Skocz do zawartości

O pływaniu


RoadRunner

Rekomendowane odpowiedzi

Ad klasyczny: gdy taktujesz pływanie jako rehabilitacje - jasne.

 

Oczywiście że pisałem o rehabilitacji :) Oddech na dwie strony powoduje równomierną pracę mięśni. Oddech na jedną stronę może utrwalić wadę.

. Gdy trenujesz pływanie, średniawka.

No tak,tymbardziej że 50-tkę robią na raz ;)

Pływacy rzeczywiście wybierają jedną stronę,ale czasem zdarza się wziąć pojedynczy oddech na inną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Pływacy rzeczywiście wybierają jedną stronę,ale czasem zdarza się wziąć pojedynczy oddech na inną stronę.

Głównie ci co pływają na basenach. Pływający na otwartych wodach zazwyczaj oddychają naprzemiennie bo raz, że łatwiej obserwować innych a dwa, że łatwiej utrzymać kierunek.

Dla ambitnych amatorów, tzn. tych co chcą poprawić technikę, zalecane jest oddychanie naprzemienne - łatwiej wtedy o symetrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie :)

 

Dzięki temu forum i Wam drodzy forumowicze dostałem szanse i za miesiąc zaczynam staż :yahoo:

Boje się, ale ciesze jeszcze bardziej bo mam nadzieję, że ten krok sprawi że odbije się "od dna" i wyjdę z tej próżni w jakiej tkwię :mellow:

Ok do rzeczy.

Ostatnie kilka lat wyniszczyło mój organizm m.in z sylwetki i jakoś tak... chciałbym sobie wyrobić kondycję i uruchomić, wyrobić na nowo większość mięśni sprawić, że nie będę przygarbiony i obolały.

Czy chodząc na basen jestem wstanie wzmocnić moje mięśnie głównie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym? Bo od dłuższego czasu bardzo mnie boli ten odcinek pleców do tego stopnia że zacząłem się bardzo garbić bo wtedy mam mniejszy ból. A przygarbiony prawie dwu metrowy gość to nie jest fajny widok :angry:

Rok temu chodziłem chwile na siłownie, ale żadnych efektów to nie dało :unsure: Tylko się zraziłem.

A pływać lubię, bo od dziecka tata co tydzień mnie brał na pływalnie i może rzeźby nie miałem, ale żadne przeziębienia się mnie nie "tykały" a kondycja była niezła :)

Nie ukrywam, że teraz też basen jest moim sprzymierzeńcem bo w wodzie nie czuje że moja prawa strona ta porażona jest słabsza,itp a na siłowni non stop o tym myślałem.

 

Tak więc możecie mi dać jakieś rady co robić aby przez ten miesiąc wzmocnić moje ciało i kondycje?

Znacie jakieś strony www które mogę poczytać aby nie zrobić sobie krzywdy?

 

Za wszystkie rady sugestie dziękuje :)

 

OWOC

 

P.S. Jestem chudy i mam ponad 190cm wzrostu co lepiej kupić?

Krótkie spodenki kąpielowe zachodzące odrobinę na udo? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcza Ja bym ci osobiście na kręgosłup pływania nie polecał, raczej ze mnie zapaleniec sportowy i dzik niż trener i doradca ale po doświadczeniu na sobie bym tego nie zrobił, mam dyskopatie dyski wypadają mi tak jak mojemu dziecku zabawki z rąk, basen wręcz mi zaszkodził pomogła właśnie rehabilitacja i siłownia, najlepiej na twoim miejscu udał bym się do specjalisty i omówił sprawę podejdz profesjonalnie do sprawy, tutaj nikt za monitora nie pomoże.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No baa...

 

:biglol:

 

kurcza Ja bym ci osobiście na kręgosłup pływania nie polecał, raczej ze mnie zapaleniec sportowy i dzik niż trener i doradca ale po doświadczeniu na sobie bym tego nie zrobił, mam dyskopatie dyski wypadają mi tak jak mojemu dziecku zabawki z rąk, basen wręcz mi zaszkodził pomogła właśnie rehabilitacja i siłownia, najlepiej na twoim miejscu udał bym się do specjalisty i omówił sprawę podejdz profesjonalnie do sprawy, tutaj nikt za monitora nie pomoże.

Powodzenia

 

Dziękuję za rade, muszę się jutro skonsultować bo jak do tej pory wszyscy mi mówili, że basen to najlepsza opcja dla mnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No baa...

 

:biglol:

 

kurcza Ja bym ci osobiście na kręgosłup pływania nie polecał, raczej ze mnie zapaleniec sportowy i dzik niż trener i doradca ale po doświadczeniu na sobie bym tego nie zrobił, mam dyskopatie dyski wypadają mi tak jak mojemu dziecku zabawki z rąk, basen wręcz mi zaszkodził pomogła właśnie rehabilitacja i siłownia, najlepiej na twoim miejscu udał bym się do specjalisty i omówił sprawę podejdz profesjonalnie do sprawy, tutaj nikt za monitora nie pomoże.

Powodzenia

 

Dziękuję za rade, muszę się jutro skonsultować bo jak do tej pory wszyscy mi mówili, że basen to najlepsza opcja dla mnie :rolleyes:

 

I zapewne tak może być,jednak w tak ważnej sprawie niech wypowie się specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWOC, basen będzie bardzo dobry, tylko musisz skonsultować z rehabilitantem rodzaj i intensywność ćwiczeń. Naparzanie 50 sługości klasycznym zapewne zrobi Ci krzywdę, ale rozsądnie dobrany program na pewno będzie pomocny. Tylko jak mówię - i kilka osób powyżej - w Twoim indywidualnym przypadku (przykro mi z powodu porażenia, nie wiedziałem :( ) musisz skonsultować się z profesjonalistą. Plus woda łagodzi obyczaje ;)

 

Powodzenia!

 

brt

przewijałem, więc może była o tym mowia i nie zauważyłem, ale:

1. troche grubaska wzieli na "modela" :P

2. warto popracować nad odpowiednią długością wyleżenia. to troche tak jak z jazdą po zakrętach - wolniej może okazać się szybciej. tylko trzeba znaleźć złoty rodek.

3. jak komuś zależy na szybkości, to po ruchu nóg gdy są one wyprosotowane można dodać jeszcze jedno machnięcie a la delfin. takie góra-dół oboma nogami. tylko nie na zawodach. to nielegalne ;)

Edytowane przez QbaqBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...