Skocz do zawartości

złe odczyty prędkości na liczniku


kaarolekkk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

witam!

po wyrzuceniu speed convertera w WRX01 okazuje się że wskazanie prędkościomierza jest minimalnie zbyt wysokie, tzn. przy wskazaniu 110km/h jadę na prawdę 100km/h. (opony 18" profil 45). Po chwili wywala CEL i błąd P0500 - czujnik A prędkości pojazdu, od tego momentu nie mogę przekroczyć 4000 obrotów silnika. Na szybko jeszcze sprawdziłem wiązkę i kabel sygnałowy który połączyłem po speed converterze - wygląda że jest ok.

 

Pytanie czy ECU zbiera prędkość bezpośrednio z czujnika w skrzyni czy dopiero od zegarów? Czy może od razu celować że to czujnik w skrzyni działa nieprawidłowo? Mam trochęzbyt wysoki stan oleju w skrzyni - czy to może wpływać na nieprawidłowy odczyt?

Edytowane przez spalili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu musiałem zmienić zegary kupiłem od forka 02 jak dobrze pamiętam. Byly inne kostki ale to dało się zrobić bo mialem wiązkę od nich.wszystko pięknie tylko prędkość rosła szybciej niż w dlubniętym sti licznik w kilka chwil szlo zamknąć i wyskakiwał błąd czujnika. Wymontowalem ze starego licznik kilometrow z wyświetlaczem kumpel elektryk podłączył tak że czujnik daje sygnal dla starego licznika i dopiero z niego idzie sygnał na nowy. Predkościomierz działa prawidłowo wskazania rzeczywiste testowane suszarka policyjna i mandatem:(.Więc chyba ecu bierze sygnał z licznika, ale ja się nie znam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...