Skocz do zawartości

złe odczyty prędkości na liczniku


kaarolekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zrobione . Tylko po wymianie brat przyszedł i odkręcił korek od wlewu płynu na odpalonym silniku i mnóstwo płynu wywaliło mi na komorę silnika. Teraz dymi jakby się palił w środku. Długo będzie tak się kopciło czy może jechać na myjnie ręczną i wymyć ciepłą wodą????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie zmieniałem nic. Wszystko jest tak jak kupiłem i niestety wielka breja. Staram się dopasować jakieś części do wnętrza od innych z allegro ale ciężko. Nie mam pojęcia co w tym samochodzie było robione, ale zegary mogłyby chociaż działać poprawnie. Licznik kilometrów niestety też ma przekłamanie na 5 kilometrach liczy o kilometr za mało według słupków kilometrowych na drogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jutro zrobię i wstawię. Ale poza tematem to na działającym silniku otwierając korek od chłodnicy powinno ciśnienie wyżucić płyn??? Czy tak powinno być??? Poza tym wymieniłem płyn i nagle z chłodnicy zaczęło mi ciec. Możliwe że poprzednik wrzucił lepik do chłodnicy a jak ja wymieniłem płyn to wypłukało go i dziury wszystkie w chłodnicy się otworzyły??? Sorki że tyle pytań różnych w jednym temacie ale to mój pierwszy samochód taki i oczywiście parę problemów jest i chciałbym to odmiennie niż zawsze załatwić odrazu porządnie i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek możesz tylko otworzyć z początku jak auto jest zimne gdy już łapie temperaturę nie otworzysz go bo wywala płyn. I tak właśnie jest.

 

Heh, wlał doktorka uszczelniającego do płynu i go wylałeś... Najgorsze jest to o ile to prawda że masz zapchaną nagrzewnice oraz cały motor tym syfem :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wydaje mi się że doktorek tam był bo po wymianie płynu nagle chłodnica cieknie. A wcześniej wszystko było w porządku.I jak teraz tą nagrzewnice przepłukać i silnik???

 

Niczego od czujnika prędkości nie odłączałem ale to jest to co wyjąłem spod obudowy hamulca ręcznego. Od samych zegarów nic nie odłączałem

 

=====

 

Teraz zauważyłem pewną kostkę która idzie tak jakby wiązką do zegarów. Może to jest tym problemem.

post-12702-0-54973100-1359640305_thumb.jpg post-12702-0-08529900-1359640266_thumb.jpg

 

 

A to jest kolejna jakaś która była odcięta i zostawiona jak wiele innych rzeczy...

post-12702-0-56015400-1359629304_thumb.jpgpost-12702-0-26599300-1359629243_thumb.jpgpost-12702-0-93185600-1359629209_thumb.jpg

Edytowane przez kaarolekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u mnie wymiana na inne zegary poskutkuje tym że będzie już dobrze??? Ostatnio jechałem to na 33 km licznik wskazał mi 20 km ( że tyle tylko przejechałem ) Ciekawe jakie tam oryginalne były zegary w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u mnie wymiana na inne zegary poskutkuje tym że będzie już dobrze??? Ostatnio jechałem to na 33 km licznik wskazał mi 20 km ( że tyle tylko przejechałem ) Ciekawe jakie tam oryginalne były zegary w tym modelu

 

A co masz dokładnie? Gt przed lift? po lift??

 

Widze ze z Holandii. Oni wymieniają liczniki lub cofają. Wiem bo jezdziłem tam po auta i nigdy wiecej juz nie pojade.

Moja tez jest z Holandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie taki sam problem jak ty licznik zawyza o okolo 5 jednostek (mil) zmienilem na inne zegary i jest tak samo :)) Auto orginalny anglik nie import wierc nie ma przelaczki z km/h na mil wiec nie wiem co moze byc zlego :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaja na pełnego. Założylem dzisiaj licznik niby pasujący do mojego ale....

Obrotomierz pokazuje wiecej jakies 700 obrotów , licznik w ogóle niechodzi (skacze)

Kupilem licznik bez airbagu. Okazuje sie ze niemam jednej kostki do podłączenia.

Niewiem,zgłupiałem, o co tu chodzi?????

 

Ok czekam.

Licznika niesprzedaje bo musze go sam założyc. Ten chociasz normalnie działa i o dziwo jest bez biegów miedzy zegarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...