Skocz do zawartości

wydech


korzonek

Rekomendowane odpowiedzi

ja raczej polecam dedykowane wydechy sportowe, co wiąże się z ciut wyższymi kosztami niż El-Tec. Napewno będą lżejsze i z mniejszą ilością spawów.

jeżeli ma być taniej niż w El-Tec, to w okolicach Wawy polecam

przemocar w Wiązownej.

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej polecam dedykowane wydechy sportowe, co wiąże się z ciut wyższymi kosztami niż El-Tec (...)

gotowy sportowy wydech spec. do Tribeki?

a gdzie takie cudo mozna nabyc?

 

bo poza tylnymi puszkami OBX to nic nie widzialem w sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowy sportowy wydech spec. do Tribeki?

a gdzie takie cudo mozna nabyc?

 

bo poza tylnymi puszkami OBX to nic nie widzialem w sieci...

nie wiem, nie szukalem. sądziłem że są takie dostępne. mogłem się mylić. w El-tec ze 3 tysie netto wezmie za kpl. od garów do wydechów/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Wczoraj zabraliśmy się ze znajomkiem za mój wydech, plan wyrzucenie trzeciego katalizatora, wymiana skorodowanego, dziurawego trójnika. Po zrzuceniu całości okazuje się że tłumiki końcowe są dziurawe od góry. Doraźnie przyspawane łatki, ale trzeba szukać nowych i tak się zastanawiam czy nie adoptować tłumików końcowych z Outbacka, które są dostępne w PL za rozsądną kasę. Po poskładaniu wszystkiego jest znacznie ciszej, trzeba się wsłuchiwać żeby słyszeć silnik podczas spokojnej jazdy.  

Jeszcze jedno, jeśli ktoś z was boryka się z metalicznym odgłosem dobiegającym z wydechu, to wydaje się że to drży rura w rurze przed trzecim katalizatorem, u mnie po odcięciu trzeciego katalizatora miałem dostęp do końcówki tej wewnętrznej rury i miała ona minimalny ruch wewnątrz rury osłonowej. Dla próby, szczepiłem punktowo te dwie rury, zapewne te szc zepy się zerwą, ale podczas pierwszej jazdy nie słyszałem żadnych metalicznych dźwięków.

60546679_547279849132537_843426234271531008_n.jpg

60250754_402305297277023_1400590106535919616_n.jpg

59923420_2296142953742232_121919969616199680_n.jpg

59869397_2423512751271088_9144657376652034048_n.jpg

59975612_355015958553075_2035834620225781760_n.jpg

tłumik końcowy.jpg

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 09:32, lutek34 napisał:

Wczoraj zabraliśmy się ze znajomkiem za mój wydech, plan wyrzucenie trzeciego katalizatora, wymiana skorodowanego, dziurawego trójnika. Po zrzuceniu całości okazuje się że tłumiki końcowe są dziurawe od góry. Doraźnie przyspawane łatki, ale trzeba szukać nowych i tak się zastanawiam czy nie adoptować tłumików końcowych z Outbacka, które są dostępne w PL za rozsądną kasę. Po poskładaniu wszystkiego jest znacznie ciszej, trzeba się wsłuchiwać żeby słyszeć silnik podczas spokojnej jazdy.  

Jeszcze jedno, jeśli ktoś z was boryka się z metalicznym odgłosem dobiegającym z wydechu, to wydaje się że to drży rura w rurze przed trzecim katalizatorem, u mnie po odcięciu trzeciego katalizatora miałem dostęp do końcówki tej wewnętrznej rury i miała ona minimalny ruch wewnątrz rury osłonowej. Dla próby, szczepiłem punktowo te dwie rury, zapewne te szc zepy się zerwą, ale podczas pierwszej jazdy nie słyszałem żadnych metalicznych dźwięków.

 

 

 

 

 

tłumik końcowy.jpg

Z tym metalicznym dźwiękiem to też główkowałem skąd pochodzi i ewidentnie z tej okolicy co opisujesz. Ja sobie to darowałem u mnie nie jest tak źle idzie wytrzymać ale jak bym robił to co Ty to też bym tym się zajął. Narazie zrobiłem tylko rury bo reszta jeszcze trzyma się kupy ale też myślałem o wymianie tłumików końcowych i o tych właśnie od OUTBACKA. Myślę, że będą jak najbardziej OK. Jak zrobisz to opisz jak to hula. Nowych do beki nie znajdziesz w Polandii a w USA kupisz Walkera po około 100$ za sztukę.

pisałem o tym - 

 

Wycięcie tego trzeciego kata rozumiem, że to była zamiana na inny ? czy w ogóle pusta puszka no i czy to w niczym nie przeszkadza, że go tam nie będzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Wycięcie tego trzeciego kata rozumiem, że to była zamiana na inny ? czy w ogóle pusta puszka no i czy to w niczym nie przeszkadza, że go tam nie będzie ??


Wycięcie to znaczy pozbycie się go. W niczym nie przeszkadza, jego praca nie jest w żaden sposób monitorowana przez ECU a jest odczuwalne lekkie odmulenie silnika ;-)


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, UkAszM napisał:

utek34, a tak z innej beczki bo widze tribeca ma ladnie zalozony hak automat z gustownym wycieciem w zderzaku.

 

to nie moja Tribeca, filmik znaleziony w internetach. Jak dla mnie to wygląda fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...