Skocz do zawartości

Impreza-dobra na zimę?


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem 2.0 116km i na zimę to genialne auto... ciężko je zajechać...

 

mam już wstępnie dogadane autko :)

http://allegro.pl/sh...item=2779735331

 

właściciel zgodził się nawet na spotkanie "w pół drogi", bo u mnie z czasem strasznie krucho....

 

BARDZO dziwne auto.

 

Jestem posiadaczem "przejściówki" MY97 - z zewnątrz to polift, w środku przedlift. Niemniej jednak:

a) Impreza z aukcji ma tylny, przedni zderzak, maskę (?) i jeden reflektor, jak już chłopaki zauważyli, z polifta. Bita?

B) Kierownica z najstarszej, najuboższej wersji. Nie widziałem nigdy w MY96 tej kierownicy.

c) Brak airbagów, ba - po stronie pasażera brak nawet "wcięcia" gdzie on by miał być. Ja w MY97 mam kierowcy i pasażera, jak sam szukałem to MY96 też miały...

d) Grill nie jest z przejściówki MY97, tylko jeszcze późniejszy - MY99?

 

I jeszcze z mojego czepialstwa:

Stopień skorodowania tłumika. Gość deklaruje 187000 przebiegu. Mój wóz ma 230k, tłumik jeden od nowości. Wygląda lepiej niż ten.

Innymi słowy, w przebieg też średnio wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO dziwne auto.

 

Jestem posiadaczem "przejściówki" MY97 - z zewnątrz to polift, w środku przedlift. Niemniej jednak:

a) Impreza z aukcji ma tylny, przedni zderzak, maskę (?) i jeden reflektor, jak już chłopaki zauważyli, z polifta. Bita?

B) Kierownica z najstarszej, najuboższej wersji. Nie widziałem nigdy w MY96 tej kierownicy.

c) Brak airbagów, ba - po stronie pasażera brak nawet "wcięcia" gdzie on by miał być. Ja w MY97 mam kierowcy i pasażera, jak sam szukałem to MY96 też miały...

d) Grill nie jest z przejściówki MY97, tylko jeszcze późniejszy - MY99?

 

I jeszcze z mojego czepialstwa:

Stopień skorodowania tłumika. Gość deklaruje 187000 przebiegu. Mój wóz ma 230k, tłumik jeden od nowości. Wygląda lepiej niż ten.

Innymi słowy, w przebieg też średnio wierzę.

 

 

 

pisałem wcześniej- zderzak był wymieniany (przedni), o tylnym nic nie wiem

 

kierownica? nie mam pojęcia...

tłumik już wymieniony, ale może jego zużycie to też warunki pracy?

co do poduszek- może jakaś bida wersja?

o grilu też nic nie wiem...

 

dzięki Wam mam coraz więcej wątpliwości :)

ale to dobrze, bo może nie kupię jakiegoś ulepa?

 

PS. swoją drogą, to nie mam prawa dodać ogłoszenia z chęcią kupna autka...beznadzieja...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, ze ten samochód ma jakieś 16 lat... Troszkę cieżko znaleźć auto w takim wieku w stanie salonowym ;)

 

To nie znaczy, żeby można było ściemę walić.

 

Oczywiście, ze nie, ale jak się chce znaleźć samochód z seryjnym lakierem, to może być troszkę cieżko :)

Mysle, ze warto założyć, ze jakieś przygody miał i szukać takiego, który miał najmniejsze i został porządnie naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "kupie" mogą pisać użytkownicy z jedyny postem

Http://www.forum.subaru.pl/index.php?/forum/42-pojazdy/

 

zaraz po zarejestrowaniu też miałem taką informację , jednak bez możliwości wyedytowania posta...

 

teraz mam info o 50 postach :)

 

EDIT: nadal mam info o 1 poście...ale nie mogę nic zrobić :)

 

Mam info o nr VIN

Nr VIN JF1GF8LJ4VG043796

 

Pomożecie go rozszyfrować?

Edytowane przez umberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto swoje latka ma,jakieś przygody przeszło i zostało naprawione.Ja bym po prostu oblukał jak bardzo było bite jak dobrze było zrobione i czy stan jest zadowalający względem ceny,potem bym dokupił druga lampe po liftową (maska,grill,1lampa już są) i cieszył bym się jazdą.Co do tylnego zderzaka to mój RA 96 ma identyczny a co nieco dał bym se obciąć że oryginał jest a jak go kupowałem to też zwróciłem na to uwagę ale koleś w 100% udowodnił mi że tak były oryginalnie,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto swoje latka ma,jakieś przygody przeszło i zostało naprawione.Ja bym po prostu oblukał jak bardzo było bite jak dobrze było zrobione i czy stan jest zadowalający względem ceny,potem bym dokupił druga lampe po liftową (maska,grill,1lampa już są) i cieszył bym się jazdą.Co do tylnego zderzaka to mój RA 96 ma identyczny a co nieco dał bym se obciąć że oryginał jest a jak go kupowałem to też zwróciłem na to uwagę ale koleś w 100% udowodnił mi że tak były oryginalnie,pozdro.

 

no tak...jeśli lekko uderzony to nie problem...

 

jest tu także problem tylnych nadkoli...z pewnością do zrobienia na wiosnę...

 

Mam info o nr VIN

 

tu wpisz -> http://www.subaru-sale.ru/vin/

 

tam są tylko podstawowe dane...gdzie można by znaleźć dane o wyposażeniu?

 

ta kierownica trochę nie daje mi spokoju...

 

poniżej małe podsumowanie:

"Podsumowując naszą korespondencję, pozwolę sobie wypunktować plusy i minusy :)

 

+

wymienione sprzęgło

rozrząd

amortyzatory i spr.ężyny

klocki przód

wydech końcowy

olej i filtr 1 mc temu

-

początki korozji na tylnych nadkolach

nieco uszkodzony przedni zderzak

dziurawa klima( nieszczelność)

 

?

przegub- wymiana we środę :)

 

cena 8600 już sztywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena nawet fajna nawet zwazywszy na stan i mankamenty.

 

wkleiłem Ci tabelki wyposażeniowe- Airbag w 2.0 powinien byc w standardzie.

 

jezeli są profi zdemontowane to czemu nie, choć zima nie zając- za rok znowu bedzie.

 

belegus grill jest zwykły +97, pozniejsze (lub 22B) były "odstające"

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena nawet fajna nawet zwazywszy na stan i mankamenty.

Dalej będę utrzymywał, że to o 1-2k za dużo. Ale ja wybredny jestem... moją młodszą w takim stanie taniej dostałem.

 

belegus grill jest zwykły +97, pozniejsze (lub 22B) były "odstające"

Właśnie nie do końca. Nie o to mi chodzi. Popatrz na "tło" znaczka. To jest grill dokładnie jak tutaj:

http://allegro.pl/grill-subaru-impreza-i2784484845.html

Z tym prostokątnym tłem za znaczkiem. U mnie jest - zrobię jutro fotki - grill poliftowy, ale bez takiego tła. I nieodstający.

 

 

Impreza, którą planuje kupić kolega umberto , według odczytanego VIN'u jest już MY97, więc by się zgadzały zderzaki etc. Nie pasuje nadal lampa i ewentualnie grill (będę trwał przy swoim, że MY98 i późniejsze ma inny nieco niż MY97).

 

Co do klimy "działającej, nie nabitej" - nie ufał bym na słowo. Niech sprzedający nabije - drogie to nie jest - i pokaże, że działa. To najprostszy trik, żeby wydymać klientów.

 

lucza - może Ty też masz już MY97?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@umberto, a znasz pochodzenie ? Jeżeli nie jest z DE, to pies wie co powinien mieć.

 

ponoć z Włoch jest ściągnięty w 2009 przez obecnego właściciela

 

Dalej będę utrzymywał, że to o 1-2k za dużo. Ale ja wybredny jestem... moją młodszą w takim stanie taniej dostałem.

 

też jestem wybredny, ale za to "napalony"

 

 

 

 

Impreza, którą planuje kupić kolega umberto , według odczytanego VIN'u jest już MY97, więc by się zgadzały zderzaki etc. Nie pasuje nadal lampa i ewentualnie grill (będę trwał przy swoim, że MY98 i późniejsze ma inny nieco niż MY97).

 

Co do klimy "działającej, nie nabitej" - nie ufał bym na słowo. Niech sprzedający nabije - drogie to nie jest - i pokaże, że działa. To najprostszy trik, żeby wydymać klientów.

 

Pisał,że działała 2 dni po nabiciu...i czynnik "zwiał" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2.0 116km i na zimę to genialne auto... ciężko je zajechać... najpierw Pablonas nim szutry i śnieg orał, potem ciut spokoju miała w Szczecinie ;) potem ja się za nią wziąłem i zepsuć się nie chciała a lekko nie miała... teraz Marek ją męczy i też nie ma się to auto ku końcowi :D Niedawno nawet na sprzedaż była... pisz do marek_g auto nie do zajechania mechanicznie chociaż ciut podrdzewiałe ale dam sobie rękę uciąć, że nie jeden jeszcze użytkownik będzie miał z GLa uciechę :cool:

 

Ojjj tak - twarda sztuka z tej wanny. Tak jak Wełniacz pisze - mechanicznie bez zarzutu, blacharsko tak sobie :cool: ale waham się z wizytą u blacharza na-po-zimie :mrgreen: bo nigdy nic nie wiadomo. Ale graty (błotniki, drzwi, zderzak przód od GT) mam.

 

Umberto - Jak nic nie upolujesz to PW do mnie, może się dogadamy,, parcia na sprzedaż nie mam, a przynajmniej w handlowym znaczeniu.

Mam kilka aut pod blokiem i sąsiedzi mnie szturchają żebym trochę przestał się jak szejk zachowywać i któreś opchnął :mrgreen:

Jeśli już miałoby iść "do ludzi" to na forum - przynajmniej historia pewna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Umberto ,pospiech nie jest wskazany :wink:

 

ja swoją kupiłem w komisie - sprzegło,wiskoza, do zrobienia, szyber jak sie okazało niefabryczny (musiałem zakleić) i pare innych pierdół które sam odkrywałem. Całe szczescie ze w wolnossakach nie jest to takie druzgocace jak w turbo.

 

Co do tych poduszek, raczej nie znajdziemy włoskich prospektów, ale brak airbagów przy obecności klimy? Nie mam pojecia, ja w Nexii z 1997 mam elektryczne szyby ,a airbagu też nie ma....

 

a co do liftu- skoro wg VINu zalicza sie do polifta to nie ma co kombinować- po prostu ktoś nie odróznił lampy i kupił starą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak to pierdoła. Nadkola... będzie trzeba ciąć i spawać nową blachę. Ciekawe, w jakim stanie są progi...

 

Panowie,

 

tak podsumowując wady i zalety tego zielonego egzemplarza: co sądzicie?

 

Wiadomo,że każde auto będzie wymagało mniejszych lub większych nakładów...każde ma jakąś historię blacharsko-lakiernicze- kwestia zakresu :)

 

Proszę o Wasze, podsumowujące zdanie :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...