Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Byłem dzisiaj w warsztacie gdzie gaz mi montowali i poprawili troche tzn dysze rozwiercił poustawiał i jest dużo lepiej, ale nie do końca przy 5.5 tyś obr troszke go dławi mówi, że poprawi za 1000km jak się ułoży. Nie mam nic przeciw niech sie wtryski doklepią. do butli od sygnału braku gazu wchodzi mi 31 litrów i robie na tym 200 km ale tylko po miejscu jazda i często pod 4.5 tys obr było. tak więc wydaje mi się, że spalanie w normie, ale chciałem zapytać Was czy to aby nie za dużo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 litrów i robie na tym 200 km

spójrz sobie na moje spalanie (statystyki w stopce). korki + czasem jazda do odcinki, trasy zwykle ok. 10 km, spalanie w mieście 15L gazu + 1,5 litra benzyny na rozruch.

Nie wiem, jakiego masz forestera, ale chyba Twój pali w normie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jeżdże na LPG. Po licznych przeprawach, spowodowanych błędem przy instalacji LPG, remoncie silnika- wymiana uszczelek pod głowicami- samochód stał 2 m-ce w serwisie 28.12 wróciłem do domu na LPG. Nie wiem jeszcze ile pali bo przejechałem dopiero 140 km i nie mogę wyjechać z domu na dalsze testy bo Zakopane jest zakopane samochodami z całej Polski. OBK pracuje bez zarzutu na Landi LPG, żadne Checki itp. i mam nadzieje, że tak będzie dalej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam legacy 2.0 turbo z gazem od BRC i od samego początku szarpał na gazie po rozgrzaniu na wolnych obrotach. Sprawdziłem już wszystkie opcje, łącznie z dotryskami. Gazownik upiera się że to układ zapłonowy, ale świece są nowe a cewki wyglądają dobrze. Na benzynie jest idealnie. Nie uśmiecha mi się kupować kompletu nowych cewek za 400zł sztuka żeby się przekonać czy mają racje, bo jeśli nie? Jak kupie komplet używanych cewek to może się okazać że będą takie same jak te co mam i też wyrzucę pieniądze w błoto. Może jest jakiś sposób żeby się upewnić? Silnik mam od imprezy GT 96, z cewkami z kablem i na jedną śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam znowu kłopot z tym lpg i mnie to wkurzać zaczyna. na tym sterowniku stag 4 daje mi 2 krótkie i jeden długi sygnał co oznacza bląd sterownika, ale na gazie jedzie normalnie. Zakręciłem butle bo se myśle żeby nie zeswirował do reszty ten sterownik i nie otworzył elektromagnesu. Co to mogło sie popieprzyć w tym sterowniku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam znowu kłopot z tym lpg i mnie to wkurzać zaczyna. na tym sterowniku stag 4 daje mi 2 krótkie i jeden długi sygnał co oznacza bląd sterownika, ale na gazie jedzie normalnie. Zakręciłem butle bo se myśle żeby nie zeswirował do reszty ten sterownik i nie otworzył elektromagnesu. Co to mogło sie popieprzyć w tym sterowniku???

 

Z instrukcji stag4; "Po wyłączeniu stacyjki. Dwa sygnały krótkie i jeden długi. Brak wymaganego przeglądu instalacji. Należy udać się do serwisu i wykonać przegląd instalacji."

 

"Trzy krótkie sygnały dźwiękowe i jeden długi-w przypadku wystąpienia błędu sterownika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jesteś mistrzem w tej dziedzinie i absolutnie nie podważam Twojego zdania, chce tylko powiedzieć, że w mojej instrukcji pisze, że to właśnie jest błąd sterownika. 2 krótkie i jeden długi

 

-- 3 sty 2011, o 07:52 --

 

zapytałem znajomych i oni mają w instrukcji tak jak Ty mówisz, więc u mnie jest błąd i jest napewno tak jak mówisz. Przepraszam. Czyli jeździć na gazie normalnie można tylko trzeba jechać na ten przegląd tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie poważne pytanie:

 

czy ktoś wie jak jeździ STI z muchozolem :?:

 

pytam nie po to żeby rozpocząć dyskusję czy to profanacja czy czysta oszczędność

po prostu będę miał możliwość kupna takowej hybrydy i chciałbym wiedzieć co i jak :D

 

pozdrawiam Szanownych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewnie tak, jak każdym zaturbionym subarakiem - jeśli instalka LPG jest dobrze założona i utrzymana, to pewnie bardzo dobrze.

a jak nie, to bardzo źle :)

 

 

z tego co wiem to instalowana u jako 8)

 

To znaczy że profi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewnie tak, jak każdym zaturbionym subarakiem - jeśli instalka LPG jest dobrze założona i utrzymana, to pewnie bardzo dobrze.

a jak nie, to bardzo źle :)

 

 

z tego co wiem to instalowana u jako 8)

 

To znaczy że profi

to znaczy ,ze nie mogla byc zalozona u lepszego specjalisty od LPG w Subaru Turbo :P:mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ,ze nie mogla byc zalozona u lepszego specjalisty od LPG w Subaru Turbo :P:mrgreen::twisted:

Pewnie macie rację, ale niestety trafiają się wyjątki i słabsze wykonania. Jeden Forek 2.5 XT niestety nie przeszedł tego testu LPG i teraz cała głowica do "remapu" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie proszę: jaki jest koszt instalacji lpg do Imprezy GC 2.0 bez turbo??? oczywiście żeby było tanio i dobrze ;)

 

chodzi mi o to jaki rodzaj instalacji montuje się do takiego silnika i ile mniej więcej kosztuje taka instalacja??

 

 

Dzwoń do Jako. Nr kilka stron wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeździ ktoś z Was GTekiem Turbo z LPG? Rozglądam się za turbowanną i zastanawia mnie, jak będzie znosiła gaz? Jeśli będzie dobrze trawiła gaz to kupię, jeśli nie to zdecyduję się na Outback N/A.

 

Aha pisałem też do Jako i czekam za odpowiedzią (uprzedzam fakty, bo pewnie tam mnie skierujecie :lol:), ale chcę też uzyskać info od osoby posiadającej i użytkującej takie auto :D

 

Pozdrawiam

thomac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi wytłumaczyć, jakie spalanie pokazuje komputer jak jadę na LPG? Wydawało mi się, że pokazywać powinien zero, że to wynika z funkcji czasu jazdy i ubytku paliwa w zbiorniku. :lol: Patrzę a tu Pb nie ubywa a komputer pokazuje jakieś średnie spalanie (czego?) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi wytłumaczyć, jakie spalanie pokazuje komputer jak jadę na LPG? Wydawało mi się, że pokazywać powinien zero, że to wynika z funkcji czasu jazdy i ubytku paliwa w zbiorniku. :lol: Patrzę a tu Pb nie ubywa a komputer pokazuje jakieś średnie spalanie (czego?) :P

 

Pokazuje średnie spalnie benzyny wyliczone z czasów otwarcia wtryskiwaczy Pb.

Wskazania te powinny być około 20% zaniżone w stosunku do realnego zużycia LPG. Wynika to z różnicy w kaloryczności obu paliw i ustawień sterownika benzyny, który stara się utrzymać afr na poziomie 14,7, kiedy stechiometryczny dla LPG wynosi 15,5 części powietrza na jedną część paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...