Skocz do zawartości

kolektor wydechowy impreza GC


tzd

Rekomendowane odpowiedzi

czy kolektory wydechowe z imprezy GC turbo są w różnych rocznikach takie same?

 

mam nieseryjny kolektor "barany" w GC8 STI MY '97 (EJ20K seryjnie 280 KM) i nie bulgocze tak fajnie ;-) i teraz nie wiem czy mogę wsadzić kolektor np. z GT-ka (EJ205), czy różnią się między rocznikami 97 a 2000, czy to musi być z STI czy może być właśnie z GTka?

Edytowane przez tzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kolektory wydechowe z imprezy GC turbo są w różnych rocznikach takie same?

 

mam nieseryjny kolektor "barany" w GC8 STI MY '97 (EJ20K seryjnie 280 KM) i nie bulgocze tak fajnie ;-) i teraz nie wiem czy mogę wsadzić kolektor np. z GT-ka (EJ205), czy różnią się między rocznikami 97 a 2000, czy to musi być z STI czy może być właśnie z GTka?

 

u Ciebie sonda powina byc w kolektorze wydechowym. Poza tym zmiana na GTkowy jest bez sensu bo obetniesz parametry jak masz w tej chwili., GTek ma 70KM mniej niż Twój to m.in bierze sie tez z kolektora. Zostaw to co masz bo tylko "popsujesz" moc i moment :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AMI, nie ruszałem, ale się właśnie zepsuł - najprawdopodobniej pękł i obłędnie pierdzi, doraźnie może i zaspawam ale chciałbym jednak wymienić na serię - może ktoś się orientuje, czy są różnice w kolektorze między GTkiem a starym STI, STI RA... komancz sugeruje, że są, ale...

najprościej byłoby wsadzić z GT-ka, bo takie są np na allegro.

 

a może ktoś ma taki kolektor ze starego STI, STI RA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, nie ruszałem, ale się właśnie zepsuł - najprawdopodobniej pękł i obłędnie pierdzi, doraźnie może i zaspawam ale chciałbym jednak wymienić na serię - może ktoś się orientuje, czy są różnice w kolektorze między GTkiem a starym STI, STI RA... komancz sugeruje, że są, ale...

najprościej byłoby wsadzić z GT-ka, bo takie są np na allegro.

 

a może ktoś ma taki kolektor ze starego STI, STI RA?

 

w EJ20g (97-98) w EU był inny kolektor niz u ciebie w EJ20K. Poszukaj na ebay w uk do Twojego silnika OEM.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komancz, dzięki, a czy do EJ20K będzie pasować z EJ205? tzn z GT-ka (np. 1998-2000 - są łatwodostępne)?

tak, pisałeś wcześniej, że mogą pogorszyć się parametry, przepływ, moc.. ale pytanie, czy będzie pasować :)

Edytowane przez tzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komancz, dzięki, a czy do EJ20K będzie pasować z EJ205? tzn z GT-ka (np. 1998-2000 - są łatwodostępne)?

tak, pisałeś wcześniej, że mogą pogorszyć się parametry, przepływ, moc.. ale pytanie, czy będzie pasować :)

 

wg mnie tak i nie :)

 

Tak, bo wymiarowo sa podobne, a Nie bo w JDM sonda wkręcana jest w kolektor wydechowy (na splocie 4 rur tuz przed uppipe) a w EU sonda byla w DP tuz za turbiną.

 

Zrobienie gniazda pod sonde w żeliwnym kolektorze nie będzie takie hop :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając sobie to moje zdjęcie, to faktycznie widzę, że na splocie 4 rur tuż przed uppipe jest wkręcona sonda.

ale czy WRX new-age nie ma też takiego rozwiązania - sonda w kolektorze - może więc z WRX newage by podeszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając sobie to moje zdjęcie, to faktycznie widzę, że na splocie 4 rur tuż przed uppipe jest wkręcona sonda.

ale czy WRX new-age nie ma też takiego rozwiązania - sonda w kolektorze - może więc z WRX newage by podeszło?

 

tak to juz predzej, ale uppipe ma w WRXie new age gniazdo na sonde EGT + pre kat, takze uppipe musi byc inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę na 2 kolektory z uppipe, oba z dziurą na lambdę (jeden nawet z lambdą), jeden z jdm wrx '95 a drugi z jdm sti z silnika closed deck '94? czy jakos tak, może losowanie który podejdzie? :D

 

1) jdm wrx '95

 

kolektordannydanski.jpg

 

 

 

czy 2) jdm sti '94.

 

813a9dc3bb2fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zwróciłem na to uwagę (na kąt nawet a nie na konto :):P ), ale może to efekt fotki ?

 

edit: to chyba jednak efekt fotki, bo na drugim zdjęciu widać, że to jest rozkręcone:

 

305a44bbac74f.jpg

 

jak się można pozbyć tej rdzy i dlaczego mówicie, że ten drugi lepszy :o

ten pierwszy ma sondę i dla mnie to zaleta, ale..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...