Skocz do zawartości

O pływaniu


RoadRunner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

teraz to są fajne gadżety,genialne okulary no i wosk do uszu,mnie się zawsze przy kraulu wlewało :angry:

Kąpiel w morzu,nurkowanie,kapitalna sprawa,ale rzeczywiście do tego potrzebne ciepłe i czyste morze,Bałtyk jak dla mnie odpada o każdej porze roku :(

W sumie to dawno nie pływałem w jeziorze.

Basen to basen wiadomo,lubię jak jest połączony z jakąkolwiek namiastką Spa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to są fajne gadżety,genialne okulary no i wosk do uszu,mnie się zawsze przy kraulu wlewało :angry:

Kąpiel w morzu,nurkowanie,kapitalna sprawa,ale rzeczywiście do tego potrzebne ciepłe i czyste morze,Bałtyk jak dla mnie odpada o każdej porze roku :(

W sumie to dawno nie pływałem w jeziorze.

Basen to basen wiadomo,lubię jak jest połączony z jakąkolwiek namiastką Spa.

 

Co do okularów to pływam w tzw. szwedkach i są genialne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umieć pływać to IMO trochę kalectwo niezawinione :( Ja pływałem całą podstaw. będąc w tzw. klasie pływackiej,trochę też na zawodach,ale bez większych sukcesów.

Pływanie jest genialne,rozwija wszystkie mięśnie i nie obciąża stawów.Wiadomo ,sport wyczynowy to już co innego.Gdzieś czytałem ,że człowiek pływając wykonuje największy fizyczny wysiłek ze wszystkich sportów.

rzabą

;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu jeżdżę z synem na basen. On idzie na lekcję pływania a ja pływam 2 km w tym czasie. Na zmianę - 4 baseny kraulem, 4 żabką. Chociaż ostatnio zacząłem też pływać pod okiem instruktora, który uczy syna - poprawił mi już trochę technikę (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po amatorskim bieganiu, ale nie najgorszym (połówka 1:30) ze względu na kolano przerzuciłem się na pływanie i zonk: brakuje oddechu :) Od około roku 3-4 razy w tygodniu odwiedzam basen i rzeźbię technikę po półtorej godziny. Strasznie techniczna dyscyplina. Bieganie to przy tym pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od gówniarza każde lato u dziadka na wsi spędzałem, a tam rzeka 100 metrów od chaty: wychodziło sie o 10-12 rano a wracało nie wcześniej niż po 18stej i tak codziennie praktycznie w każde wakacje. Dno rzeki znało się jak własną kieszeń. Zawsze pierwsza kąpiel w sezonie z nożami w zębach i wycinanie zielska jakie przez ostatni rok narosło i zbieranie szkła z dna po "turystach" i "wędkarzach", zwiedzanie zmienionego koryta rzeki (bo bardzo rwący prąd) a potem cały sezon szaleństwa :D Lubiliśmy się na dnie położyć i machać do przechodzących nad nami mostem :) Teraz już trudniej, bo duzo nawozów rzeką płynie i kolor wody raczej brunatny. Obecnie robię w lecie jak mam pół dnia czasu taki duathlon: 40 kilo rowerkiem na wieś do dziadka, tam kilka godzin pływania i spowrotem na chatę i jest okej. W zimie basen, 2-3x w tygodniu ale tez czasem zaliczy się banię i pływanie w przeręblu. Generalnie mi temperatura wody nie robi większej różnicy. Zeszły rok jak się leczyłem na kręgosłup na mazurach jesienią, to przy 10 stopniach codziennie się 1-2 razy pływało w jeziorku. Trochę śmiesznie wyglądało jak wychodziłem z ośrodka w kąpielówach z ręcznikiem obok dziadków zaputanych w kurtki i szaliki :D No i generalnie nurkowanie tyż lubię bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływanie jako rehabilitacja koniecznie po konsultacji z kumatym lekarzem . Ja z racji wagi (nad) dobrze znoszę chłodną wodę -tak od 10 na plusie wchodzę. Z reguły rzeka czy jezioro od początku maja. Basen 1 albo 2 w tygodniu.Jak sam to pływam jak koledzy to więcej sauny.Nurkować to słabo, tlenu brak i psycha siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hahahaha" nie jest prześmiewcze i nie odradzam pływania nikomu kto ma problemy z kręgosłupem. Po prostu zwracam uwagę na to co napisane powyżej. Wszystko jest dla ludzi, tylko czasem trzeba z umiatem. Ja miałem 10 lat i krzywy kręgosłup od grania na skrzypcach. Lekarz powiedział że pływanie pomaga, wiec ciach na basen. Tylko pewnie nie miał na myśli treningów 5x w tygodniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym ,że odpowiednio dobrane ćwiczenia na basenie i odpowiednie style zawsze są dobre dla kręgosłupa,z tym że nie w ostrej i każdej fazie schorzenia .

Generalnie rzecz biorąc pływanie bardzo wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe,ale przy konkretnych schorzeniach trzeba się konsultować z fizjoterapeutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabka ogolnie na kregoslup nie wskazana, np odcinek ledzwiowy. Zalecane na plecach, kraul. Kiedys w liceum bardzo duzo plywalem. Chodzilem do szkoly z wlasnym basenem i chodzilem na sekcje plywarska. Cos nawet w zawodach miedzyszkolnych startowalem. Pamietam jeden konkurs, na glebosci 3.6m ratownik wrzucal krazki hokejowe na dno basenu (5szt w koperte, 4 na rogach, jeden na srodku, na obszarze okolo 12x10m) i trzeba to bylo bez skoku wylowic za jednym razem, jako z nielicznych wolowilem je. W latach swietnosci caly basen 25m pod woda spokojnie robilem, czas klasykiem 50m z nawrotem mialem cos ok 43sek.

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabka ogolnie na kregoslup nie wskazana, np odcinek ledzwiowy. Zalecane na plecach, kraul.

 

Z tym się nie zgodzę.Sam miałem problemy z lędźwiowym kręgosłupem i od pewnego momentu rehabilituję się pływaniem sporo pływając żabą.Mięśnie w tym stylu pracują podobnie jak w skłonie japońskim więc rozciągają i wzmacniają mięśnie.

Grzbiet jest jak najbardziej wskazany.Kraul również ,ale pod warunkiem oddechu na dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...