Skocz do zawartości

Wybor trasy Krakow- Mazury (Stare Jabłonki)


gr1zly

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule usiluje wybrac najlepsza trase planuje wyjazd w piatek 28 bardzo wczesnie rano 4-6 (zalezy), napewno pojade przez katowice i potem w kierunku warszawy, autorout planer wybral mi droge przez Zyrardów, Sochaczew itp.. zeby nie wjezdzac do wawy, mi tam to jest obojetne a jesli mialbym jechac przez warszawe to czy ma to jakis sens?? zebym w korkach nie stal:/, nie znam tych rejonow wiec bede wdzieczny za kazda wypowiedz (stan danej drogi, tempo jazdy, itp..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o przejazd przez Warszawę - to możesz mieć kłopot z wjazdem od strony Janek. Od około 7 Al. Krakowska się pięknie korkuje. Potem Grójecka itp. No ale to trasa główna. Jeśli chciałbys przejechać przez Warszawę proponowałbym przebicie się do Al. Jerozolimskich (gdzie niestety kilka minut bys spędził) a potem trasą na Gdańsk. Jeśli jesteś zainteresowany taką trasą daj znać.

Co do tej proponowanej przez CIebie - nie znam jej i nie wiem jak z jej przepustowością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule usiluje wybrac najlepsza trase planuje wyjazd w piatek 28 bardzo wczesnie rano 4-6 (zalezy), napewno pojade przez katowice i potem w kierunku warszawy, autorout planer wybral mi droge przez Zyrardów, Sochaczew itp.. zeby nie wjezdzac do wawy, mi tam to jest obojetne a jesli mialbym jechac przez warszawe to czy ma to jakis sens?? zebym w korkach nie stal:/, nie znam tych rejonow wiec bede wdzieczny za kazda wypowiedz (stan danej drogi, tempo jazdy, itp..)

 

Tylko nie Żyrardów i tylko nie Sochaczew. Najgorsza mozliwa trasa. Chociaż są jeszcze gorsze :mrgreen:.

 

Czy Stare Jabłonki to tam koło Ostródy? Bo jeśli tak, to wal chłopie tak: przy wjeździe do W-wy w Jankach, w Alei Krakowskiej, z kierunku Kraków/Katowice napotkasz na korek, który jest nie do uniknięcia i z tą myślą się oswój. Jedziesz prosto, do Grójeckiej. Nic Ci nie da próba ucieknięcia z Grójeckiej w stronę np. Marynarskiej/Wilanowskiej - przebudowują tam skrzyżowanie i korek jest na fest. Nie pomoże też próba wcześniejszego wjechania do W-wy np. na wysokości Piaseczna - o korkach na trasie stamtąd do W-wy krążą wręcz legendy.

 

Musisz się więc wpakować do miasta - prosto Grójecką i w prawo do Wawelskiej. Wjeżdżasz na Trasę Łazienkowską, zjeżdżasz ślimakiem prawo-lewym :mrgreen: na Gdańsk i... prosto aż do Ostródy, a tam na światłach w prawo do Starych Jabłonek 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijasz Warszawę przez Grodzisk Mazowiecki- Błonie--Kazuń i wyjeżdrzasz koło Nowego Dworu z tedo co pamiętam nazwy wsi przelotowych - ten przejazd jest ok

 

Jechalem ta droga we wtorek (Kraków-Lidzbark Warmiński) i objazd Warszawy bardzo skraca czas i nigdy nie jest zakorkowany ale :arrow: teraz ta droga prze Błonie Julinek az do Nowego Dworu Maz. jest tak dziurawa ze miejscami auta jada 10km/h slalomem na calej szerokosci drogi i o dziwo sie nie zderzaja :lol: Ale tragicznie jest moze z 10km a tak to da sie calkiem normalnie i sprawnie ominac Warszawe co zawsze czynimy jadac z Krakowa w kierunku na Olsztyn. Ostatnio widzialem jak zaczynali latac te dziury takze z czystym sumieniem moge polecic ten objazd stolicy :)

A do Warszawy jedziemy przez Olkusz od niego ciagle 2 pasmowka przez Czestochowe az do objazdu Warszawy i od Nowego Dworu do Płonska 2 pasmowka a potem hardcore na E7.

My Fiatem Uno 1,0 45 KM trase 590km robimy w niespelna 8h z 1 postojem ok 20 minut spalajac przy tym 5,5litra nie oszczedzajac samochodu czyli jadac 2 pasmowkami 100-140km/h 8) raz jadac na maxa dosyc czesto, musielismy tankowac za Olsztynem, a tak to na 1 baku przejezdzamy spokojnie a ojciec kiedys spalil 4,8 litra :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijasz Warszawę przez Grodzisk Mazowiecki- Błonie--Kazuń i wyjeżdrzasz koło Nowego Dworu z tedo co pamiętam nazwy wsi przelotowych - ten przejazd jest ok

 

 

Zdecydowanie tak, żadnego wjeżdżania do Wawy. Szczególnie jak nie znasz miasta to się jeszcze mozesz zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że objeżdrzając Wa-wę zyskujesz minimum godzinę - dziury to już z grubsza nawet u mnie na wsi załatali wiec badź dobrej myśli. Jadąc w ten sposób robiłem z Kra do Elbląga ok 6 godzin a nie szedłem na rekord trasy - ot szybka w miarę jazda (w sobotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jechalem trase olsztyn-krakow, z tym ze przez wawe, bo szkoda auta na błonie. Przez stolice jest kilka km dalej, ale chyba szybciej. jechalem ok 13, wiec zadnych korkow (prawie). Przejazd przez wawe prosty jak budowa cepa :D

pzdr

 

To właśnie próbowałem powiedzieć 8). Oprócz korka w Jankach (który po godzinie 10:00, albo w weekendy - tylko nie w niedzielę po południu, wcale nie musi być duży) przejazd przez Warszawę z południa na północ jest prosty i szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jechalem trase olsztyn-krakow, z tym ze przez wawe, bo szkoda auta na błonie. Przez stolice jest kilka km dalej, ale chyba szybciej. jechalem ok 13, wiec zadnych korkow (prawie). Przejazd przez wawe prosty jak budowa cepa :D

pzdr

 

To właśnie próbowałem powiedzieć 8). Oprócz korka w Jankach (który po godzinie 10:00, albo w weekendy - tylko nie w niedzielę po południu, wcale nie musi być duży) przejazd przez Warszawę z południa na północ jest prosty i szybki.

Chyba w niedzielę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zapętliłem 8).

 

To wyjaśnię - twierdzę, że ten przejazd jest szybki w:

- dni powszednie w godzinach przed 7:00 rano i po 10:00 rano

- w niedziele tylko wcześnie, bo po południu "warszawiacy" od ojców wracają :twisted:, a do tego dochodzą powroty z działek, weekendów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zapętliłem 8).

 

To wyjaśnię - twierdzę, że ten przejazd jest szybki w:

- dni powszednie w godzinach przed 7:00 rano i po 10:00 rano

- w niedziele tylko wcześnie, bo po południu "warszawiacy" od ojców wracają :twisted:, a do tego dochodzą powroty z działek, weekendów itp.

Sorry!

Korek w Jankach i Raszynie stoi permanentnie praktycznie cały dzień.

Dalej jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...