Jump to content

Elektrownia na maskę

max1987
 Share

Recommended Posts

Witajcie mam pytanie związane z elektrownią (halogenami montowanymi na masce). Mianowicie mieszkam w terenie leśnym i bardzo często muszę jeździć nad ranem i późnym wieczorem -> zwierząt leśnych u nas sporo, więc dodatkowe oświetlenie bardzo się przyda. W związku z tym moje pytanie , czy mogę zamontować elektrownię na stałe i jeździć z nią cały rok? Jak może wyglądać sprawa z przeglądem/ policją??

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pzdr

do usunięcia dodało 2 razy :)

Raczej odpada przy przeglądzie,nie może "coś" wystawać z maski.Policja przyczepi się przy pierwszej kontroli.

Dodatkowe reflektory montowane w zderzaku,czy na zderzaku nie załatwią problemu?

Raczej odpada przy przeglądzie,nie może "coś" wystawać z maski.Policja przyczepi się przy pierwszej kontroli.

Dodatkowe reflektory montowane w zderzaku,czy na zderzaku nie załatwią problemu?

jestes pewien? wiem, ze takich przykladow dotyczacych aspektow technicznych budowy rajdowki a "legalnosci" poruszania sie po normalnych drogach jest wiecej, ale jakos one poruszaja sie po dojazdowkach i policja nie zatrzymuje, wiec raczej w jakies paragrafy trzeba byloby sie zaglebic.

2 dodatkowe drogowe można zamontować ...

http://www.auto-swiat.pl/1-jak-aucie-zamontowac-dodatkowe-oswietlenie

http://www.gitd.pl/tuning-pojazdow-ciezarowych-cz-1-oswietlenie-dodatkowe

PS. nie wiem jak w forku (którego autor wątku ma w profilu), ale w starej imprezie, dalekosiężne wesemy w miejscu przeciwmgielnych załatwiają sprawę widoczności w 100% ;)

http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_195_rajd2_pl.pdf

http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_200_rajd3_pl.pdf

Jeśli chodzi o założenie rajdowego oświetlenia czyli tzw.elektrowni na maskę,to raczej pewny. ;)

Światła mijania czy drogowe mają określone parametry,wymiary i odległości w jakiej mogą być umieszczone względem siebie i obrysu auta.

Rajdówki na dojazdówkach rządzą się trochę innymi prawami,chodzi o możliwość poruszania,niemniej muszą przestrzegać przepisów.Jak będziesz nocą na dojazdówce jechał rajdówką bez świateł,możesz nie dojechać na serwis czy inny oes,zatrzymany przez policję. ;)

Z tego co kojarze, reflektory takie nie moga wystawac poza obrys auta i w dodatku jezeli swiatel jest wiecej niz 4 wlaczajac w to te normalne drogowe to musza byc zaslepione w momencie kiedy poruszasz sie po drodze publicznej. Czyli patrzac na ta fotke powyzej (juz nie zajmujac sie tym, ze 2 wystaja poza obrys) to na 2 z nich musialbys miec zalozone zaslepki w momencie wjazdu na droge publiczna.

W moim po lifcie, zderzak jest mniej wystający i obawiam się,że nie przykręcę halogenów :(. A może:

1. zrobić zaczepiane na 2 "rurkach" wychodzących (jak kły) od osłony pod silnikiem na wysokość tablicy rejestracyjnej

2. umiejscowić za grillem w środku lub wyciąć w grillu 2 otwory i w nie wsadzić lampy ?

:)

• 8 years later...
W dniu 22.09.2013 o 23:36, cybel napisał:

Rajdówki na dojazdówkach rządzą się trochę innymi prawami,chodzi o możliwość poruszania,niemniej muszą przestrzegać przepisów.Jak będziesz nocą na dojazdówce jechał rajdówką bez świateł,możesz nie dojechać na serwis czy inny oes,zatrzymany przez policję. ;)

Rajdówki na rajdach rządzą się na dojazdówkach takimi samymi prawami jak każdy inny samochód a do tego maja na pokładzie GPS z live podglądem w biurze rajdu, gdzie jak przyłapią na łamaniu przepisów walą regulaminową karę finansową a za recydywę kolejną wraz z wykluczeniem z rajdu. ;) 

Ma ktoś może zdjęcia elektrowni montowanej na spinki? Mam na myśli zdjęcie zamontowanej elektrowni z widokiem spinki. ;)