Skocz do zawartości

Błąd 23, 24 i 32 - auto nie chce jechać '96 2.0


Szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

od jakiegoś czasu auto podczas jazdy, od czasu do czasu, przestawało przyśpieszać (jakby na chwilę silnik przestawał pracować), po czym po chwili znowu jeździło.

Od wczoraj dramat jest już przy starcie silnika. Po zapaleniu, gdy dodaje gazu auto przygasa lub nawet gaśnie, nie chce w ogóle jeździć - choć jakimś cudem udało mi się przejechać dziś 30 km. Na samodiagnostyce pojawiły się kody błędu:

23 - czujnik przepływu powietrza

24 - zawór kontroli powietrza

32 - czujnik tlenu

Wymieniłem świece i kable. Zamówiłem też cewka bo myślałem że to może to. Filtr paliwa i filtry gazu nowe.

Nie wiem za co się teraz zabrać.

Macie jakieś pomysły?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale czy nie da się sprawdzić czy przepływomierz działa właściwie?

Kupiłem ostatnio cewkę - tak mi mech powiedział - ale oczywiście okazało się że to nie to i teraz muszę zwrócić więc w sumie mogę wymienić na przepływkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi tak: wyczyszczona przepustnica i układ dolotowy, czujnik wolnych obrotów i przepływomierz, wymieniona sonda lambda.

Nie mogę tylko wyczyścić błędów (odpalam, rozgrzewam, gaszę, spinam obie pary złączy - czarna i zielone - odpalam, gaszę). Na połączonych czarnych dalej wychodzą mi błędy (jak w temecie) + dodatkowo 22 - czujnik spalania stukowego który wypiąłem żeby sprawdzić czy komputer robi diagnostykę.

Dalej takie same objawy i nie wiem czego się teraz chwycić. Najpierw chciałbym jakoś zobaczyć że przynajmniej kod od spalania stukowego i lambdy gaśnie, ale już nie przychodzi mi inna opcja do głowy.

Macie jakieś propozycje? Wymiana silnika nie wchodzi w grę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...