Skocz do zawartości

Okulary - korekcyjne i przeciwsłoneczne - cos dla uzytkownikow i kolekcjonerow


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zalozylem jako miejsce do wymiany doswiadczen, ewentualnej pomocy i generalnie do rozpowszechniania wiedzy na temat okolarow, zarowno leczniczych jak i przeciwslonecznych. Innymi slowy jest to kolejny temat gadżeciarski.

 

Osobiscie jestem fanem okularow firmy Oakley, ich okulary poprostu pasuja na mnie idealnie, a procz tego ich jakosc jest legendarna. W sumie pierwsza pare kupilem w 1997 roku i nadal ja mam (od 11 lat ze szklami korecyjnymi) od tego czasu kupilem juz 15 par przeciwslonecznych i leczniczych.

 

Chcialbym podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Polecam przy kupnie okularow Oakley zaopatrzyc sie w dodatkowe czesci gumowe (jesli dany model takie ma), poniewaz gdy Oakley konczy produkcje danego modelu to jednoczesnie ustaje produkcja czesci zamiennych. Tak przytrafilo mi sie z modelem Hatchet, ktory ma aluminiowa ramke, ktora sie nie zuzywa, niestety gumowe czesci z "unobtanium" mozna latwo zgubic lub zniszczyc, takze zawsze warto sie zabezpieczyc i kupic dodatkowy zestaw naprawczy wraz z okularami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oakley lubie bo rowery :cool:

 

oakley1.jpg

 

Oprawki szukałem swego czasu,ale jako prawie ślepiec nie stać mnie zeby dac 2 koble za okulary...

 

subaru na wode nie jeździ :mrgreen:

 

jakies 5 lat temu kupiłem oprawki Cube, niestety po 5 latach prawie sie rozlatują. Pisałem nawet do producenta ,którego wytropienie było niemałym wyzwaniem (mimo że jest z Bydgoszczy)

 

Jakimś cudem znalazłem wariant damski na allegro :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oldskulowe okulary przeciwsłoneczne kupione na pchlim targu w Berlinie już się rozwaliły, więc teraz chyba pójdę za głosem tłumu i kupię se Rej Bany. Chociaż strasznie podobają mi się oprawki firmy Persol, model 714: takie, jak ma ten oto pan.

stevemcqueenpersol7148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta..., części zamienne :???:

 

Ja korzystam z http://www.arctica.pl/p46/s-70 które nie są ani gadżeciarskie ani solidne ale mają jedną zasadniczą zaletę: można sobie w każdej chwili podnieść 'klapkę' (np. jak po rowerze idę do Amnezji - to taki bar u mnie na wsi).

I tych właśnie połamanych klapek mam już niezłą kolekcję :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zalozylem jako miejsce do wymiany doswiadczen, ewentualnej pomocy i generalnie do rozpowszechniania wiedzy na temat okolarow, zarowno leczniczych jak i przeciwslonecznych. Innymi slowy jest to kolejny temat gadżeciarski.

 

Osobiscie jestem fanem okularow firmy Oakley, ich okulary poprostu pasuja na mnie idealnie, a procz tego ich jakosc jest legendarna. W sumie pierwsza pare kupilem w 1997 roku i nadal ja mam (od 11 lat ze szklami korecyjnymi) od tego czasu kupilem juz 15 par przeciwslonecznych i leczniczych.

 

Chcialbym podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Polecam przy kupnie okularow Oakley zaopatrzyc sie w dodatkowe czesci gumowe (jesli dany model takie ma), poniewaz gdy Oakley konczy produkcje danego modelu to jednoczesnie ustaje produkcja czesci zamiennych. Tak przytrafilo mi sie z modelem Hatchet, ktory ma aluminiowa ramke, ktora sie nie zuzywa, niestety gumowe czesci z "unobtanium" mozna latwo zgubic lub zniszczyc, takze zawsze warto sie zabezpieczyc i kupic dodatkowy zestaw naprawczy wraz z okularami...

 

Tylko gdzie to kupic? Potrzebuje kupic polaryzowane szkła do Oakley Spike, które mam od 6 lat i nie ma w zasadzie nigdzie gdzie szukałem. Na ebayu wyłącznie zamienniki, które jak piszą na forach nie zawsze pasują do oprawek. Jak masz jakiś namiar albo sam sprzedajesz to daj znać.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na tym polega caly problem z Oakleyem, po zakonczonej produkcji, czlowiek jest zdany na ebay, lub jesli potrzebujesz szkla korekcyjne to ci oakley zrobi co chcesz za grube pieniadze. Pare lat temu zamowilem dla siebie szkla lecznicze VR28 Black Iridium Polarized, i koszt samych szkiel przewyzszyl koszt okularow dwukrotnie - bo Oakley nie zwraca za oryginalne szkla - a jedynie odsylaja okulary z zamontowanymi nowymi szklami, a oryginalne sa w osobnej torebce - dodaja jeszcze etui - i to wszystko. Z zamiennikami to chybil trafil, a poza tym to troche jak subaru z silnikem mitsubishi - nieco mijanie sie z celem, bo to wlasnie optyka jest tutaj nie do pobicia.

 

Radze poprostu przegladac ebay, bo od czasu do czasu mozna trafic, z czasem bedzie drozej. Dla przykladu Oakley Eye Jacket z lat '98-'02 jest na ebay'u za $189 - uzywana para - nowe kosztowaly $89... takze absurd jest...

 

Jeszcze taka rzecz godna uwagi Oakley robil niegdys szkla do okularow Fox - ktore czsem sa taniej sprzedawane - bo ludzie nie wiedza co maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. do plażówki używam okularów Arctica, dużą ich zaletą jest to że mają taką specjalną gąbke na górze, która uniemożliwia wlatywanie piasku między okulary a czoło/brwi. Bardzo fajne rozwiązanie :smile: Mam już je z 3 sezony, w tym roku przegrałem w wakacje kilkadziesiąt godzin i nadal są w bardzo dobrym stanie. A cena naprawdę pasztetowa

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...