Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

hejo

robiliscie kiedys fotky nieba/gwiazd z jakims ciekawym skutkiem?

 

ja swego czasu bawilam sie na dlugich czasach z kitem, kompaktem na duzych przyblizeniach. Czasami kierowalam aparat na gwiazde polarna i ustawialam na dlugi czas :) sprzydal by sie wezyk spustowy i sprzet ktory bedzie obracal aparat zgodnie z ruchem ziemi (tylko nie pamietam jak to sie nazywa...)

 

Teraz do Belize specjalnie statyw taskalem w nadzieji na ciemnosci i piekne niebo z gwiazdami.

Ale kiszka bo pora deszczowa sie zaczynala i bylo pochmurno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takie rozne dziwne rzeczy dawniej robilam :P

pomagalam sobie statywem Velbon P-Max i Panasonica taki mini (co do firmy tego drugiego to nie jestem pewna, w kazdym razie firma taka jak aparat) + blenda wlasnej produkcji + oslona na lampe wlasnej produkcji-ladnie rozpraszala swiatlo + jako tlo bristol, lampki itp. tak zeby bliki wychodzily albo fajnie rozmyty bokeh :)

 

 

http://www.sylwiakitafoto.zafriko.pl/str/galeria_rOZne

 

ta fote zrobilam z uzyciem aparatu lumix fz7 taki kompakt, moze hybryda bardziej+ statywu, akwarium, blyszczyka do ust w ksztalcie serca+ bristol pod akwarium+ ten rozpraszacz na lampe + szmatka do wytarcia rozlanej wody na biurku+( korekcja balansu bieli w ustawieniach oczywiscie) chyba tyle hmm :)

 

a no i czasem konwerter Raynox dcr250, ale to juz do mini szczegolow, bo mocno powieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj znów coś ze ślubniaków i gmerania w fotokiosku :)https://fbcdn-sphoto...128713836_n.jpg

1009740_537817242920211_128713836_n.jpg

Młodzi zażyczyli sobie maki... no i się jakoś znalazło. Fajni byli... powygłupialiśmy się.

Pewnie rzucicie, że fota słodka aż zęby skręca...

Edytowane przez fotofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj znów coś ze ślubniaków i gmerania w fotokiosku :)https://fbcdn-sphoto...128713836_n.jpg

1009740_537817242920211_128713836_n.jpg

Młodzi zażyczyli sobie maki... no i się jakoś znalazło. Fajni byli... powygłupialiśmy się.

Pewnie rzucicie, że fota słodka aż zęby skręca...

 

Ta, mi sie nie podoba. (poprzednia wlasnie fajnie ze byla slodka).

Troche te maki wyszly jak plamy po niewiadomo czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem szczerze - najlepszym rozwiązaniem jest rewizja cen. Bo nie może tak być, żeby każdy sprzęt, który zaliczany jest do kategorii profesjonalnej, musiał kosztować co najmniej jedno zero więcej od normalnego. :angry:

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"obecne podejście to zabójstwo innowacyjności"

A co to znaczy ta innowacyjnosc? Jesli to co ja widze, a ja widze systematyczne zabijanie sztuki fotografowania, to mam to w nosie.

 

mimo tegop calego ogromego "postepu - innowacyjniosci" ciagle slysze;

- a na diabla ty to wszystko targasz, zobacz jakie moje jest lekkie,

a za chwile

- zrob nam zdjecie swoim, z twojego lepiej wychodzi...

 

Powiem szczerze - najlepszym rozwiązaniem jest rewizja cen. Bo nie może tak być, żeby każdy sprzęt, który zaliczany jest do kategorii profesjonalnej, musiał kosztować co najmniej jedno zero więcej od normalnego. :angry:

 

Ale tak byc musi, zawsze tak bylo. Chyba rozumiesz ze zaprojektowanie/wykonanie profesjonalnego aparatu to nie to samo co "cosik" w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"obecne podejście to zabójstwo innowacyjności"

A co to znaczy ta innowacyjnosc? Jesli to co ja widze, a ja widze systematyczne zabijanie sztuki fotografowania, to mam to w nosie.

 

mimo tegop calego ogromego "postepu - innowacyjniosci" ciagle slysze;

- a na diabla ty to wszystko targasz, zobacz jakie moje jest lekkie,

a za chwile

- zrob nam zdjecie swoim, z twojego lepiej wychodzi...

 

Powiem szczerze - najlepszym rozwiązaniem jest rewizja cen. Bo nie może tak być, żeby każdy sprzęt, który zaliczany jest do kategorii profesjonalnej, musiał kosztować co najmniej jedno zero więcej od normalnego. :angry:

 

Ale tak byc musi, zawsze tak bylo. Chyba rozumiesz ze zaprojektowanie/wykonanie profesjonalnego aparatu to nie to samo co "cosik" w telefonie.

 

swiat idzie do przodu a ja ciągle wracam do starego dobrego pentacona i co jakis czas zamykam sie w ciemni, ze mną coś nie tak czy Pan prezes uzna mnie za dinozaura ? :D

ach Ci menadżerowie.... :scenic:

 

25 zł za polara to za mało. Ja Kolega wyżej pisze, będą refleksy. Ogólnie to szkoda kasy.

 

kilka lat temu Hoya robiła przyzwoite filtry, może wersje slim pozostawiały trochę do życzenia ale dawały rade.

 

Wracając do Tilt-Shiftów - macie jakieś praktycznie doświadczenia w tej materii? Warto?

 

Samyang prowadzi ostatnio kampanię promocyjną swojego najnowszego cudeńka (warsztaty i prezentacje), a cena owego ma wynosić ok. 3,5 tysiąca. Robię sporo architektury i prostowanie tego w Gimpach i temu podobnych przestaje już mnie bawić. Cena Nikkora jest trochę zaporowa, więc do tej pory w ogóle nie myślałem o tym starym i dobrym wynalazku.

Wszystko zależy do czego, obiektyw kosztuje 4 tysiące i jest w pełni manualny.

Jest fajną zabawką i chyba tylko zabawką w moim mniemaniu.

 

 

Zdjęcie z przed 2 dni:

PICT3474-low.jpg

 

dla jednego zabawka, dla drugiego narzędzie do prostowania perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o jakimś Polaroidzie?

Licytowałem tego, ale cena już ponad 250 zł

http://allegro.pl/po...3389519661.html

Fociliście tym kiedyś? Chciałbym dla zabawy kupić i poćwiczyć :)

 

ja kupilem podobny swojej drugiej polowce jakos ponizej 150pln

http://allegro.pl/polaroid-one-step-close-up-prawie-nowy-i3383306956.html

dosc przyjazny, 1 wkład (8zdjęć) kosztuje okolo 80pln przewaznie.

 

acha, +10 do szpanu w kurorcie ;)

 

kiedyś pod schroniskiem w tatrach miałem smieszną sytuację jak go wyjęła i chciała mi zrobić zdjęcie, podeszła do nas grupka studenciaków i zaproponowali siate batonów i czekolad za jedno zdjęcie tym cudenkiem hehe

no i bezcenny tekst jednej z dziewczyn do kolegi, który biegał z pełnym plecakiem szkieł "widzisz, to jest klimat, a nie tam ten twój wypchany plecak" :D:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_4975P+po.jpg

 

IMG_4949P+po.jpg

 

IMG_5013P+po.jpg

 

Takie te moje fotki trochę specyficzne są, ale taki mam styl i staram się troszku ze światłem kombinować :)

 

A co myślicie o jakimś Polaroidzie?

Licytowałem tego, ale cena już ponad 250 zł

http://allegro.pl/po...3389519661.html

Fociliście tym kiedyś? Chciałbym dla zabawy kupić i poćwiczyć :)

 

ja kupilem podobny swojej drugiej polowce jakos ponizej 150pln

http://allegro.pl/po...3383306956.html

dosc przyjazny, 1 wkład (8zdjęć) kosztuje okolo 80pln przewaznie.

 

acha, +10 do szpanu w kurorcie ;)

 

kiedyś pod schroniskiem w tatrach miałem smieszną sytuację jak go wyjęła i chciała mi zrobić zdjęcie, podeszła do nas grupka studenciaków i zaproponowali siate batonów i czekolad za jedno zdjęcie tym cudenkiem hehe

no i bezcenny tekst jednej z dziewczyn do kolegi, który biegał z pełnym plecakiem szkieł "widzisz, to jest klimat, a nie tam ten twój wypchany plecak" :D:yahoo:

 

ja ostatniop z tym Polaroidem kombinowałam... co zrobić żeby najtaniej wyszło.... i dałam sobie spokój, z tymi wkładami to masakra, ceny pikne :facepalm: . Na Allegro widziałam jakieś przeterminowane i tańsze były....jednak doszłam do wniosku, że kupię sobie Pentacona 1.8 50 i będzie frajdy full opcja- zwłaszcza do zabawy ze światłem :wub:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...