Skocz do zawartości

World of Tanks


Max

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nazywam się Langus i też jestem uzależniony (:

 

Do 1 marca można wpisać kod walentynkowy: ANTHEM Jest za to 1 dzień premium za free.Kod wpisujemy na stronie WoT, po zalogowaniu się na konto.

 

Nicka nie podam bo 2 tygodnie już nie gram i na razie dobrze mi idzie odwyk (:

Edytowane przez Langus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kompem to ja siedzę z racji zawodu. Ale przed grą potrafiłem do 3-4 w nocy siedzieć. A o 6 pobudka do pracy. I takie ciągi kilkudniowe. Wcześniej, od dzieciaka praktycznie, grałem w różne gry. Żadna mnie nigdy nie wciągnęła dłużej niż na 3 miesiące. A z tą nie mogę się rozstać już prawie od 2 lat...

 

Polecam mody sobie zainstalować. Na początek skórki z wrażliwymi miejscami na czołgi:

http://www.wotdb.info/#country=mods

W ogóle strona wotdb.info ładnie pokazuje informacje o maszynach.

Kolejnym fajnym modem jest XVM-mod i do niego XVM-stat - pierwszy pokazuje ładniej informacje nad czołgami. A drugi pokazuje tzw eff (battle efficiency) czyli wskaźnik jakim kto jest graczem. Poziom eff jest niezależne od posiadanych czołgów - liczy się kto jak gra na danym poziomie (tier). Po kolorkach nicków graczy w grze od razu widać co mniej więcej będzie się działo w bitwie (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym fajnym modem jest XVM-mod i do niego XVM-stat - pierwszy pokazuje ładniej informacje nad czołgami. A drugi pokazuje tzw eff (battle efficiency) czyli wskaźnik jakim kto jest graczem. Poziom eff jest niezależne od posiadanych czołgów - liczy się kto jak gra na danym poziomie (tier). Po kolorkach nicków graczy w grze od razu widać co mniej więcej będzie się działo w bitwie (;

 

Gdzie to znaleźć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj:

http://code.google.c.../downloads/list

 

Najpierw trzeba zainstalować to:

xvm-3.3.2-test8.zip - zacznie nam wtedy pokazywać ładniejsze dymki nad pojazdami i obrażenia które zadaliśmy strzałem. Dodatkowo na górze będzie pokazywać nam na bieżąco ile razy wystrzeliliśmy i ile łącznie zadaliśmy obrażeń. Nie liczy tylko obrażeń zadanych w niewidocznego przeciwnika.

A jak mamy zainstalowany xvm-mod (czyli to co powyżej) to instalujemy to:

xvm-stat-1.2.4.zip - (tylko trzeba przeczytać instrukcję bo trzeba zainstalować jeszcze pakiet Dokan) - i cieszymy się statystykami graczy w grze.

Takie statystyki konkretnego gracza można też sprawdzić np na stronie:

http://noobmeter.com/

albo

http://wot-news.com/...stat/calc/en/eu

 

Z modów których użyuwam cały czas to jeszcze dochodzi Camera Zoom Mod. Pozwala oddalić dalej widok na mapę. Nie działa podczas grania artą w trybie snajperskim. Fajnie się z tym jeździ małymi szybkimi piździkami spoterami, albo też innymi bo można podejrzeć sobie za winkiel w którą stronę przeciwnik ma obróconą wieżyczkę (;

Edytowane przez Langus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, jak masz mały zasięg radia to wtedy nie "widzisz" czołgów przeciwników wykrywanych przez sojuszników którzy bliżej. Tak samo jak jeździsz jakimś lekkim czołgiem rozpoznawczym to nawet jak wykryjesz czołgi przeciwnika to sojusznicy na dalszych pozycjach ich nie widzą bo zasięg Twojego radia jest za słaby. Jeżeli jednak między Tobą a pozostałymi sojusznikami którzy są oddaleni poza zasięg Twojego radia będzie znajdował się inny czołg z Twojej drużyny to pozycje wrogich maszyn zostaną przekazane. Mocne radio jest więc bardzo potrzebne w pojazdach rozpoznawczych, artyleriach i siedzących w krzakach niszczycielach czołgów. Całe nadawanie pozycji przez radio odbywa się automatycznie.

 

http://wiki.worldoft...ics#Radio_Range

 

Pole widzenia to wartość określająca maksymalny zasięg możliwości "patrzenia" na wykrytą maszynę wroga. Jeżeli taka maszyna znajduje się poza polem widzenia to mimo że jest wykryta i widać ją na minimapie to nie widzisz jej na głównym ekranie. Pole widzenia ma też wpływ na zdolność wykrywania wrogich maszyn - im wyższa wartość tym załoga lepiej sobie z tym radzi. Ale tutaj to już więcej czynników odgrywa rolę, umiejętność kamuflażu wrogiej załogi, założone siatki i kamuflaże na maszynie, współczynnik kamuflażu danej maszyny, krzaki, PRZEWRÓCONE drzewa, to czy pojazd jest w ruchu czy stoi nieruchomo.

 

http://wiki.worldoft...nics#View_Range

 

http://wiki.worldoft...#Spotting_Range

 

Taka podpowiedź dla początkujących - krzaki dają + do kamuflażu jak stoimy ZA nimi a nie w nich. Czyli nie może nam zza krzaka wystawać żaden element czołgu - no może oprócz lufy chociaż w niektórych czołgach wyższych poziomów kawałek lufy przy wieżyczkach też jest "grywalny". Łatwo to sprawdzić, jak staniemy za krzakami obracamy kamerę żeby widzieć przód czołgu to ma być cały obrysowany białymi konturami.

a1d7df81870644646034ff77e2bbd246.jpg

Edytowane przez Langus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, kv1s z duzym dzialem jest mega

A promuja dlatego bo to najlepszy czolg 6 tieru, a przy danym poziomie kompani 6 tier czolgu i 4 arty to max, stad czesto przewijajace sie kv1s i grille.

Do kw1s trzeba zmienic styl gry z racji dlugiego przeladowywania, najlepiej trzymac sie troche z tylu i po strzale wycofac aie czas przeladowania. Przydaje sie mechanizm dosylajacy.

Czolg jest super, Is jeszcze lepszy a is3 to w ogole bajka :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW-1s jest dobry w grupie. Jak jedzie 3 i więcej ogarniętych graczy w kupie to sieją spustoszenie. Pojedyncze sztuki już nie są takie groźne. T-34-85 czy VK3601H radzą sobie z takimi bez większych problemów. Zanim taki Sport przeładuje to go zdążą wykończyć. KW-1s wyróżnia się też magicznym pancerzem boków. Lepiej nim wyjechać z zza winkla całkiem bokiem czy ustawiać się całkiem bokiem do przeciwnika i wziąć strzał na gąsienice bo wtedy jest mnóstwo szans że będzie to strzał za 0.

Dlatego w kompaniach Sporty są popularne bo w kupie niszczą wszystko na swoim tierze bo działo na ten poziom mają niekiepskie (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z dział to SU 5 jest celniejsze od Grille.

male zdialo w grille jest calkiem celne, gorzej ze skutecznoscia,

fajna zabawa arta zaczyna sie od hummela, jeszcze lepiej jest z gw panthera i wymaksowanym tigerem, gwtypE poki co mi sie nie podoba, mega drogi w utrzymaniu, nawet na wygranej walce mozna byc w plecy.

w weekendzik mozemy pyknac plutonik kw1 - kw1s ;-)

 

Lngus zdradz chociaz ile walk masz na koncie do czasu odwyku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od czerwca 2011 i raczej mam mało bitew - bo troszkę ponad 6 tyś. Nigdy nie kupowałem premium - co najwyżej korzystałem z jakiś promocji darmowych. Szwagra wciągnąłem 2 miesiące później i ma obecnie natrzaskane 12k bitew - ale eff ma gorszy (: Tyle że ja mnóstwo czasu poświęcałem też tej grze oglądając/analizując inne walki, czytając fora, poradniki, instalując mody itp itd. Praktycznie po każdej swoim padzie w bitwie oglądam jak grają inni najlepsi gracze z teamu. A to zajmuje mnóstwo czasu.

Odwyk chyba przyniósł efekt bo w ostatni weekend nie grałem wcale a było przecież "exp x5" (:

Jak trochę się ogarnę to chętnie co jakiś czas mogę pyknąć plutonik tyle że ostatnio przygotowuję się do dość wymagającego biegu w realu to na e-sport nie mam warunków jak po solidnym treningu mi się łapy telepią i się ciężko celuje (:

Na pewno wrócę na dłużej jak wprowadzą "polskie" maszyny - czy to w postaci całego drzewka czy pojedyncze sztuki w europejskim. No i linię niemieckich medów z Leopardem 1.

Edytowane przez Langus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przez pewien czas trochę grałem

http://worldoftanks.eu/community/accounts/501949720-rajniak/

 

Chociaż już dłuższy czas mam przerwę.

 

Dojechałem do 5 tieru ale nie wydałem na grę ani złotówki :)

 

Bałem się, że jak zacznę płacić to mnie wciągnie na maksa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...