 

TomS ja tez mialem takiego farta :) docisk i tarcza exedy, lozysko NTK, a na napisie exedy byla naklejka Sachs.Mialm u siebie mniejsze sprzeglo(225mm) a zalozylem wieksze: 230mm-pasuje bez problemu. NR Sachs 3000 951 745.A wymienic mozna samemu np, ale trzeba miec dwoch kolegow do zrzucenia i wrzucenia skrzyni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o tym:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0008142136

 

cena dosc niska jak na exedy (sprzedawca powiedzial, ze pasuje do forysia)

 

Jest tez na ebay z USA:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 0013550508

 

ale nie sa pewni czy bedzie pasowalo do europejskiego Forestera. Czy ktos sie moze orientuje czy pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

brutto czy netto ? :mrgreen:

 

STIFAN, a wiesz, ze o to sie nie spytalem, ale sadze, ze jest to cena brutto. Ponoc oryginalne sprzeglo ma 230mm, ale 225mm ma tez spokojnie wystarczyc.

 

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 8:47 am ]

Dziwna rzecz sie dzisiaj wydarzyla. Sprzeglo dzialalo coraz gorzej (w serwisie Subaru powiedzieli, ze jest do wymiany), dzisiaj nie moglem wrzucic jedynki i wstecznego, ale w pewnym momencie (po kilkukrotnym "recznym" wciskaniu i wyciskaniu pedalu sprzegla) nagle wszystkie zle objawy ustapily i sprzeglo dziala jak nowe :D ku mojej uciesze.

 

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 8:47 am ]

Dziwna rzecz sie dzisiaj wydarzyla. Sprzeglo dzialalo coraz gorzej (w serwisie Subaru powiedzieli, ze jest do wymiany), dzisiaj nie moglem wrzucic jedynki i wstecznego, ale w pewnym momencie (po kilkukrotnym "recznym" wciskaniu i wyciskaniu pedalu sprzegla) nagle wszystkie zle objawy ustapily i sprzeglo dziala jak nowe ku mojej uciesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...