Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Dario2166 napisał(a):

Czy ktoś może mi doradzić co to może być w moim Subaru: jak zmieniam biegi to z pod maski dochodzi taki dziwny odgłos tssssss i cicicicici. Może ktoś z Was już się z czymś takim spotkał?

Będę wdzięczny za podpowiedź

 

 

 

koniecznie to nagraj i wrzuć na The Forum do technicznego

Kubeusz, dobrze CI radzi, bo to może być poważny problem :| :wink:

 

Ahaaaaa - przecież to zawór upustowy :idea:

 

Przyciągnęło jednak parę osób to pytanie.

Wynik: 1:1 myślicie, że tylko Wy potraficie wkręcać? Piwko i takie tam...pastwienie się nad Nowymi :D

Ale w sumie jest tu fajnie.

Pozdrawiam tych wszystkich WKRĘTACZY :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - od zeszłego października wpadłem w forestera: co tu dużo pisać: wsiadam do mojego Forestera 06 i od razu uśmiech od ucha do ucha - wysiadać mi coraz trudniej. Ostatnio przyłapałem się na tym, że na parkingu kładę fotel i po prostu patrzę w niebo przez dachowe okno księżycowe. A nawet gorzej: zaparkuję, siadam z tyłu i po prostu czuję się dobrze. Tak nam mija czas. I żona już się nawet przyzwyczaiła, że jak wyjadę zatankować o 21szej to wrócę o 23.37 - a bo to przy okazji się auto umyje, a jak się umyje to trzeba przelecieć w kierunku berlina ze 30km żeby dobrze wysuszyć - a że jeszcze przy okazji uszczelkę okna dachowego się nasilikonowało no to trzeba zobaczyć, czy już nie piszczy przy 130km/h - jest jepiej: teraz piszczy przy 160. I tak dalej. Na forum przyszedłem chyba głównie po to aby podzielić się tą radością z mania forka - jest też i oczywiście powód konkretny: jedzie już do mnie Naka CD400 którego będę pchał w 2 razy za dużą dziurę po firmowym Clarionie 2din - będzie się działo, będzie pomoc potrzebna.

 

A z tą piszczącą uszczelką był jeszcze taki numer: lecimy z żoną A2 - dosyć szybko dochodzę do 140 no i piszczy, żona pyta: a co to piszczy? No to ja że uszczelka, taki wbudowany w gratisie system ostrzegawczy przekraczania 130 :D - i na tym się skończyła szybka jazda, bo co się kochanie zdrzemnęło to piskanie ją budziło i spychała mi nogę z gazu :D Ale po użyciu silikonu mam spokój - czujnik działa dopiero przy 160

 

Serdecznie

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum.

Nazywam się Szymon S. i jest to mój pierwszy post. Mam 23 lata, pochodzę spod Legnicy, studiowałem i studiuję we Wrocławiu, a obecnie mieszkam i pracuję w Warszawie.

 

Od jakiegoś czasu przeglądam z zaciekawieniem kolejne tematy i posty. Podoba mi się, jak rozwiązane zostały niektóre działy (np. dział 'zakup kontrolowany' - idea genialna, a widzę, że nawet się spełnia). Widzę, że na forum znaleźć można kilku zapaleńców, którzy z pewnością są bankiem wiedzy, której nie można lekceważyć :)

 

Konto założyłem tutaj dopiero w tym roku, ale już wcześniej wczytywałem się jako 'wolny słuchacz'. Dlaczego w ogóle postanowiłem się tu pojawić? Ano odpowiedź jest prosta. Samochód, który jest bohaterem tego portalu, to moje marzenie, odkąd usiadłem za kierownicę (PC) w grze Colin McRae Rally ;) Może to brzmieć głupio, ale każda pasja rodzi się inaczej. Moja zaczęła się właśnie tam.

 

Z czasem Subaru obdarzyłem jeszcze większą miłością, a stało się to za sprawą toru wyścigowego Rakietowa we Wrocławiu, gdzie przez chwilę pracowałem i dość często pojawiałem się jako obserwator. Zdarzyło się nawet wziąć udział w amatorskich zawodach, gdzie poderwałem swoją biedną Vectrę A 92 wszystkimi kołami ponad ziemię (a podobno starość nie radość - auto żyje i ma się dobrze). :)

 

Teraz wielkimi krokami zbliża się ten moment, w którym i ja - jak zapewne duża część z Was - drodzy użytkownicy - popełnię swój największy i najpiękniejszy błąd życiowy :) tj. kupię swoje Subaru. I tu właśnie pojawia się jeden z ważniejszych powodów, dla których zabrałem głos. Mam zamiar kupić auto, które nie okaże się błędem, które będzie przemyślanym i sprawdzonym zakupem. Tego dokonać mogę tylko przy pomocy osób, które mają pojęcie w tym temacie. Na pewno są tu tacy. I na pewno poproszę Was w tym o pomoc.

 

To chyba tyle na wstępie. Śpiących przepraszam za długą i niczego nie wnoszącą historię, a tym, którzy przetrwali - dziękuję za lekturę :)

 

Jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam.

Szymon S.

 

PS: Widzę, że zupełnie przez przypadek wyszedłem z działu 'Tutaj się witamy' i zapostowałem na forum ogólnym, za co przepraszam. Jeśli jest możliwość przeniesienia tematu, to bardzo o to proszę, jeśli nie - to napiszę post od nowa, tam gdzie należy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Rozpisałeś się 8)

Powiedz jaki model Cię interesuje i do jakiej kwoty, a wtedy ktoś z forum na pewno Ci pomoże.

Jak nie kupisz czegoś na forum, to spokojnie można namierzyć dobre auto na wolnym rynku 8)

Pozdro!

 

Moim marzeniem było od zawsze Subaru Impreza WRX STi w wersji 'tear-drop'. Oczywiście niebieski, oczywiście 2.0. Właściwie nie wiem czy na coś jeszcze z danych technicznych powinienem naciskać.

 

Jeśli o pieniądze chodzi, cóż - każdy chciałby wydać jak najmniej, ale wychodzę z założenia, że "wydam tyle, ile będzie trzeba" - czyli podejrzewam duuużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj koniecznie do działu: zakup kontrolowany, może tam coś wypatrzysz.

Albo jak coś trafisz w ogłoszeniu, wrzuć tam linka i poproś o opinie. A jak dobrze pogadasz to ktoś miejscowy podjecie i obluka Ci auto.

Generalnie z zakupem jest trudniej jak by się wydawało, chociaż aut na rynku masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bywam na forach, to jest pierwsze. Żeby było śmieszniej jeżdżę Fordem Focusem.

 

Z powyższych postów, których nie mam teraz czasu czytać (zaraz mecz Polska - Czechy i wygramy 3:1 ) wynika, że mam postawić piwo. NIE MA SPRAWY !!! Jest tylko jeden warunek i stawiam wszystkim chętnym. Będzie to zaraz po zakupie Subaru XV 2.0D no i najlepiej na SJS w Kielcach .

 

Jak będę znał termin, to zapraszam wszystkich. Muszę jednak być pewien, że te boxery są w stanie pojeździć kilka lat gdyż nie lubię często zmieniać autek. Właśnie dlatego się tu zjawiłem ale nie tylko.

 

Wiem, że nie kupię auta w Nowym Sączu (tu mieszkam) ale pomijam szczegóły. Szukam więc salonu, który ma dobry serwis.

 

Tymczasem pozdrawiam bo piwko w lodówce się chłodzi na mecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Przepraszam,że dopiero teraz ale lepie późno niż wcale.

Dziękuję za słowa otuchy w wcześniejszych postach. Wszystkie uwagi przyjmuje na wszystko zasłużyłem. Do mojego pierwszego Subaru jeszcze daleka droga ale warto się przygotować czytając ciekawe opinię Doświadczonych Bywalców.

Pozdrawiam

piokow01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...