Skocz do zawartości

Sprzedaż auta przez komis. Warto?


DanPlut

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś, już dłuższego czasu próbuję sprzedać swojego Wrx-a MY08. Zawsze gdy odświeżam swoje ogłoszenie w płatnym serwisie dostaje propozycję o wstawienie do komisu bo teoretycznie maja już klienta. Ja oczywiście znam temat i w bajki nie wierzę a i komisom nie ufam i tyle, ale dwa dni temu zadzwonił do mnie człowiek jednego z komisów w W-wie i zaczął wypytywać o auto i nie zaproponował mi wstawienia do nich tylko, żeby przyjechać on obejrzy zrobi zdjęcia, wstawi do serwisów ogłoszeniowych polskich i zagranicznych i jak będzie klient to się umawiamy na oględziny itd. Nie podpisuję żadnej umowy, mogę sprzedawać dalej prywatnie, ale jak oni znajdą klienta to wtedy spisujemy umowę a oni doliczają 2% dla kupującego.

Czy może być w tym jakiś haczyk? Podkreślam, że nie podpisuję żadnej umowy na wystawienie samochodu w ogłoszeniach. Do komisu samochodu nigdy nie wstawię, choćby dlatego, że cały czas go używam a widzę w tym tylko plusy związane z tym, że mogą dać komuś fakturę, załatwić leasing bądź sprzedać na raty.

Co o tym sądzicie? Ma ktoś podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto dalej będzie u Ciebie a chcą tylko zrobić zdjęcia i wstawić na swojej stronie to czemu nie , kilka razy już nie mogłem sprzedać auta, a przez komis poszło dość szybko . Kilka lat temu dostałem tez telefon z komisu , że niby mają klienta itd , wytłumaczyłem im ,że nie jestem zainteresowany zostawieniem auta u nich , pojechałem i kupili :) .Słyszałem też ,że niektóre nieuczciwe komisy jeśli chcesz zabrać auto od nich z placu bo nie może się sprzedać naliczają opłatę za parking :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się już z takim działaniem komisów, w szczególności tych, które się mocno na internet nastawiają. Różnica była taka, że umowę podpisywało się od razu, ale było w niej wyraźnie zaznaczone, że mają prowizję tylko jak to oni znajdą klienta, a nie mają żadnej wyłączności. Auto cały czas pozostawało u sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanPlut możliwe, że zadzwonił do Ciebie współpracujący z tą firmą doradca: http://kupgo.pl/

Zerknij tutaj: http://kupgo.pl/sprzedam-go

 

Edit: teraz doczytałem, że chodzi o 2xauto. Oni też mają podobne praktyki - w wieli ogłoszeniach prośba o kontakt przed przyjazdem bo auto w ciągłej eksploatacji u właściciela.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayu- czyli warto się pofatygować?

Jeśli to jest 2x auto, to przynajmniej firma, duża, raczej poważna i długo na rynku istniejąca. Jednak nie zaszkodzi poprosić o informację chociażby na maila (i sobie go zostaw), że zrobienie przez nich zdjęć i umieszczenie ogłoszenia na różnych portalach nie wiąże się z jakimikolwiek zobowiązaniami z Twojej strony.

 

Znając pomysłowość rodaków, gdyby to był jakiś mniejszy komis, to już sobie wyobrażam historię typu: wjazd na nasz parking oznacza akceptację regulaminu (niby podanego to publicznej wiadomości) a w tymże regulaminie "... ... ... ..." i po 3 fotach płacisz 250zł za każdą plus 250 zł za umieszczenie na stronie www :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję bo chyba najlepszy temat do mojego pytania :)

Czy ktoś ma komis, przez który można.by przeprowadzić samochód, żeby się nadawał do leasingu? Ewentualnie proszę o PW - dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję bo chyba najlepszy temat do mojego pytania :)

Czy ktoś ma komis, przez który można.by przeprowadzić samochód, żeby się nadawał do leasingu? Ewentualnie proszę o PW - dziękuję!

Fala, ojciec ostatnio wstawił swoją CX-7 do Auto-House w Gdyni. Wczoraj sprzedali jakiemuś klientowi poprzez leasing. Z tego co wiem załatwiją sami takie sprawy, ale może byli by pomocni w Twojej sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - jakieś kontakty już uruchomione, zobaczymy na ile kupujący jest zdecydowany na OBKa ;)

Swoją drogą - układ gt i forek wydaje się ekstra ;)

Forek w ciagu dnia - gietek - nocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...