Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, przemekka napisał:

A odnośnie waszych obliczeń to mi to wygląda na więcej niż dwójka.  ;)

Nie, no jest lepiej niż mierna ... powiedziałabym, że bardzo ładna, postawiłabym dst.+ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elmo napisał:
8 minut temu, Aga napisał:

Nie, no jest lepiej niż mierna ... powiedziałabym, że bardzo ładna, postawiłabym dst.+ :mrgreen:

No proszę Cię. Bana mogę przyjąć, ale nie pogodzę się z oceną mojego zmysłu Estety na 3+ :mellow:

 

:P

 

1291931977_by_Aicja_600.jpg

3 minuty temu, ThorG. napisał:

cierpliwości, pupy jakoś się zalegalizowały

Mhm ... :coffee:

 

3 minuty temu, ThorG. napisał:

ja tam widzę zrzuconego foka, trochę grota, i pusty kabestan :rolleyes:

Bardzo podzielną masz uwagę ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, przemekka napisał:

A propos - ile to jest 10 dzielone przez 0?

 

44 minuty temu, elmo napisał:

"Pamiętaj cholero nigdy nie dziel przez zero" - jak mawiała moja nauczycielka

Bzdura -_- każdy prawnik wie, że prawidłowa odpowiedź to: "a ile ma być?" :ph34r:

 

Melduję, że tak, jak wczoraj Bartek miał z małą Anuszką rzeźnie podczas karmienia, tak ja dzisiaj miałem "Potop wersja 2.0, poprawiona" w trakcie kąpieli moich dzieciaków... nie wiedziałem, że można być tak mokrym ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos lodów, moje są często w 100% naturalne, chociaż nie posiadam krowy i kur ;)

 

Polecam fanom lodów "naturalnych" i "rzemieślniczych" ... chyba, że należycie do tej grupy konsumentów, która nie chce wiedzieć co jest w parówkach :D - to nie zaglądajcie w linki ;)

http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/Lody-naturalne-czyli-klamstwo-podawane-na-chlodno-3877.html

http://wroclawskiejedzenie.pl/2018/04/12/cala-prawda-o-lodach-naturalnych-jak-oszukuja-nas-lodziarnie/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aga napisał:

A propos lodów, moje są często w 100% naturalne, chociaż nie posiadam krowy i kur ;)

 

Polecam fanom lodów "naturalnych" i "rzemieślniczych" ... chyba, że należycie do tej grupy konsumentów, która nie chce wiedzieć co jest w parówkach :D - to nie zaglądajcie w linki ;)

http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/Lody-naturalne-czyli-klamstwo-podawane-na-chlodno-3877.html

http://wroclawskiejedzenie.pl/2018/04/12/cala-prawda-o-lodach-naturalnych-jak-oszukuja-nas-lodziarnie/

 

 

A masz jakiś przepis na dobrego domowego loda ? :)

Myslałem, że w tym artykule będzie taka rzeźnia ... i przez najbliższy miesiąc nie poliżę sobie loda.

 

Ps: Proszę bez dziwnych skojarzeń, żeby za chwilę sluf, elmo i reszta wspaniałej załogi nie dowaliła mi tak, że będzie wstyd wchodzić na The Forum ^_^

Edytowane przez llkuba
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, llkuba napisał:

A masz jakiś przepis na dobrego domowego loda ? :)

Myslałem, że w tym artykule będzie taka rzeźnia ... i przez najbliższy miesiąc nie poliżę sobie loda.

 

:biglol::biglol::biglol:

 

 

@llkuba, z loda mam doktorat, później napiszę coś więcej ;):mrgreen:

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Czekam z niecierpliwością :biglol:

Teoria teorią, ale liczą się zajęcia praktyczne :P zaraz będę miała grupę młodzieży na takowych ;)

 

A zupełnie serio, to ... pół litra śmietanki 30%, pół litra mleka 3,2%, 200-300g cukru (jak kto lubi, jak daję mniej niż więcej ;) ), 3-4 żółtka. Do waniliowych dodaję zmieloną wanilię lub dwie laski wanilii. Wszystko trzeba zmiksować, poddać pasteryzacji (90 stopni przez 4-5 minut), schłodzić i zamrażać. Do śmietankowych polecam dodać zioła świeże, po schłodzeniu oczywiście. Wychodzą rewelacyjne lody :)

Zamrażanie metodą domową: przełożyć do pojemnika, co dwie-trzy godziny miksować, bo nam się zrobi kamień. Lody muszą być napowietrzone!

Ja mam maszynę do zamrażania mieszanki.

 

Smacznego:)

 

Następnym razem coś oo sorbetach napiszę ;)

  • Dzięki! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Aga napisał:

Teoria teorią, ale liczą się zajęcia praktyczne :P zaraz będę miała grupę młodzieży na takowych ;)

 

A zupełnie serio, to ... pół litra śmietanki 30%, pół litra mleka 3,2%, 200-300g cukru (jak kto lubi, jak daję mniej niż więcej ;) ), 3-4 żółtka. Do waniliowych dodaję zmieloną wanilię lub dwie laski wanilii. Wszystko trzeba zmiksować, poddać pasteryzacji (90 stopni przez 4-5 minut), schłodzić i zamrażać. Do śmietankowych polecam dodać zioła świeże, po schłodzeniu oczywiście. Wychodzą rewelacyjne lody :)

Zamrażanie metodą domową: przełożyć do pojemnika, co dwie-trzy godziny miksować, bo nam się zrobi kamień. Lody muszą być napowietrzone!

Ja mam maszynę do zamrażania mieszanki.

 

Smacznego:)

 

Następnym razem coś oo sorbetach napiszę ;)

Dziękuję jeszcze raz :) Co prawda Moja Kobieta ma magistra ale nie w robieniu loda ... wydaje mi się, że da radę :)

 

Jak byś potrzebowała jakiś przepis na ciasto daj znać ... w tym jest dobra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Aga napisał:

Teoria teorią, ale liczą się zajęcia praktyczne :P zaraz będę miała grupę młodzieży na takowych ;)

 

A zupełnie serio, to ... pół litra śmietanki 30%, pół litra mleka 3,2%, 200-300g cukru (jak kto lubi, jak daję mniej niż więcej ;) ), 3-4 żółtka. Do waniliowych dodaję zmieloną wanilię lub dwie laski wanilii. Wszystko trzeba zmiksować, poddać pasteryzacji (90 stopni przez 4-5 minut), schłodzić i zamrażać. Do śmietankowych polecam dodać zioła świeże, po schłodzeniu oczywiście. Wychodzą rewelacyjne lody :)

Zamrażanie metodą domową: przełożyć do pojemnika, co dwie-trzy godziny miksować, bo nam się zrobi kamień. Lody muszą być napowietrzone!

Ja mam maszynę do zamrażania mieszanki.

 

Smacznego:)

 

Następnym razem coś oo sorbetach napiszę ;)

Brzmi smacznie

szkoda że nabiał mi szkodzi :(

16 minut temu, Aga napisał:

 

Smacznego:)

 

Następnym razem coś oo sorbetach napiszę ;)

 

Nie wiem czemu ale przeczytałem sorbentach :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Aga napisał:

Następnym razem coś oo sorbetach napiszę ;)

My dopiero rozpoczynamy studia, ale z innej dziedziny (przepis przykładowy):

 

200 g czarnych porzeczek lub jagód
2 średnie bardzo dojrzałe banany
1 dojrzała brzoskwinia
2 łyżki nasion chia
pół szklanki wody lub mleka roślinnego (np. domowego owsianego)
3 suszone lub świeże daktyle

 

Wrzucamy do Hurona, potem na dwie godziny do zamrażarki i mniam.

 

p.s. to na razie teoria ;), bo Huron "przyszedł" wczoraj.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Babcia pasteryzowała przetwory w garnku dużym wypełnionym wodą , a produkty w słoikach zakręconych wieczkami do dna garnka.

3 minuty temu, sluf napisał:

Melduję, że w pracy taki nagły natłok roboty, że nawet meldować nie ma kiedy :krecka_dostal:

Haa , miałem tak kilka dni temu,  dziś lajcik czy jak kto tam woli luz blues :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Guliwer napisał:

My dopiero rozpoczynamy studia, ale z innej dziedziny

Jedna rada nie załamać się :)

 

5 minut temu, sluf napisał:

Melduję, że w pracy taki nagły natłok roboty, że nawet meldować nie ma kiedy :krecka_dostal:

No właśnie brakowało porannej kawy :(

4 minuty temu, ipsx82 napisał:

Z tego co pamiętam to Babcia pasteryzowała przetwory w garnku dużym wypełnionym wodą , a produkty w słoikach zakręconych wieczkami do dna garnka.

A loda umiała zrobić ?

Oczywście takiego jak Aga :)

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...