Jump to content

Świece i przewody...

iron
 Share

Recommended Posts

,przecież od tego zależy wszystko

Fakt, załóż oryginalne, bo w Korei woja będzie ;)

Świecie NGK lub Denso. Są zwolennicy i przeciwnicy zarówno jednej jak i drugiej firmy. Często jako OE są podawane numery NGK.

Kable jak są dostępne z zamienników to NGK, albo Beru. Reszta się nie liczy, chyba że kawiorowe Magnecory itp.

Jak ktoś nie oszczędza to faktycznie oryginalne kable starczą na długo.

Kable jak są dostępne z zamienników to NGK, albo Beru.

A od kiedy to ten Forek ma przewody zapłonowe :question::evil2::mrgreen:

ORYGINALNE kable i ew. zamienniki świece,przecież od tego zależy wszystko, oszczędność 100-200zl to nic w porównaniu do kosztu silnika.

:)

Niby ok, ale kable i świece to nie części promu kosmicznego, dobre części od znanych producentów powinny wystarczyć moim zdaniem.

• Upvote 1

• 8 months later...

ORYGINALNE kable i ew. zamienniki świece,przecież od tego zależy wszystko, oszczędność 100-200zl to nic w porównaniu do kosztu silnika.

:)

Eeee...., no nieeee, nie demonizuj sprawy. Nie słyszałem jeszcze o rozsypanym silniku z powodu kabli, choć rozsypana świeca potrafi narozrabiać. Ja rozumiem, że mówimy o zamiennikach dobranych parametrami,a nie tylko np. rozmiarem gwintu. ;)

Fakt, że byle jakie świece potrafią się rozlecieć i zdemolować tłok i zawory, ale jak często to się zdarza? Bosch miał taka wpadkę kilkanaście lat temu.

Tak sobie pomyślałem, że może czas już zmienić świece i przewody zapłonowe. Zatem jakie polecacie do Forestera MY06 NA?

A na jakiej podstawie takie "pomyślenie"? Przebieg, nuda, wiek auta, czy faza księżyca? ;)

Edited by suberet