Skocz do zawartości

Czy to była jakaś łapanka?


rutra80

Rekomendowane odpowiedzi

Na autostradzie A4 między Krakowem a Tarnowem jest miejsce gdzie jedna połówka autostrady jest jeszcze nieskończona więc zrobiony jest zjazd na drugą połowę tak że jedzie się jak na normalnej drodze - zjazd ten zrobiony jest ze słupków, oczywiście z wcześniejszym ograniczeniem prędkości, nie pamiętam do ilu ale raczej nie więcej niż 50-60, a pewnie 30-40. Jak już byłem w środku tego zjazdu zauważyłem 2 rzeczy:

 

1. Że właśnie minąłem zaczajonych za słupkami gliniarzy

2. Że jadę prawie 80km/h

 

Oni się za tymi słupkami zaparkowali cywilnym autem, i jeden chowając się za autem i opierając łokciami o dach trzymał w rękach ni to lornetkę ni to aparat fotograficzny, no i gapił się przez tenże instrument w jadące auta. Gapił się tam gdzie na bank nie miałem mniej niż 100.

No i teraz pytanie - co to kurna było? Mierzyli prędkość? Mogą robić tak że mierzą ale nie zatrzymują na gorącym uczynku tylko teraz przyślą mi list miłosny?

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@rutra80, Mogła to być Inspekcja Transportu Drogowego . Maja takie auta z wmontowanym radarem w zderzaku . Nagrywają wszystko automatycznie .

Ten facet co stał z lornetką wypatruje z daleka ciężarówki które trzeba zatrzymać . Robią to niezależnie od nagrania na radarze i kamerze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym odcinku autostrady ciężarówki mają zakaz poruszania się . O której godzinie to było ? bo też tamtędy jechałem i pewnie też ze złą prędkością ...

Koło 18-19 godziny.

 

To przez co patrzyli to chyba nie była lornetka, to było szerokości lornetki ale zdaje się że miało jeden szeroki okular/obiektyw. Chodzi mi głównie o to czy istnieje możliwość że jak już gliniarz jest na drodze to czy MUSI zatrzymać aby dać mandat czy też wystarczy że jakoś nagra/sfotografuje fakt przekroczenia prędkości i może mandat wystawić zaocznie (że przyjdzie potem pocztą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...