Skocz do zawartości

regulacja zaworow subaru impreza WRX 2.0 turbo


pawel99ke

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko można, byle z wolna i ostrożna.

Podobno pracochłonne i męczące ale się da.

łatwiej wyciągnąć silnik (jeśli się ma taką możliwość oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szłyszałem że się da,opuszczają wuzek i ponoć tak robią w jednym warsztacie o którym wiem

Silnik wyciągnąć nie jest to jakiś duży problem ,ale bez odpowiednich narzędzi(jakiejś tam graciarni ;) ) się nie obejdzie ,punkt widzenia zmienia się od punktu patrzenia :)

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WRX 2.0 turbo, regulacja na szklankach - bez wyciągania? Raczej trudno, wygodniej wyjąć.

Nie jest podany rocznik ale wynika z fotki auta, że na pewno nie jest na szklankach tylko na płytkach o ile nie na gwintach. Sciągamy pokrywy wałków na samochodzie i regulujemy płytkami w zasadzie tylko wydechy, (ssące raczej nie siadają). Potrzebny podnośnik bo 95% roboty od dołu a na kanale to raczej mordownia.

Edytowane przez docencik12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem u siebie regulacje na wyjetym silniku i powiem ze nie wyobrazam sobie, zeby robic to na aucie. nie mówie ze sie nie da, ale jak popatrze ile tam jest miejsca i ile sie trzeba namordowac z doborem płytek, to rece opadają. a silnik wyjmuje sie bardzo prosto nawet bez podnosnika czy kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoreguloatory hydrauliczne są przed '97, tak jak napisał @@Grzegorz Magdziarz, . I chyba to były jedyne rozrządy bez kolizji (proszę mnie poprawić jak piszę głupoty).

Natomiast regulacja na śrubki tylko w SOHC. DOHC to rzeźba ze szklankami lub płytkami.

Bez wyciągania silnika pewnie da się, ale dla ogarniętego mechanika jest to czasowo nieopłacalne. Natomiast jak ktoś chce się pobawić sam i ma na to więcej czasu to czemu nie ...

Edytowane przez miszozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...