Skocz do zawartości

Padla skrzynia Manual Impreza 2.0 T GT


babciatila

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuje się was poradzic, mam problem ze skrzynią. Padły synchronizatory 1 i 2 biegu przesówka i ogólnie skrzynia do zrobienia. Mam dostęp do 2 skrzyn do 2.0 T. Tylko że bez dyferencjałów a więc mam oznaczenia a nie wiem ktora by pasowała przełożeniami do tej co ja mam jakbyście mogli pomóc

 

Moja skrzynia TY752VN3AAA

A mam okazje kupic ale takie : TY754VN1AB i TY754VN4AA

I tu moje pytanie czy ktoras pasuje bez zmiany dyfra i czy wogule podejdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem we właściwe miejsce.

 

Ja bym się nie bawił w remont na używanych gratach tylko wsadził TY754VN1AB - to jest bardzo popularna skrzynia GTkowa (roczniki 99-00, a może i starsze), a więc bez problemu dokupisz do kompletu tylny dyfer.

 

Jedyna różnica będzie w mocowaniu. TY752 i TY754 mają nieco inny rozstaw śrub mocujących do bloku. Część otworów pasuje, część nie. Ale nawet jak przykręcisz na połowę śrub to nie będzie problemów przy eksploatacji. Wiele Subaraków tak jeździ.

 

Przejrzyj też FAQ działu technicznego. Znajdziesz tam trochę do poczytania, m.in. ten link http://www.gearhack.com/docs/Subaru%20Transmission%20Chart.html.files.hidden/Subaru%20Tranny%20Chart.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam mozliwość kupna tanio tej skrzyni, tylko mam tez mozliwosc naprawy tej starej oryginalnej. Częsci nie stare tylko z serwisu komples simerów 2 łożyska i synchronizator 1 i 2 biegu i przesowka za wszystko okolo 1100 zl plus olej nowy. Ogolnie skrzynia działała ale jęczała jak puszczałem gaz ( powód te 2 łożyska wylatane) no i jak zapiełem 2 przy 7 tys zgrzytło i 1 ciężko zaczęla wchodzic. więc nie wiem co z tym fantem robic. A ten dyfer co mam nie pasuje do żadnej z tych skrzyń??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chyba się zdecyduje na remont skrzyni ogólnie rozebrałem sobie ją sam wymienic łożyska tez nie problem i simeringi ale te synchronizatory i ta przesowka nie bedzie taka łatwa do wymiany, więc trzeba bedzie skrzyniarza niech to powymienia. Macie moze jakiegoś dobrego w okolicy śląska??

 

aha moja Imprezka jest z 1994 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...