Skocz do zawartości

Tetelemarketerzy


STIFF

Rekomendowane odpowiedzi

zapewne każdego z was męczą telefony z propozycją konsolidacji kredytów, super odkurzaczy czy promocją na przyszczypki do bulbulatora. Póki dzwoniący nie są natrętni pół biedy - taka praca, jak za mocno napierają łatwo sie rozłączyć ale co mogę zrobić w moim przypadku?

 

Otóż od dłuższego juz czasu wydzwania do mnie ciągle jedna firma - Net System, z propozycja jakiegoś szajsu. Kiedyś posłuchałem co mają do sprzedania - porażka dla frajerów. Ostatnio wydzwaniają już co 2 tygodnie - za każdym razem inna osoba, inny numer telefonu etc. Nikt nic nie wie nikt nic nie może - tylko sprzedać mi filiżanke dla mańkuta.

 

Żądam zaprzestania telefonów i wykreślenia mnie z bazy bo znalazłem sie tam w brew mojej woli nigdy sie na to nie godziłem. To tylko szef może usunąć a szefa nie ma. Groźby sądem czy rzecznikiem ochrony danych osobowych g... dają - dzwonią dalej.

 

Co mogę faktycznie zrobić bo mnie już krew zalewa. Są jakieś środki prawne? Można ich faktycznie zgłosić do rzecznika a może do prokuratury za nękanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają Twoje dane to masz mieć do nich dostęp w każdej chwili ( do zmian itp), napisz pismo żeby wykasowali Twoje dane osobowe i muszą to zrobić

na podstawie art. 32, ust. 1, pkt. 6, 7, i 8 ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

 

To samo zrobiłem z NC+, po zerwaniu umowy dzwonili do mnie i wysyłali smsy.

Możesz mieć problem, jeśli Twoje dane dostali od innej firmy. Podałem kiedyś mój numer podczas rejestracji konta pocztowego i stąd kilka firm wysyłało mi oferty ;)

Jeśli właścicielem telefonu jest Twój Szef, to poproś aby to podpisał i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne każdego z was męczą telefony z propozycją konsolidacji kredytów, super odkurzaczy czy promocją na przyszczypki do bulbulatora. Póki dzwoniący nie są natrętni pół biedy - taka praca, jak za mocno napierają łatwo sie rozłączyć ale co mogę zrobić w moim przypadku?

 

Otóż od dłuższego juz czasu wydzwania do mnie ciągle jedna firma - Net System, z propozycja jakiegoś szajsu. Kiedyś posłuchałem co mają do sprzedania - porażka dla frajerów. Ostatnio wydzwaniają już co 2 tygodnie - za każdym razem inna osoba, inny numer telefonu etc. Nikt nic nie wie nikt nic nie może - tylko sprzedać mi filiżanke dla mańkuta.

 

Żądam zaprzestania telefonów i wykreślenia mnie z bazy bo znalazłem sie tam w brew mojej woli nigdy sie na to nie godziłem. To tylko szef może usunąć a szefa nie ma. Groźby sądem czy rzecznikiem ochrony danych osobowych g... dają - dzwonią dalej.

 

Co mogę faktycznie zrobić bo mnie już krew zalewa. Są jakieś środki prawne? Można ich faktycznie zgłosić do rzecznika a może do prokuratury za nękanie?

http://www.giodo.gov.pl/579/j/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, będąc w podobnej sytuacji wykuł na blachę jakieś byle jakie zdanie po arabsku, i powtarzał je za każdym razem, jak dzwonili. Przy upartych próbach porozumienia się mówił łamaną polszczyzną "nie mówić polski".

Pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, będąc w podobnej sytuacji wykuł na blachę jakieś byle jakie zdanie po arabsku, i powtarzał je za każdym razem, jak dzwonili. Przy upartych próbach porozumienia się mówił łamaną polszczyzną "nie mówić polski". Pomogło.

 

to jest rewelacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...