Jump to content

Antyradary pytanie


Pawel_Demagog

Recommended Posts

Mam kilka pytań na temat Antyradarów:

 

1. Co sądzicie o Antyradarach?

2. Czy używanie ich jest legalne?

3. Czy opłaca się kupować je?

4. Jak tak to, jaki model?

5. Jak nie są legalne to, dla czego?

 

Nie wiem może zadaje dziecięce pytania, ale pytam.

Nie wiem może ten temat był już poruszany, ale proszę o odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na sr.pl jest aktualnie podobny topic. Nie wiem, czy można z niego coś sensownego sie dowiedziec, ale zajrzeć warto.

 

http://www.forum.streetracing.pl/viewto ... 05&start=0

 

Ktoś w w/w topicu podał namiar na test antyradarów....

http://www.motofan.net/anty.rar

 

Ja osobiście mam Unidena model jakiś tam; dziala na radary stojące (to tak przy wycieczce do muzeum urządzeń policyjnych), no i pistolety, ale tylko gdy są używane, czyli trzeba trafić na moment. A przy okazji wykrywa całe mnóstwo różnych innych rzeczy, które z radarami policyjnymi nie mają wiele wspólnego. Ogolnie używam rzadko i lepiej sie sprawdza przeczucie, mrugający z naprzeciwka itp.

Ale sądzę, że nowsze modele sa sprawniejsze i nie krytykuje ich.

 

Co do legalności, wolno je sprzedawać, a nie wolno posiadać "gotowego do użytku". W praktyce gdy policja zatrzymuje, AR ląduje w schowku, w przeciwnym razie - ląduje w radiowozie :wink: Warto by jednak spojrzeć do przepisu...

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Witam nowiuśko sztuke na łachmanach forum. Jedynem demagogiem z którem miałem doczynienia jes moja teściowa ......mać. Nabawiłem sie jej drogom płciowo ..... znaczy razem z tom pcią... żoną. Od ty pory małem dwa problema : ślepo kiszke i Jom. Slepo kiszkę wycionem w pień....... z teściowo planuje zrobić podobnie ...... chyba że mi Jom przyjmo w punkcie co skupujo żywcem. Jakeś jes podobna pinda jak Ona, to mosz u mie przesrane. Co do tyk przeciwsuszarek to one so zabronione, zreszto samyk suszarek bym też zabronił bo ograbiajo ludnoś z wolności osobisty ...w morde. Nie po to se człowiek kupywuje auto co może posuwać dwa pindziesiont, co by późni go rowerzysty po mieście wyprzedzali, bo se tyk przeżutków nawalili. Uważam że motoryzancja musi iś drogo lotnictwa i wypuścić takiego samochoda co sie go radar nie chyta. Myśle se że Subaru poszło za daleko, bo wypuściło B4, a te co to so niewidzialne to so bombowce B2 i proponywuje co by sie cofli o dwa numera.

 

Poadrawiam i ......nie być moja tesciowa.

Link to comment
Share on other sites

wielkopolanin napisał:

 

tak na poważnie to moim najskrytszym marzeniem jest pościg jak na amerykanckich filmach, ale.... ten głupi zdrowy rozsądek

 

Jak tak lubisz pościgi to zostań rajdowcem lub kaskaderem.

Albo Pojedź pojeździć na nielegalne wyścigi lub palenie gumy.

Link to comment
Share on other sites

Witam nowego Forumowicza!

w/g mnie antyradary nie maja sensu, bo niebiescy uzywaja teraz "pistoletow" i chyba zaden antyradar na to nie jest mocny :D lepiej jezdzic na znanych trasach i znac stale miejsca postoju policjantow - sprawdzone przeze mnie.

PZDR, Filip D.

Link to comment
Share on other sites

No, najlepsze jest to ze miedzy Bochnia a Wieliczka, gdzie nigdzie nie ma zadnych zagrozen, ni z tad ni z owad postawili ograniczenie do 60... no i juz mnie tam 2 razy zlapali, po prostu z (przepisowych ;) ) 90 trzeba nagle na prostej drodze hamowac.

 

Nie da sie jezdzic calkiem przepisowo, to zabraloby cala przyjemnosc z jazdy :D

 

Pozdrawiam, Filip D.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w pełni z tobą!

Co to za jazda 50 km/h po mieście, gdy trzeba wyprzedzić autobus lub coś, albo, co gorsze TIR-a w mieście 50 chyba żart? Nie da się tak jeździć!

Ale może warto próbować, coś z tym zrobić?

 

......no to pawle chlapnales nieswiadomie skad jestes :roll: , ale to ograniczenie do 50km/h tez by mi nie pasowalo :wink: .......... 8)

 

 

pozdr. mk.si :D

Link to comment
Share on other sites

hej

 

Wg mnie, antyradary nie mialy sensu za czasow suszarek. Ale pojawily sie wynalazki typu fotocostam(radary) i w zwiazku z tym warto zainwestowac w antyradar (przynajmniej w Tarnowie, gdzie poli*** jest w posiadaniu dwoch sztuk przenosnych fotowynalazkow, ktore sa umieszczane w roznych zakatkach miasta. Plotki "mowia", ze planowane sa zakupy dodatkowych zestawow wynalazko-fotoradarow.

Link to comment
Share on other sites

Ja dla tego pytam, bo mi chodzi z reguły jak po mieście się jeździ to teraz stają się modne fotoradary. Głównie o to mi chodziło. Bo na trasie jak stoją to część kierowców mruga. Ale też może nam się zdawać, że mrugają, ale to tylko koleiny na drogach, bo samochód się macha i podskakuje i mamy wrażenie, że świeci światłami.

Link to comment
Share on other sites

niech nam Arno dokończy, który to taki dobry, niewidoczny, niewykrywalny, działa na wszystko i zbiera 360 stopni ... kurna to pójde i go kupie, no :!:

 

Śmiech'us niedowiarkus (Dokumentalistus Strefus Jedenastus z kurna TeVałeNu)

Link to comment
Share on other sites

z WIEDZY KTÓRA JA ZAPOSIADŁEM TO:

 

Urządzenia wykrywające lub zakłucające pracę raddarów lub innych urządzeń policyjnych w Polsce można posiadać, lecz nie wolno używać.

 

Jednak cały ten thread jest dość ciekawy pod jednym względem:

 

są dwa rodzaje urządzeń:

 

Antyradary - zwane także pochłaniaczami radaru, montowane w samochodzie z modułem na maskę oraz tylny zderzak, umozliwiające UKRYCIE samochodu przed znanymi urządzeniami radarowymi, oraz zaklyucenie prawidłowej pracy urządzeń laserowych w taki sposób aby wykazały one zaprogramowaną przez uzytkownika prędkość. Takie urządzenia są bardzo trudne do zdobycia, ja miałem styczność tylko z jednym produkcji firmy Valentine - zakupionym na czarnym rynku w stanach jako, że takowe ida tylko na eksport

 

Detektory Radaru - zwane z angielska rada detectors - najpopularniejsze urządzenia na wielu rynkach są urządzeniami pzwalającymi na wcześniejsze wykrycie sygnałów urządzeń pomiarowych uzywanych przaz policję - moje dwa ulubione to ESCOR oraz VALETINE ONE, bardzo popularne modele w USA, w większości stanów sa dozwolone, jako, ze one tylko wkazują na użycie radaru a nie wpływają na jego działanie. zmyslne urządzonka są w stanie skanowac obwód do 5 km wokól samochodu w celu wykrycia urządzeń pomiarowych - radarowych, oraz skanują do 1500m przed i za samochodem w linii prostej w celu wykrycia widma światła urządzeń laserowych które mogły ulec odbiciu od inncyh obiektów na drodze lub w jej poblizu.

W obecnych modelach wymienianych przezemnie detektorów, sa dostępne także przystwki do ukrycia urządzenia oraz do dokonywania pomiarów prędkości i przyspieszenia samochodu w którym są zainstalowane.

 

To by było na tyle, jeżeli chodzi o moją wiedze na ten temat. :-)

Link to comment
Share on other sites

Szczęśliwy posiadacz białej Imprezy WRX STI. Kupionej w Niemczech

No MOJE GRATULACJE, witam nowego-odmienionego, szczęśliwego kierowce ze STAJNI SUBARU. Podziwiam Cię za to, że zmieniłeś w dobrym, jedynym i słusznym kierunku 8) Większość posiadaczy Merolów, których znam osobiście, w życiu nie zmieniłaby marki swojego auta :evil:

:!: CONGRATULATION :!:

Czekamy, aż opiszesz pierwsze wrażenia z jazdy :twisted:

 

Śmiech'us Subaru's Fascynatus Znakomitus

Link to comment
Share on other sites

nooooo, gratuluje zmiany. Mozna wiedziec ile "realnie, ze wszystkimi kosztami" dales za to cacko?

 

Ponad 200000 zł, ale warto było tyle wydać i tak mniej niż w salonie 46000 euro. Tegoroczny z jazdy próbnej. :o

 

Ps. A tak w ogóle, co mogę zrobić z niemieckimi tablicami?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...