Skocz do zawartości

Brak hamulców


kaarolekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie ja tak robie. Toć cymbałem takim zeby samemu robić nie jestem. Hamulce mówie ze 1,5 litra płynu przepompowałem i ani żadnego bombelka powietrza nie widać. ( w dwójke ) Dlatego pytam czy w czymś innym może byc problem jeśli hamulce odpowietrzone wycieku nie ma a pompa po rozebraniu w środku nie widać zużycia uszczelek a na łączeniu pompa serwo zero wycieku i uszczelka sucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Zamówiłem w sklepie subarak zestaw naprawczy pompy. Wymieniłem , złożyłem zamontowałem i... pojawiło się stukanie w pompie a po zalaniu jej płynem i próbie odpowietrzania słychać syk powietrza jakby gdzieś uciekało. Przewody szczelne nigdzie płyn nie ucieka wszystko szczelne. Ze się tak zapytam ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musi być coś z pompą trzeba było kupić nową pompę a nie zestaw naprawczy to było by wiadomo na 100% ze to nie pompa i dalej szukać przyczyny co do zestawów naprawczych to nie mam przekonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nową pompe czy używke z allegro? juz pytałem wcześniej ale raz jeszcze zapytam. Jeśli chociaz jeden tłoczek w zacisku by nie chodził to mogłoby objawiać się w taki sposób jak piszę?

 

Najlepiej i najbardziej pewnie to kupić nową. Z używkami bywa różnie...

 

Z nie chodzącym tłoczkiem da się odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak sobie myśle. Nic nie robiłem z hamulcami i było ok. Super one nie były ale hamował samochód. wyjąłem zaciski pompki nie ruszałem, potem zamontowałem spowrotem zaciski i nagle pompka sie rozsypała... choć jej nawet nie dotykałem. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam:) :):)

Mam wielki problem z hamulcami nowy mechanik walczy z usterka i nie moze dojsc do przyczyny!!! pompa jest wymieniona,korektor sily hamowania calkowicie usuniety kazdy zacisk i tloczek rozkrecony wszystko chodzi caly uklad hamulcowy zostal odpowietrzony i nadal hamulca nie ma:( po kilku nacisnieciach pedal hamulca rosnie czy wie ktos co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) :):)

Mam wielki problem z hamulcami nowy mechanik walczy z usterka i nie moze dojsc do przyczyny!!! pompa jest wymieniona,korektor sily hamowania calkowicie usuniety kazdy zacisk i tloczek rozkrecony wszystko chodzi caly uklad hamulcowy zostal odpowietrzony i nadal hamulca nie ma:( po kilku nacisnieciach pedal hamulca rosnie czy wie ktos co moze byc przyczyna?

 

Jak pedał robi się wyższy to to podstawowa oznaka powietrza w układzie.

 

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze gdzies nadal jest nieszczelnosc i plyn podcieka, a zasysa powietrze?

Z autopsji - czasami bywa trudne do wysledzenia. U mnie kiedys sie kuku zrobilo - na szczescie na parkingu, nie zdazylem nawet spod domu wyjechac :) - ze hamulce "zniknely", i nie wiadomo bylo co i jak, i po dluzszym szukaniu sie okazalo, ze puscily dwie uszczelki przy tloczkach w zacisku - ledwie co w ogole plyn wychodzil przy wciskaniu hamulca, tak, ze trudno bylo nawet wypatrzec na szybko. Wymiana uszczelek w zacisku i problem zniknal jak reka odjal.

 

Jesli sprawdzaliscie zaciski, to podejrzewam, ze nie to, ale dla zobrazowania mechanizmu. Drobna nieszczelnosc, a hamulce zniknely.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...