Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

po jakimś czasie używania Machinery HDR Effects stwierdzam że efekty są... porażające. Aż żałuję niesamowicie że nie mam tych 99zł, bo brałbym program od ręki...

True :) Ja mam starszą wersję, ale też daje radę:

 

5740040231_5d39b82fe8_o.jpg

 

5970272512_0a3d79ec03_o.jpg

 

5562271632_f08aaf5b06_o.jpg

 

 

 

Krebelka...piękne :!: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tylne jdm kupiłem jak pracowałem w UK, dość niskim kosztem :) bo uważam że w Polsce to jakieś ździerstwo tyle żądać za używki

 

DSC_0031.jpg

 

długo mam to auto, lubię je, robi za dobre połączenie dupowozu i auta na tor okazjonalnie :) tylko nie na seryjnym zawiasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak.

 

Program świetny, oferujący wielkie możliwości, do tego wcale nie wymagający jakiegoś superkomputera; wymagający niestety poświęcenia kilku ładnych, nie tylko zimowych wieczorów na poznanie tychże możliwości metodą prób i błędów. 1001 nicniemówiących ustawień, opcji, nazw, wartości przyprawia o ból głowy, ale udaje się uzyskać bardzo różnorodne i ciekawe efekty. Wielką zaletą - jak dla mnie przynajmniej - jest jego linuksowość.

 

Poniżej 8 wyników moich eksperymentów z zdjęciem wnętrza karczmy "Pastewnik" w Przeworsku.

 

pastewnik8.th.png

pastewnik7.th.png

pastewnik6.th.png

pastewnik5.th.png

pastewnik4.th.png

pastewnik3.th.png

pastewnik2.th.png

pastewnik1.th.png

 

Proszę, nie pytajcie mnie, jakie ustawienia i opcje wybrałem do poszczególnych wersji; to wszystko metodą dwojga ud (uda się, albo nie uda). 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Program świetny, oferujący wielkie możliwości, do tego wcale nie wymagający jakiegoś superkomputera; wymagający niestety poświęcenia kilku ładnych, nie tylko zimowych wieczorów na poznanie tychże możliwości metodą prób i błędów. 1001 nicniemówiących ustawień, opcji, nazw, wartości przyprawia o ból głowy, ale udaje się uzyskać bardzo różnorodne i ciekawe efekty. Wielką zaletą - jak dla mnie przynajmniej - jest jego linuksowość.

 

No wlasnie....... bol glowy.

Mnie jak narazie przyprawia do frustracje, jesli tak mozna powiedziec dosc podstawowa sprawa.

A mianowicie jak zapisac to co powstalo na ekranie.

Obrabiam obrazek/obrazki, uzyskuje zadawalacy mnie efekt. Albo nawet wiecej niz zadowalajacy...

No i..... klops. jak bym tego nie zapisal to po otworzeniu w innym programie jest syf totalny.

Jak Ty to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Save HDR image preview... i dalej wybieram interesujący mnie typ pliku (lista All LDR formats). Tworzy ładne pliki jpg (domyślnie), png i tif, nawet jakieś bmp.

Trzeba zwrócić uwagę wcześniej na wielkość obrazu → opcja Result Size, bo wielkość domyślna to miniaturka.

 

Wersja 2.2.1 Linux 64 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W tym watku mnie jeszcze nie bylo :mrgreen: postanowilem zrobic sobie prezet urodzinowo-slubny i chce kupic sobie wkoncu jakis pozadny aparat fotograficzny, wybor raczej dla mnie jest prosty bedzie to Nikon D7k 8) teraz pytanie do ludzi ogarniajacych temat, czy to jest dobry sprzet, moze ktos z was posiada i chcialby sie podzielic opinia na temat tej "zabawki :lol::idea: jestem poczatkujacym amatorem fotografem :P I chcialby kupic sobie cos na dlugi czas uzytkowania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaszWRX, jak najbardziej dobry wybór ;) Ja kupiłem co prawda D90, bo 7k był dla mnie za drogi, natomiast jestem cholernie zadowolony. Znajomy robi foty D7k i jak najbardziej poleca.

 

Tak btw rozmów, moje wczorajsze... jedno niestety ruszone, bo z reki na długim czasie :cry:

 

 

mysubie.jpg

stipr.jpg

garagesti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten aparat bo na forum nikoniarze jest dlugi dosc dlugi watek o tym sprzecie i tam troszeke uzytkownikow nazeka na celnosc AF, chlapanie opejem na matryce i takie tam inne pierdoly :P a niemam ochoty wydac sporo kasy na cos co ma mnie zaraz wkurzyc ,ze jest wadliwe :mrgreen:

Aparat mam kupic do miesiaca czasu :twisted: wsumie moglbym juz teraz ,ale szykuje mi sie zmiana pracy na tygodniach wiec chcialbym jeszcze wstrzymac chwilke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten aparat bo na forum nikoniarze jest dlugi dosc dlugi watek o tym sprzecie i tam troszeke uzytkownikow nazeka na celnosc AF, chlapanie opejem na matryce i takie tam inne [moderator czuwa] :P a niemam ochoty wydac sporo kasy na cos co ma mnie zaraz wkurzyc ,ze jest wadliwe

 

I dlatego powinienes sobie nabyc Canona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten aparat bo na forum nikoniarze jest dlugi dosc dlugi watek o tym sprzecie i tam troszeke uzytkownikow nazeka na celnosc AF, chlapanie opejem na matryce i takie tam inne [moderator czuwa] :P a niemam ochoty wydac sporo kasy na cos co ma mnie zaraz wkurzyc ,ze jest wadliwe
I dlatego powinienes sobie nabyc Canona :)
TyrTyr wywołuje wojnę... ;-) :-P

Kup sobie używane D300 z pewnej ręki i baw się dobrze :-)

Ja tak zrobiłem że dwa lata temu i nadal jest super :-)

 

No dobra... Mógłby być pełną klatką :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, Canona nie chce, kupilem tacie jakis czas temu D450 i jest ok. ale nie pasuje mi jego ergonomia :P

Przemek_Docent, uzywka nie wchodzi w gre :twisted:

Troszke bawilem sie D7k i bardzo mi ten aparat pasuje, swietnie lezy w dloni i wykonanie jest na naprawde dobrym poziomie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten aparat bo na forum nikoniarze jest dlugi dosc dlugi watek o tym sprzecie i tam troszeke uzytkownikow nazeka na celnosc AF

Celność AF zależy od wielu czynników, z czego najważniejszy to światło. Im go więcej tym prościej trafić. Słabe (ciemne) szkła skutecznie ograniczają możliwości AF. Dodatkowo mimo starań producentów istotne jest też na czym się ostrzy, jednolita powierzchnia zawsze będzie trudniejsza do złapania niż coś kontrastowego.

Na koniec zawsze prawdziwa uwaga - zdjęcia robi ten kto naciska spust, a nie aparat - nawet najbardziej wypasiony sprzęt w rękach laika może nie dać takiego efektu jak tania puszka w ręce osoby doświadczonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ten aparat bo na forum nikoniarze jest dlugi dosc dlugi watek o tym sprzecie i tam troszeke uzytkownikow nazeka na celnosc AF, chlapanie opejem na matryce i takie tam inne [moderator czuwa] :P a niemam ochoty wydac sporo kasy na cos co ma mnie zaraz wkurzyc ,ze jest wadliwe
I dlatego powinienes sobie nabyc Canona :)
TyrTyr wywołuje wojnę... ;-) :-P

Kup sobie używane D300 z pewnej ręki i baw się dobrze :-)

Ja tak zrobiłem że dwa lata temu i nadal jest super :-)

 

No dobra... Mógłby być pełną klatką :-)

 

Jaka wojne? Udzielam rady.

 

-- Śr maja 30, 2012 4:45 pm --

 

TyrTyr, Canona nie chce, kupilem tacie jakis czas temu D450 i jest ok. ale nie pasuje mi jego ergonomia :P

Przemek_Docent, uzywka nie wchodzi w gre :twisted:

Troszke bawilem sie D7k i bardzo mi ten aparat pasuje, swietnie lezy w dloni i wykonanie jest na naprawde dobrym poziomie 8)

 

Pewnie wiesz ze Canon produkuje nie tylko ten model ktorego ergonomia Ci nie odpowiada.

Nie, nie namawiam na Canona. Powiem wiecej nie powinienas kupowac Canona.

Nawet nie widze potrzeby tlumaczenia roznic cenowych. (D7k/D450= 2 z dobrym przyblizeniem)

 

Nie zazdroszcze dylematu. Nastawiles sie na sprzeta a tu zle o nim pisza.......

 

-- Śr maja 30, 2012 4:50 pm --

 

- zdjęcia robi ten kto naciska spust, a nie aparat - nawet najbardziej wypasiony sprzęt w rękach laika może nie dać takiego efektu jak tania puszka w ręce osoby doświadczonej.

 

Powiem wiecej.

Tanie idot camery, coraz czesciej wprowadzaja korekty (bez wiedzy operatora) aby zdjecie wygladalo tak jak sie ludziom wydaje ze powinno wygladac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie idot camery, coraz czesciej wprowadzaja korekty (bez wiedzy operatora) aby zdjecie wygladalo tak jak sie ludziom wydaje ze powinno wygladac....

To dobry pomysł - grupa docelowa nie będzie rozczarowana, a przecież każdy chce by zdjęcie uwieczniło nasz odbiór obrazu a nie to co faktycznie tam jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Szanowni,

 

Własnie przyszła odp z serwisu, że w moim obecnym aparacie sony DSC-W90 uległ uszkodzeniu blok optyczny. Koszt naprawy 440zł :cry:

 

W salonie sony dostałem propozycje ba polecono mi dwa modele:

 

1) DSC-H70 za 900zł - 30%

2) DSC-W630 za 600zł - 30%

 

Prosze powiedzcie mi czy te aparaty są warte swej ceny?

 

Czy może wśród innych firm znajde coś ciekawszego i tańszego :?: :|

Potrzebuje dobrego trwałego aparatu do robienia ładnych zdjęć amatorskich np. samochodów.

Na co muszę zwrócić uwagę przy ew wyborze nowego aparatu aby np zdjęcia po zgraniu na komputer i po ich powiększeniu byly dalej wmiare wyraźne i czytelne a nie pixelowate. I aby sprzecik był prosty i łatwy w obsłudze bo obecny soniak nie powalał jakością fot :evil:

 

Pozdrawiam

 

Matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...