Skocz do zawartości

Antyradary pytanie


Pawel_Demagog

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie stuhr. Stuhr wbrew obiegowej opinii wcale nie ma na koncie az tak wielui powiedzonek. Ma kilka, i to scenarzysta napisal.

A jakbys sie wielkopolaninie nad krakusem/rektorem zastanowil, tokazda rola mniej wiecej taka sama. Chociaz trzeba przyznac, ze w tej takosamości bywa bardzo zabawny, a we wczesniejszych filmach niepokojacy.

A to wcale nie stuhr i do tego tekstry z 2 filmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale cokolwiek by o nim powiedzieć, jest jednym z najlpeszych polskich aktorów. Fanem jego wielkim nie jestem, ale miejsce na piedestale mu sie należy. Gdyby sie wysilić, to troche zabawnych tekstów by sie w dorobku znalazło.

Ale to nie on? Film pamętam jak przez mgłę i jedyna osoba, jaka mi przychodzi na myśl to kierownik (Trela) ?? Ciepło?

A co jest do wygrania? Bo jak wrx-ride to zdobęde film (jesli to ten), zobacze i bede sie potem mądrzył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie trela. Trela w tych filmach nie wystepowal.

To nie glowne postacie mowily.

Przepraszam ze przez porcje podczas wesela w bloku ( ale wy za mlodzi na to jestescie) a ja zdążam i Pan zdąża na ulicy Ludnej w Warszawie obok budynku 22 na Wislostradzie jak im Siemion wojciech kazal zrzucic bloczki betonowe i ich zastawil. Bo trzeba bylo deski przewieźć. a potem facet se kabriolet zrobil z Fiata 125p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreblinka: mosiężna tuleja na gwintowanym uchwycie, uzywana w kombajnach i snopowiazałkach. Wkręcana węższym, gwintowanym końcem do nosidła dreblinek. Bez dreblinki żaden kombajn Bizon czy International Harvester nie pojedzie i nie będzie chleba.

Polski przemysł drebliniarski produkuje rocznie około 160 tysięcy dreblinek zwykłych i 35 tysięcy w wersji luksusowej.

Dreblinki można, kurka wodna, zamówić droga pocztową wprost u producenta:

 

attn. Halina Kowalska

DrebliPol

Timora i Jego Drużyny 17

24-314 Zajoby Duże

gmina Małe Ruhanie o. Zakopanego

 

Z gminy Małe Ruhanie pochodza Bernadetta Bocek i ta druga biegaczka na nartach Ruhałowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tos mi, kurka wodna, wyklad strzelil. :)

Ale zapomniales mi wytlumaczyc aspekt rzezbiarski tych dreblinek, kurka wodna.

 

A mnie się całe życie wydawało że to się pisze przez "T", czyli treblinki ?!?

Ale autorytetu Arnusia NIE PODWAŻAM, kurka wodna.

 

Aspekt rzeźbiarski wziął się z faktu iż wspomniana Dreblinka trafiła w momencie kuliminacyjnym owego filmu na wystawę sztuki nowoczesnej i zajęła pierwsze miejsce ... kurka wodna (prostota sztuki z nieprawdopodobnym i jakże ekspresjonistycznym wyrazem realizmu)

 

Czyż nie tak?

 

Śmiech'us dreblinkus filmotekus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się całe życie wydawało że to się pisze przez "T", czyli treblinki ?!?

Ale autorytetu Arnusia NIE PODWAŻAM, kurka wodna.

 

Aspekt rzeźbiarski wziął się z faktu iż wspomniana Dreblinka trafiła w momencie kuliminacyjnym owego filmu na wystawę sztuki nowoczesnej i zajęła pierwsze miejsce ... kurka wodna (prostota sztuki z nieprawdopodobnym i jakże ekspresjonistycznym wyrazem realizmu)

 

A mi sie normalnie wydaje jak raz, ze tez treblinki, ale ktos powyzej walnawszy dreblinki i stad takie, jakże jednak zabawne, kwiprokvo.

 

Treblinka czy dreblinka, kurna olek pies ją tracał, jest wyrazem duszy artysty w obliczu klęski nieurodzaju spowodowanej zrzutem stonki ziemniaczany przez samoloty amerykańskie.

A czyscie zwrocili uwage, jak w filmach z tamtych lat było pogodnie, i miło?

Bo taśma była niezbyt czuła to kręcili przy słońcu. No i stąd nastrój lepszy a nie dóół taki jak dziś a kinie.

Haliny Kowalskiej tez nie pamietacie z ddobranoicek dla doroslych. TO TA ZE SKLEPU OD WŁOCHA.

Ech, łza się w oku kręci. A milicjant na motorze mieszkał w blokach co sa przy wisłostradzie, naprzeciwko billi. Wtedy jeszcze tramwajec tamtedy dymał, iwislostrady nie bylo, a na przeciwko na rogu chełmskiej było kino czajka na 3 czy 4 pietrze. dlaczego tak wysoko? A bo to było kino w sali dla ubeków, zeby bomby nie podlozono.

A tuz obok w kdwadracie ulic: chełmska, belwederska, podchoprążych, czerniakwoska, tak zwane dolne ubowo, gdzie zblokowano ubeków, zeby ich ewentulanie autokarami wozic na demostracje.

Górne ubowo: Odyńca, woronicza, wołowska, nieepodległosci.

STRZEZ SIE UBOWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wole seriale brazyliskie.

 

Dobra. To powiedz mi, co sie stalo po tym, jak Juan Antonio zdradzil Marie Juane za to, ze ona miala dziecko z jego ojczynem, Marco Pueritas, ktory wlasciwie byl jej ojczynem, ale o czym ona nie wiedziala, bo jej okrutna matka zawsze byla poza domem i sypiala z innymi mezczyznami wlacznie z Juanem Antonio i nie miala czasu jej o tym powiedziec, na skutek czego ona stala sie alkoholiczka i tak pragnela miec dziecko z Afryki, ze postanowila zrobic je wlasnie z Marco Pueritas, a potem pofarbowac farba Coca Cabana, jakoze w Buenos Aires, czyli jej miejscu zamieszkania znajduje sie fabryka tych farb prowadzona tak przypadkiem przez jej brata, ktory zakochal sie w matce Juana Antoniego, ktora wlasciwie wcale nie wiedziala, ze miala syna w postaci Juana i sadzila, ze w wieku 56 lat jest jeszcze dziewica? Mowa oczywiscie o serialu "Zbutowany Aniol".

 

O kurcze, przepraszam, ze tak sie rozpisalem, ale ten serial wywoluje we mnie kazdorazowo tak olbrzymie emocje, ze musze sie z kims podzielic moimi informacjami na jego temat. :oops:

 

Buenas noches amigos!

ThanatosJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, ze tu to nawet nie da się powiedzieć że to offtopic to się już nie klasyfikuje, uważam że każdy powinien mieć możliwość zmiany tytułu threada w razie takiego zajścia :-) Bo przecie tak jest lepiej.

 

I stare tytuły powinny się zapisywać tak aby można bylo prześledzić historię zmian topiców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

W sumie to wole seriale brazyliskie.

 

 

 

Brazylijskie? Kogo Ty cytujesz amigo?

Ja jestem specem od "Złotopolskich" - klasa sama dla siebie. Toż to prawie legenda na miare citroena DS.

Do off-topików to chyba trzeba przywyknąć jak do miernoty naszej klasy politycznej. Jak nie może być lepiej, to trzeba polubić to co jest.... Wiem, że trudno.....

klaniam sie nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Wielkopolaninie,

Złotopolscy, Izaury, Upadłe Anioły należą do tego samego gatunku z angielska zwanego operą mydlaną. To, że przez czysty przypadek Złotopolscy są ciut lepiej grani niż niektóre produkcje zza oceanu nie sprawia, że nagle serial mający na celu uzależnienie widza a tym samym nakrecenie kasiory z reklam, staje się dziełem sztuki filmowej.

Zwróć uwagę na: szmatławy montaż, fatalne teksty, bezczelne granie na uczuciach, brak dramaturgii, powtarzalność, przewidywalność, okrutne oświetlenie, mordercze zdjęcia, za reżyserie należy się nagroda Darwina. To można ciagnąć w nieskończoność. Nie wsopominam oczywiście o żenadzie aktorskiej. Dobrzy aktorzy, którzty bez prób mają jedno ujęcie na nakręcenie sceny schrzanią rolę czy chcą czy nie. Nikt im nie daje szansy na prawdziwe granie.

Te wszystkie powyższe punkty są jednak kompletnie nieważne poniewaz ludność i tak się od tego uzależnia i daje nagrody DLA NAJLEPSZEGO AKTORA na przykład Stockingerowi, kiedy wiadomo, że to drewno chodzące. Bo to wszystko jest iluzja. Iluzja tak silna, że osoby które dawniej nie oglądały telewizji, zajmowały sie praca naukową, dzis sięgają po pilota i oglądaja to tak, jak dawniej Stawkę czy 4 pancernych.

Teraz uprasza sie zastanowić nad różnicą między Stawką i Czterema a Złotopolskimi. I powiedzieć, czy to istotnie aż TAKA KLASA, czy udało ci się również wpaść w pułapke zastawioną bezczelnie przez telewizor???

 

Z drugiej strony mamy pragnienie wpadania w pułapki. Niektórzy w Żlotopolskich inni w radarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to zawsze w tych brazylijskich tasiemcach powalały imiona i nazwiska głównych bohaterów i aktorów, np. Grecija Kolmenares & Chorche Marinez, etc...

Ja mam swoją faworytkę - Marianna Pineda de la Towares (pomysł własny) :lol: 8) :lol:

 

Śmiech'us antybrazylianus serialus de la telewizorus nieużywaczus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej poważnie to seriale jakie są, każdy widzi i kto je ogląda za mądry nie jest. Proste to i oczywiste. Na brazylijskie Esmeraldy i inne Horche Martinesy i co tam jeszcze to nie potrafie na spojrzeć nawet z przumrużeniem oka. Denne to to i żenujące, wiadomo. Rodzimych "Złotopolskich" bronić bede jednak uparcie. Odnosze wrażenie, że reżyser nieźle sie bawi i poziom absurdu nieraz jest .... wysoki. Przyznam się, że nie wiem, czy teraz to leci w Tv, ale kiedyś oglądałem. Tego citreona DS to przepraszam, bo zdziebko przesadziłem z porównaniem. Fakt faktem, moim zdaniem, na tle innych wyróżnia sie pozytywnie, a że jest to chłam z tej samej beczki co reszta telenowel, to jasne. No i z 4.czy klosem porównania nie ma, a co do tej legendy to .... prosze nie brać tego poważnie.

 

czy udało ci się również wpaść w pułapke zastawioną bezczelnie przez telewizor???

 

Z pomocą rodziny i przyjaciół udało mi się wyjść z tego... ale ciągle walcze z nałogiem :wink:

 

A tak podsumowując, to trudno wyłowić coś dobrego w polskim kinie. Jaki dobry polski film ostatnio widzieliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paskudne łobuzy cichaczem, pod osłoną nocy, a nie w dzień, jak mężczyźni, ukradli moją srebną rakietę !!! clio 2002r. - eee nawet nie prosze, żeby sie rozglądać, bo juz pewnie można całe auto na giełdzie skompletować

 

Wielkopolasiu, łącze się z Tobą w bólu po stracie ReNo :cry:

nie pękaj, niestety w naszym utopijnym kraju ludowym tak już jest, że masa nicponi tylko szuka okazji jakby tu sie dorobić cudzym kosztem :evil:

 

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: jak Ci ubezbieczyciel zwróci (jeśli był taki cyrograf podpisany) :arrow: to se sprawisz Szuwaraczka, może nawet takiego turbo-Imprez'owego, co nie ? 8)

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolasiu, łącze się z Tobą w bólu po stracie ReNo

 

Dzięki serdeczne

 

nie pękaj, niestety w naszym utopijnym kraju ludowym tak już jest, że masa nicponi tylko szuka okazji jakby tu sie dorobić cudzym kosztem

 

 

Na komisariacie była kolejka (!!!) bo tyle aut w nocy zginęło. Ehhh, może złodziej potrzebował i sobie pożyczył :cry:

 

 

 

jeśli był taki cyrograf podpisany

 

był, ale na co starczy wypłata z PZU to inna sprawa

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...