Jump to content

złe odczyty prędkości na liczniku

kaarolekkk
 Share

Recommended Posts

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mogła być zdejmowana wskazówka z prędkościomierza i źle założona.

Możesz też mieć angielskiego chipa przy czujniku prędkości jazdy, który próbuje przeliczać km/h na mph.

Najczęściej jest to urządzenie wielkości połowy pudełka od zapałek z kabelkami, które to kabelki są przylutowane do wiązki przy czujniku w skrzyni.

Możesz też mieć angielskiego chipa przy czujniku prędkości jazdy, który próbuje przeliczać km/h na mph.

no ciekawe :)

przeliczanie km na mph jest zakodowane w eep licznika :) no chyba że licznik jest mechaniczny

tam może miec dzielnik impulsów np w wersji na japonie aby mógł przekroczyc 180km/h

Na 200 m ( 2 słupkach ) pokazuje licznik ok. 1.5 - 150 metrow. Jeśli w takim wypadku inny to licznik może mi ktoś pokazać jak powinien być w tym modelu licznik. We wnętrzu mam pare innych rzeczy z innych modeli jak np. futryny drzwi lub nawiewy więc i może ktoś wstawił inny licznik.

Oto zdjęcia zegarów. Jeśli ktoś włożył inne zegary to i wtedy przebieg samochodu będzie niewiadomy. Jest jakaś możliwość dowiedzieć się jaki jest faktyczny przebieg samochodu???

post-12702-0-30899300-1359384941_thumb.jpg

post-12702-0-53600200-1359384992_thumb.jpg

post-12702-0-76615700-1359385037_thumb.jpg

Tak się zastanawiam dlaczego tak przekłamuje :) i myślę że mam rozwiązanie , masz tam założony moduł szybkościomierza od japońca a tarcze od EU i tu wszystko pasuje 80-120 130-170 i 40-50 zgadza się ze skalą z japońca :)

post-11888-0-10645500-1359402761_thumb.jpg

sprawdź jeszcze dokładnie na słupkach na odcinku 1km i 2km jaką odległość pokaże licznik , bo wskazania szybkości by się zgadzały z tym co napisałem tylko ten drogomierz jakoś nie bardzo

Oto zdjęcia zegarów. Jeśli ktoś włożył inne zegary to i wtedy przebieg samochodu będzie niewiadomy. Jest jakaś możliwość dowiedzieć się jaki jest faktyczny przebieg samochodu???

nie wiem jak w innych modelach ale w WRX 03-05 przebieg zapisuje się tez w komputerze i można go odczytać podczas diagnostyki, podłączając laptopa do auta.

nie wiem jak w innych modelach ale w WRX 03-05 przebieg zapisuje się tez w komputerze i można go odczytać podczas diagnostyki, podłączając laptopa do auta.

nie zapisuje sie w żadnym innym module dopiero w lanosie mozna odczytac z ECU

Jutro będę jechał dalej kawałek to spradzę dokładnie ten licznik kilometrów czy dobrą odległość wskazuje. A tak poza tematem wie ktoś może które bezpieczniki wyjąć aby odłączyć wtryski i zapłon ponieważ chce wypompować reszte płynu chłodzącego z bloku silnika????

A tak poza tematem wie ktoś może które bezpieczniki wyjąć aby odłączyć wtryski i zapłon ponieważ chce wypompować reszte płynu chłodzącego z bloku silnika????

A po co ci wyjmować bezpieczniki :) przecież rozrusznikiem nie wypompujesz

Edited by ziarus007