Skocz do zawartości

Wymiana sprzęgła, pan Henio, (nie)ASO, itp


555marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim S-turbo powoli chyba kończy się sprzęgło - ruszenie bez trzepotu budy wymaga nie lada wprawy i wręcz aptekarskiej dokładności przy dodawaniu gazu/puszczaniu sprzęgła. Łapać zaczyna już też dość wysoko, mniej więcej w połowie skoku.

 

Mam zatem pytanie - gdy usłyszałem w pewnym nieASO koszt wymiany sprzęgła razem z częściami, aż w duchu złapałem się za głowę!

 

1.

30210AA420

30502AA080

30100AA600

 

Takie numery części znalazłem dla mojego modelu (docisk, łożysko, tarcza). Czytałem jednak o dużej zamiennikowości akurat sprzęgieł w Subaru i podobno GT-kowe podejdzie. Jest w jakiś sposób wytrzymalsze? Dużo droższe? Oczywiście jeśli podpasuje do Forestera.

 

2. Koszt samej wymiany sprzęgła w nieASO również przyprawił mnie o zawroty głowy. Czy ogarnięty pan Henio, który wymienia sprzęgła w innych wozach, poradzi sobie bez problemu z wymianą w Foresterze? Czy są jakieś niuanse dla których lepiej oddać auto do węższego grona specjalistów?

 

3. Na różnorakich serwisach ogłoszeniowych, tudzież nawet na forum daje się spotkać ogłoszenia sprzedaży części, w tym sprzęgieł. Jeśli Sprzedający pisze prawdę o jego bardzo dobrym stanie i jest to w stanie udowodnić lub jest taką szychą na forum, że nie wypada nie wierzyć ( :D ), to czy jest sens pakowania się w używane sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozna ogarnac wymiane sprzegla w normalnym warsztacie ,kup nowe i kosz tez jest ok.jak dobrze poszukasz Subaru to normalny samochod wiec nie robcie z niego nie wiadomo co, natomiast zobacz ile ci powiedza za wymiane,uzywane moze byc ok. ale i tak sie szybciej zuzyje a troche zabawy przy wymianie jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie znam Twojego Pana Henia, ale pan Kazio sobie radzi :D ... spoko, pewnie da radę, a jak nie to zawsze możesz podjechać do ASO

2. koszt wymiany jest taki sam, niezależnie czy montujesz nowe czy używane, to po co płacić za to 2x (a może 3x) częściej ?

kup nowe, nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sprzęgla łączy się zawsze z demontażem skrzyni biegów i to ta czynność generuje koszt. Aby nie robić dwa razy jak juz wspomniano wkładaj pewne cześci. Co do roboty akurat nie mam (jeszcze :P ) Subaru ale tą czynność wykon a każdy warsztat a co do fachowości i doświadczenia personelu - poszukaj, może trza dać do p. Stasia :D, który ma renomę a często gęsto pracował w ASO.

Zapytaj też w ASO, a cena napewno będzie do negocjacji zwłaszcza jeśli masz alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o robociznę to faktycznie - sprzęgło nie jest jakieś kosmiczne, jedynie sam napęd wygeneruje dodatkowe roboczogodziny.

A jeśli chodzi o same części, niejednokrotnie przekonałem się, że allegro bywa droższe niż ASO. Znalazłem Sachsa i Exedy w podobnych cenach - OEM jest robione przez tego drugiego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło tylko nowe..Po co dwa razy wymieniać i sie kosztować gdy i używka "klęknie' za kilka km....Wymiana tylko ASO...do p.Szczypki nie masz daleko a i finansowo na prawde nie ma tragedii

Co ważne (dla Mnie było bo mam części nie co taniej) to na montaż możesz przyjechać z własnymi częściami a "Oni" je tam zamontują dając gwarancję na usługę...:D

ja akurat byłem b. zadowolony :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta gwarancja to na jaki okres? :) Zanim ewentualnie zasypię p. Szczypkę gradobiciem pytań?

@@monsieurboxeur, myśle, że błąd w montażu (bo chyba tylko taki można popełnić) wyjdzie natychmiast, późniejsze problemy wynikną raczej ze słabej jakosci materiałów, dlatego jesli zamienniki to tylko najlepsze (sprawdzone przez innych uzytkowników) lub po prostu OEM. Robotę powinien wykonać po prostu fachowiec a nie papudrak i tyle. Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...