Jump to content

utwardzenie wrx'a

kaer
 Share

Recommended Posts

Witam z powodu niskiego ET felgi i zmiany opony na szerszą (przez co wyższą) w moim WRX 2003r na większych nierównościach i z dwoma osobami na pokładzie zdarza się że tył dotyka mi delikatnie o nadkola.

Jak mogę temu zaradzić?

Wiem że mogę podgiąć nadkole i będzie dobrze, ale czy np. zmieniając sprężyny na STI uzyskam większą twardość?

Twardziej ale nie niżej?

problem występuje rzadko i tylko jak jadę zapakowany w 4osoby, myślę że nawet delikatne utwardzenie może pomóc...

dzięki za odopowiedź

ja mam podobny problem w gteku, u kupiłem takie gumy które się wciska pomiędzy sprężyny i one były proszę ja Ciebie z dużego fiata. Pomogło ale nie wyeliminowało całkowicie problemu :D tzn wcześniej przycierało przy jednej osobie z tyłu, teraz przyciera tylko przy 4 pasażerach

z powodu niskiego ET felgi i zmiany opony na szerszą

jakie masz teraz felgi i opony ?

czy np. zmieniając sprężyny na STI uzyskam większą twardość?

tak

ja mam felgi z sti, 7,5"x17" ET53 i opony 225/45/17 i wcześniej na sprężynach z sti i teraz na troszkę niższym zestawie spec-c nic nie obciera, nawet przy kpl pasażerów ... a kombi ma mniej wyprofilowane błotniki niż sedan.

polecam sprężyny z sti, auto się nie obniża, usztywnia na tyle że przestaje się bujać, pozostawiając przy tym sporo komfortu ...

u kupiłem takie gumy które się wciska pomiędzy sprężyny i one były proszę ja Ciebie z dużego fiata. Pomogło ale nie wyeliminowało całkowicie problemu

Nie powinno się zakładać czegoś takiego. Wyłączasz z pracy zwój spręzyny, zmieniasz jej charakterystykę i szereg innych parametrów. W skrajnych przypadkach może to być niebezpieczne.

Jak mogę temu zaradzić?

Zmienić felgi na właściwe lub wstawić gwint, dzięki któremu wypełnienie nadkoli wyregulujesz idealnie i samochód przy okazji nabierze ciekawszego wyglądu.

Obecnie mam ET35 problem pojawił się po zmianie opon z 215/45/17 na 225/45/17

Poszukuje zatem sprężyn STI, jak problem nie ustąpi to zainwestuje w gwint, ponieważ póki co wolałbym pozostać przy obecnych felgach.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :D

lub wstawić gwint, dzięki któremu wypełnienie nadkoli wyregulujesz idealnie i samochód przy okazji nabierze ciekawszego wyglądu

bo gwint się kupuje dla ciekawszego wyglądu ... :facepalm:

.

;)

Kaer tylko nie wiem czy wiesz ile kosztuje normalny gwint a nie tania chińszczyzna... Najłatwiej i najtaniej zmienić felgi na takie z dobrym ET

Jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę :) No właśnie nie chce póki co zmieniać felg dlatego zaczynam od sprężyn, może da to jakiś efekt...